Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот bmwww » Пет 11 окт 2019 23:17


Здравейте , някой може ли да ми каже как се обезвъздушават спирачките ПО ПРИНЦИП на кола с АБС . На въпросната кола смених АБС модула и сега нямам спирачки .

Това което четох в зависимост от модела АБС без значение модела на колата :

1.Дава се на контакт и задните апарати се самообезвъздушават т.е. помпата си избутва течноста след което се помпа педала само на предните !
2.Дава се на контакт за да се отворят клапаните на АБС-а след което се помпа !
3.Пали се колата и се помпа !
4.Вади се бушона на АБС-а и се помпа на изгасена кола !
5.Нищо се не пипа или пали , никакви бушони се не вадят . На изгасена кола се помпа до припадък !
6.Развиват се тръбичките след АБС-а за да се напълни на самотек помпата , след което се завиват и се почва помпането по един от начините описани в т1 до т5 !

Честно казано прекалено много начини и прекалено много комбинации и препоръки . Явно всеки го прави по свой си начин , но кой е правилния ? Като добавим и с развита или завита капачка на казанчето за спирачна течност , възможните начини могат да стигнат 20 . Според мен има само 1 начин и аз мисля , че е този . Нищо се не пипа , просто здраво помпане на педала .

Това което аз направих , не знам защо , май много ми дойде четенето :

Развих капачката на казанчето за спирачна течност и го напълних след което го оставих отворено . След това запалих колата и ги почнах задно дясно,задно ляво,предно дясно,предно ляво , като постоянно следях нивото на течноста в казанчето след всеки апарат и допълвах . Да обаче нямам спирачки . Кое не правя като хората . Мисля утре да го направя по моя си начин т.е. без палене на колата или даване на контакт . Някакви съвети да ми дадете ?




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 12 окт 2019 9:16


Форума на Волво,или тяхната фейсбук група.
Там има доста компетентни момчета.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот bmwww » Съб 12 окт 2019 16:33


Да ви кажа като не знаете . Спирачки се обезвъздушават на изгасена кола с яко помпане . След тази процедура педала ми е по твърд от преди да сменя АБС помпата .


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот joro_kem » Съб 12 окт 2019 17:59


Ти откри топлата вода! Не съм чул да се обезвъздушава на работещ двигател спирачна система. Наличието на ABS няма отношение към смяната на спирачна течност. Обезвъздушава се или с помпане на спирачния педал, или с вакуум машина. По вторият начин е по-бързо и лесно.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот samo_pechka » Съб 12 окт 2019 18:23


И с надуване се получи при мен . На Чероки скъсах една тръбичка отзад по един малко кофти терен. Изтече всичко долу. Прибрах се на ръчна . Направих една капачка със щуцер за помпане на гуми. С около бар и половина налягане надувах в казана , доливах пак надувах. С две кила спирачна и стана перфе.
П.п. това преди да си намеря ел.вакуум помпа, сега вече за нея остана да направя един по-голям съд ( буркан , винтово шише и т.н. ) с два щуцера в капачката , един къс и един дълъг навътре и си улеснявам животеца.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот bmwww » Съб 12 окт 2019 19:08


joro_kem написа:Ти откри топлата вода! Не съм чул да се обезвъздушава на работещ двигател спирачна система. Наличието на ABS няма отношение към смяната на спирачна течност. Обезвъздушава се или с помпане на спирачния педал, или с вакуум машина. По вторият начин е по-бързо и лесно.

Абе не си чул , ама като гледам единствения отговор беше да ида във Волво форума . Сега откакто си свърших работа всички почнахте са знаете как става а :mhihi


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 12 окт 2019 19:39


Градски,не виждам смисъл от заяждане. Въпросната марка не ми много позната. Още повече този екзотичен модел. Написах ти къде да потърсиш информация. От извора. Във тяхната фейсбук страница има интересни неща, един от редакторите на ауто Билд България пише там.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот bmwww » Съб 12 окт 2019 20:34


Да така е . Пиша го за незапознатите като мен да знаят вече .


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Обезвъздушаване на спирачки и въпрос за съединител

Мнениеот bmwww » Чет 31 окт 2019 0:39


bmwww написа:Здравейте , някой може ли да ми каже как се обезвъздушават спирачките ПО ПРИНЦИП на кола с АБС . На въпросната кола смених АБС модула и сега нямам спирачки .

Това което четох в зависимост от модела АБС без значение модела на колата :

1.Дава се на контакт и задните апарати се самообезвъздушават т.е. помпата си избутва течноста след което се помпа педала само на предните !
2.Дава се на контакт за да се отворят клапаните на АБС-а след което се помпа !
3.Пали се колата и се помпа !
4.Вади се бушона на АБС-а и се помпа на изгасена кола !
5.Нищо се не пипа или пали , никакви бушони се не вадят . На изгасена кола се помпа до припадък !
6.Развиват се тръбичките след АБС-а за да се напълни на самотек помпата , след което се завиват и се почва помпането по един от начините описани в т1 до т5 !

Честно казано прекалено много начини и прекалено много комбинации и препоръки . Явно всеки го прави по свой си начин , но кой е правилния ? Като добавим и с развита или завита капачка на казанчето за спирачна течност , възможните начини могат да стигнат 20 . Според мен има само 1 начин и аз мисля , че е този . Нищо се не пипа , просто здраво помпане на педала .

Това което аз направих , не знам защо , май много ми дойде четенето :

Развих капачката на казанчето за спирачна течност и го напълних след което го оставих отворено . След това запалих колата и ги почнах задно дясно,задно ляво,предно дясно,предно ляво , като постоянно следях нивото на течноста в казанчето след всеки апарат и допълвах . Да обаче нямам спирачки . Кое не правя като хората . Мисля утре да го направя по моя си начин т.е. без палене на колата или даване на контакт . Някакви съвети да ми дадете ?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Обезвъздушаване на спирачки Volvo C30

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 01 ное 2019 7:04


Помпа се на изгасена кола, обезвъздушава се докато свърши въздуха вътре



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта