Opel astra G 1.6 смяна на съединител

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
ivan.mihaylov
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 24 авг 2018 8:42
Автомобил:
Двигател:

Opel astra G 1.6 смяна на съединител

Мнениеот ivan.mihaylov » Пон 09 сеп 2019 0:34


Здравейте исках да ви попитам понеже ми предстои смяна на съединител на Опел астра Г 2000 г. 1.6 стария мотор.но понеже модела е с помпа на съединител а досега не съм сменял съединител с помпа ..дали някои може да ми обесни точно за какво става въпрос и дали въобще има някаква разлика..благодаря ви.!!




Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Opel astra G 1.6 смяна на съединител

Мнениеот stardreamer » Пон 09 сеп 2019 8:06


Нищо сложно, просто има 2 помпи - една зад съединителя (педалът) и друга на скоростите, която отделя самия съединител. Втората помпа е свързвана с гъвкав маркуч, като спирачните.
Вариантите са два основно (не познавам тази кола):
- да се свали помпата от скоростите без да се разкачат маркучите (за да не се налага да се обезвъздушава после) и после пак да си я монтираш
или
- да се разкачи от маркучите (ако не може първия вариант), като се събере спирачната течност и после се обезвъздушава

Първият вариант мисля, че ставаша при лада, при друга кола съм разкачал помпата от маркучите, та огледай внимателно.
Обезвъздушаването става, като при спирачките - помпи се с педала и се изважда въздуха от пробката на съединителя (на долната помпата - на скоростите).


Потребителски аватар
ivan.mihaylov
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 24 авг 2018 8:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel astra G 1.6 смяна на съединител

Мнениеот ivan.mihaylov » Пон 09 сеп 2019 13:18


Мерси за бързия и подробен отговор колега ..



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта