Volvo s40 1.6 - Още малко въпроси.

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
mcfe
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 27 ное 2018 15:08
Автомобил:
Двигател:

Volvo s40 1.6 - Още малко въпроси.

Мнениеот mcfe » Чет 11 юли 2019 18:43


Когато я взех колата скоростната кутия имаше едно хлопане. Тогава не му обърнах внимание. Не се чуваше много. След време кутията започна да вие на определени 1-ва, 2-ра и 3-та. Сменях кутията и нов съединител уж на ZACHS. Обаче...това хлопане пак го имаше, само дето беше много по-осезаемо с тази друга кутия. Когато натисна съединителя, това хлопане изчезва, докато не го пусна пак. Поглеждайки под капака, гледам вилката се тресе. Друго, когато я взех тогава колата от майстора, съединителя беше супер мек и тих. Още на втория, третия ден хем стана твърд като по старому, но вече скърца жестоко. При всяко натискане и отпускане скръц. Обаче, понякога като паля колата след престой през нощта, за известно време е тих, въобще не скърца, и после се връща. Съединителя е с помпа. Когато се върнах при този майстор, който ми сменя кутията+съединител, каза "Тей ший. Карай докато те остави." А платих 1200лв. Ходих при друг майстор за друг проблем, но го питах за това и ми каза, че може да е или вал или луфт в съединителя. Т.е може да имам и евтин съединител, а не такъв на ZACHS.

Второто което ме гложди е, че волана не се върти така свободно като преди. Когато си я бях взел, наистина можех да кажа като масло се върти, с изключителна лекота. А сега не е така. Едно по-твърдо е при въртене, не е като да няма хидравлика, просто по-твърдо и мудно. Но понякога, когато паля колата отново след престой през нощта и е нагрята от слънцето, сякаш се оправя макар и за кратко, докато не покарам дори 10 метра. А днес при паркиране на задна и пълен завой надясно, се чу едно "пук".

Третото нещо, което ми прави впечатление вече, е че колата притриса/вибрира при потегляне на полусъединител и към 1500 оборота. При потегляне на по-високи обороти като 2500 мисля, че го няма. Но също го има вече и при сменяне на друга предавка(най-често между 1,2 и 3-та скорост). Примерно от трета на втора ако наближавам легнал полицай и се усеща леко вибриране/притрисане. Също откакто сменихме кутията, когато карам и отнема газта, колата намаля скорост, и при натискане на педала за газта вече се чува "трак", отделно дето при рязко натискане на газта колата придърпва няколко пъти. Това го разбирам, че нещо вал, зъбно колело ли има луфт(спекулация) и при ускоряване "захапва". Същото става и при често спиране и тръгване на първа скорост(при задръствания). Сякаш го нямаше при старата кутия това тракане. Наскоро пък валя дъжд, така се случи, че потеглих на високи обороти, гумите се превъртяха, и след това от дясната страна се чуваше някакво закачане и стъргане на ламарина. Това изчезна след 2-3 минути.

Знам, че написах цял роман, но взеха доста кусури да се трупат, а майсторите ми взимат пари и накрая намирам болтове оставени под капака(единият от които е на скоростната кутия). И се чудя някой ако се е сблъсквал да сподели какво може да се случва тук.

Volvo S40 1.6 2002 бензин.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Volvo s40 1.6 - Още малко въпроси.

Мнениеот group® » Пон 22 юли 2019 8:36


Разчистих темата, защото колегата търси решения на проблемите си, а не да му се обяснява как се е прецакал.

За целта mcfe да си напише от кой град е. Може да се потърси добър сервиз наблизо.

Който може да помага, да пише. Другите нямат място в такава тема!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Volvo s40 1.6 - Още малко въпроси.

Мнениеот kris11 » Чет 25 юли 2019 18:59


group® написа:Който може да помага, да пише. Другите нямат място в такава тема!


Сигурно има форум на Волво - да рови и чете там . А още по-сигурно за намиране на информация е в руски сайт за Волво. Ако знае руски да рови в руски сайтове - бъкано е с информация и съвети.
П.П. Проблемите му са явно присъщи за модела и в този форум няма запознати с този модел.
Не знам и не съм гледал двигател и скорстна кутия дали не са от Рено - там да търси , ако са.
Но както писах по-горе , ако не знае руски да учи и да рови по руски сайтове- руснаците са напред и дават много добри и отработени решения за проблеми. :surprised


П.П. Имах намерени при свободно време да ровя по руски сайтове , но вече няма да го направя.

Последна промяна от group® на Пет 26 юли 2019 20:21, променено общо 4 пъти.
Причина: Получаваш предупреждение


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Volvo s40 1.6 - Още малко въпроси.

Мнениеот group® » Пет 26 юли 2019 7:29


kris11 написа:От какъв зор е в този раздел ?? Толкова ли е важно едно Волво ?
Има Раздел други автомобили.

Да - важно е едно Волво!
Ако не ти изнася - подмини темата, раздела, форума!

Покажи ми тоя раздел Други автомобили, че явно познаваш форума по-добре от мен?
Ама на ЛС, че и за всяко следващо безполезно мнение ще ти слагам предупреждения.

2 неща:
- не решаваш ти!
- можеше на ЛС да ми пишеш!


mcfe
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 27 ное 2018 15:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Volvo s40 1.6 - Още малко въпроси.

Мнениеот mcfe » Чет 15 авг 2019 22:22


Благодаря за подкрепата, group.

Извинявам се за късния отговор. Разбрах повече за съединителя. Смятам, че е помпата, защото при натискане на вилката, няма скърцане, а при натискане на педала, скърца, жестоко. Но последно време, на места взе да омеква педала на съединителя, когато не го натискам. И после трябва 6-7 пъти да се натисне, за да започне да действа.
Относно хлопането от кутията, там все още си е мистерия.

Иначе съм от град Ямбол. А относно руския, не не го знам. Иначе съм писал по американските, но бия на греда, няма отговори принципно там.


mcfe
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 27 ное 2018 15:08
Автомобил:
Двигател:

Най-накрая открих проблема с Volvo S40-то.

Мнениеот mcfe » Сря 26 фев 2020 18:51


Отне ми доста време ама разбрах основният проблем. Двигателя има ниска компресия, при добре загрял двигател е 8.5 бара на всички цилиндри, с масълце в цилиндъра стига до 10 бара. Отделно имам два или повече изтървали амортисьори. Жалко, много жалко че се набутах с такава морга.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта