Астра Г 1,7 dti теч на антифриз в краката

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Астра Г 1,7 dti теч на антифриз в краката

Мнениеот cekoman » Пон 09 мар 2020 20:34


Извинявам се че пиша тук и че изневерих на Vw с Opel но......се случват и тези неща.
И понеже във форума на Опел никой не ми пише и съдейства,реших да опитам тук,където съм научил доста полезни съвети и сте ми помагали .Та от скоро съм собственик на Астра Г 1,7dti исузо.Проблемът е ,че започна да ми бяга по малко антифриз (50-100 г на 1000км.).Оказа се теч от О пръстените на радиаторчето на парното.Под краката беше леко напоен дунапрена с антифриз.След смяната на О пръстените след продължително каране на парно (200км) отново мокри с антифриз но видимо от казанчето не намалява.След смяната бях подсушил до сухо.Интересното е че дунапрена към педалите е сух,а мокрото е в най-долната част под педала на спирачката.Антифриз е на 100% защото сладни на вкус.Майстора е категоричен ,че бинокъла и радиатора са здрави.На къси разстояния не мокри ,а само на дълго и с включено парно.Ако някой е имал подобен проблем щв съм много благодарен ако ме насочи.
Майстора твърди,че всичко е направил както трябва и не му се разглабя.Лошото,е че съм от Видин където с майсторите е сложно и не знам какво да правя.
О пръстените бяха оригинални и са паснали супер.Пипам под радиатора и тръбите изглежда сухо.Как се стича точно по средата на шофьорското място ,а отстрани е сухо.Би трябвало да мокри най-вдясно под педала на газта,както в началото на проблема.




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Астра Г 1,7 dti теч на антифриз в краката

Мнениеот goppa » Пон 09 мар 2020 21:33


Антифриза съхне много бавно.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Астра Г 1,7 dti теч на антифриз в краката

Мнениеот cekoman » Пон 09 мар 2020 21:47


Съгласен съм,но то и преди това не беше много 15 на 15 см и го изсуших бързо,не е било подгизнало.Съмнявах някак си да се стича от стария теч,но съм сигурен че бях подсушил всичко.Сълзи от някъде.Най-верпятно пак ще се разглабя,но не мога да разбера с коя отоплителна система съм BERH или DELPHI ,да не съм объркал О пръстените,но пък майатора каза че са станали супер.Оделно каза че нямам кранче,което да спира циркулацията когато не работи на топло.А защо,тогава когато е на студено не тече и е сухо?...



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта