Форд Галакси 2001 Проблем с централно, мигачи, чистачки

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
Емил.Николов3
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 05 окт 2019 12:05
Автомобил:
Двигател:

Форд Галакси 2001 Проблем с централно, мигачи, чистачки

Мнениеот Емил.Николов3 » Съб 05 окт 2019 12:18


Здравейте колеги, имам следният проблем: От известно време както си карам спират да ми работят мигачите, централното, чистачките и плафоните в купето. Ако заключа с ключа и задържа, прозорците не се затварят, а от бутоните на вратите си работят. Установих, че нещата се оправят когато извадя един 5А бушон, който се намира в кутийката в моторния отсек при акумулатора. Бушона не изгаря явно нещо се нуждае от рестарт. При следващо палене и потегляне проблема може да се появи пет пъти за десет минути, а може да си карам и цял ден без да се случи. Но се случва поне по веднъж на ден. Прави ми впечатление, че след като извадя предпазителя и го поставя отново в гнездото се получава искрене дори и при изключен двигател и контакт- явно има някакъв товар? Автомобила е с оригиналната аларма през клаксона. Моля за идеи и съвети къде да търся проблема и как да го отстраня. Благодаря предварително. Двигателя е 1.9TDI 116HP
P.S. Надявам се че съм улучил мястото на темата, ако не се извинявам и моля да бъде преместена. Благодаря.




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Форд Галакси 2001 Проблем с централно, мигачи, чистачки

Мнениеот goppa » Съб 05 окт 2019 15:03


За начало провери за записани грешки в комфортмодула ( central electronics).
Също прегледай за оголени кабели в десният маншон на капака на багажника.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта