Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 15 окт 2016 8:37


Здравейте проблема ми е следния, освен притежател на VW :th_up също така имам и Mercedes 307D 2.4 70hp от 89 та. Тука от няколко дена бусчето почна отведнъж да пуши бял пушек и голяма загуба на мощност едва ли не няма я никаква, мотора тресе много гадно а оборотите колкото и да натискаш газта не се дигат равномерно и стремглаво а бавно и мудно, ако въобще се дигнат или забива.. и не иска да прави нищо.
Сега говорих с майстор приятел обсъдихме вероятностите, за реглаж на клапани, за спукана сонда в резервоара и оттам да гълта и въздух и нафта... Сменял съм маркуча който е от резервоара до инжектора, също така и малкото филтърче. Големия съм го купил но още не е сменен. Но преди това си вървеше доволно... Като пак губеше мощност при вървеж по байр....
Мерцедеса не знам при кой да го пратя майстор който се занимава с дизели предимно и е добър.. който си разбира от работата и ще го погледне и поправи. Моя човек е претрупан и няма време, каза ми буквално ако искаш остави го като ти дойде ред.. а пред тях има над 30 коли чакащи части и в процес на ремонт.. разбирам го тежко му е за 2 ма човека 30 коли и още 2 пълни гаража не му е лесно..
Идеята с който пиша тая тема е, евентуално да дадете ъкъл за майстор към който да се обърна и ако някой се е сблъскал с такъв проблем да каже как го е разрешил.
Извинявам се че пиша темата в тоя форум, не е за тука ясно е .. и не знам дали е за тоя раздел но.. :bowdown




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Sonny_89 » Съб 15 окт 2016 9:00


На старото ми работно място карах един Спринтер 310D (бях доставчик) . Един ден го оставих на друг колега , имащ нужда от по-голям бус . На следващия ден като взех нямаше никаква мощност , пушеше сивкаво-бял пушек и работеше неравномерно . Майсторът в сервиза мислеше , че може би е дюза , но като отворихме капачката за доливане на масло , по време на работа , от нея излизаха газове (вероятно изгорелите). След отваряне на мотора , майстора каза , че било пукнато бутало. Дано твоят проблем да не е същият.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 15 окт 2016 9:22


Интересното при мен е че го прави това, пък понякога проблема се оправя е ся за 2 дена плътно "каране" из Софийските улици едвам дигнал 40 щото неще повече и почва да тресе и да губи мощност след това ..но за тия 2 дена тука ми скъсва нервите.. ма няма как и карайки го аз, прибрах се и спрях паркирах го и почна да работи добре форсира се мощност бол.. всичко 6 обаче ей го запалих го днес поработи дадох му неколко пъти газ... и пак почна една не добра работа на мотора едно тресене едно губене на мощност..
В резервоара съм преди червеното, но за мене това не трябва да е проблем защото смятам че имам още поне 10 литра нафта.. и не вярвам това да го мъчи, друг е въпроса за сцепената сонда примерно и да смуче и въздух и нафта.. но защо ли си мисля че дори и да напълня резервоара с дизел .. тоя проблем няма да отшуми..
Дали е възможно от реглаж на клапаните нещата да се оправят?! Защо е този бял пушек на какво е признак? На липса на нафта на много въздух? ?! На какво, някой майстор стар дизелджия да го види, да го попраави? Да не е помпа нещо вътре някое клапанче да се ебава. Незнам ..


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 15 окт 2016 12:39


https://www.youtube.com/watch?v=c_GPblAWiiM
Ето клип но за момента тоя бял пушек го нямаше, прай го на моменти и през цялото време на натискане на газта тунтави бел пушек..
Сега на видеото не иска.. Иначе за по запознатите ще усетят че не работи като хората..


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот lion_heart002 » Съб 15 окт 2016 12:52


Почни като извадиш входящия и изходящия към резервоара към една туба да речем и виж как ще е. Очевидно ако се оправи тръгваш по горивопровода докато не го намериш. Виж си всички вакуумни маркучета и тези за излишната нафта, смуче въздух отнякъде.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 15 окт 2016 19:04


https://www.youtube.com/watch?v=u124bWHSqbY ей го хванах го тунтавещ.. ;с тия дни ше го прегледам и ще информирам за процеса в момента ще търся проблема по варианта с въздуха, и все пак белия дим на какво е признак хм? Не е гарнитура щото не е прегреван.. па и не харчи антифриза поне не в мотора .. ;ддд


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 15 окт 2016 19:15


Белия пушек може да е от неизгоряла нафта. Ако е така, търси някъде пробив във въздуха. Ама не трябваше ли да пуши черно ако има проблем с въздушните пътища или това беше при турбото....


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Съб 15 окт 2016 19:51


Утре почвам да работя по въпроса с примера с тубата.. да видим как ще го бъде..


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот lion_heart002 » Съб 15 окт 2016 22:06


Бял пушек-лоша центровка или дюза.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пон 17 окт 2016 7:22


Вчера направих мерцедеса с маркучи в туба, обезвъздуших.. всичко 6 запалих буса от раз. След което буса се форсираше добре вървеше добре но все си мисля че не работи все още като хората.. иначе върви и няма тая лоша работа на мотора..
Сега тия дни ще му сменя нафтовия филтър, вакумните маркучи къде квото има.. да е ново и чисто...
Ето ви видео след смяната на източника на горивото.. как работи..
https://www.youtube.com/watch?v=MUNUAKDJ_ww


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пон 17 окт 2016 7:53


Също така искам да ви попитам какво масло се налива в секторната кутия на мерцедеса?
Изображение
Имам нужда да налея също така питам за диффа и скоростите. Нямам каталог откъде да погледна и нямам идея ще съм благодарен за инфото мерси :)


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Вто 18 окт 2016 11:01


Така снощи смених нафтовия филтър, мерцедеса си подобри още работата но мисля че има още път нагоре.. Идеята ми сега е да подменя вакумните маркучета..
Да видим, след това ще продължим напред с евентуално водене на майстор да го погледне, и той да си каже мнението какво още може би го мъчи не знам в помпите на тия стари мерцедеси да няма нещо цедчица нещо клапанче и там което да се чисти или гумички който могат да правят проблем... да се занесе да се рециклира и оправи всичко. хм


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пет 21 окт 2016 5:54


Така вчера разбрах какво масло се слагало в секторната кутия, Червен АТФ, направих запитване при майстор да ми замери компресията и евентуално да провери центровката въпреки че не ми се вярва да се е сбъгясала, както и да е.
Вчера свалих и предната броня и всичко защото сменям и радиатор, и му правя стойките .. както трябва да са .. ръждата която се вижда е преди това в гаража имаше опел... не се бъзикам :D

Изображение е продължаваме да действаме.. по въпроса с дизела смятам да го събера след направата на стойките и да го чуе майстор да си каже мнението.. за момента толкова :th_up


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот ALESYZ » Пет 21 окт 2016 8:18


А да си следил нивото на антифриза, дали намалява случайно? Не знам този мотор има ли клапан за картерните газове, ако има, може да погледнеш и него.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пет 21 окт 2016 10:06


Значи аз не съм следил нивото на антифриза по простата причина че си капеше защото беше с некакъв руски радиатор, намерих оригинален мерцедесов и сега го сменям обаче те са правили нови планки глупости, и сега преправям планките така че да си стават всички мерцедесови радиатори от този модел. И така след поставянето на новия, ще следя но надали е имало теч в мотора на антифриз.. не ми се вярва.. сега го паля и го тествам без радиатор и без антифриз в системата ... работи не повече 3-4 минути на място.. .. работи както си работеше.. няма промяна.. сега като завършва трансплантацията на неговия радиатор.. ще се види..

И оффтопик малко найстина, имаше опел преди мерца в гаража ми :D за невярващите ..
Изображение



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта