Трудно палене на Форд 2.5

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Трудно палене на Форд 2.5

Мнениеот stardreamer » Нед 23 юни 2019 18:31


Здравейте, колеги автофенове, въпросът ми е свързан с друга марка, но тук има доста технически грамотни хора и ще съм благодарен на всяко мнение.

Колата е форд, но всъщност е мазда, като части, двигателят е V6, 2.5 KL-DE, 1995г, с газов инжекцион.

Проблемът е, че пали трудно всякак - топла, студена, на газ и на бензин и най-интересното е, че пали само с почукване на стартера от по 1-2секунди - около 10 пъти, а ако се задържи постоянно ще върти, докато акумулаторът падне и пак няма да запали.
Като запали на бензин също не може да се кара - само на място, докато загрее иначе гасне, като тръгне. На газ загряла се движи и държи нормално.

Колата е стояла дълго време - година, две без да се кара, а преди това е прегрявана (не знам колко), гори доста масло в момента.

Интересното е, че като я взех я карах на бензин нормално някакво време и после спря да върви изцяло на бензин, сменени са филтрите - газов, бензинов, въздушен и свещи. Масло, маслен и кабели още не са.
На влажно време, в тъмно видях искри между кабелите и се усещаше тресене, но през другото време работи добре на газ.


Благодаря предварително за всякакви мнения!




Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта