Astra G 1,7dti антифриз под стелката без загуба на антифриз

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Astra G 1,7dti антифриз под стелката без загуба на антифриз

Мнениеот cekoman » Нед 26 апр 2020 8:44


Здравейте колеги.Странен случай с Астра Г 1,7DTI.
Имаше теч на антифриз под педала на газта и близо до до кутията на радиаторчето на парното.Губеше по 100 грама на 1000км.Последва смяна на О пръстените,бяха изпуснали.Долу не беше леко напоен дунапрена но само в определената зона.Повдигнах мокета и го подсуших до напълно сух.Вече съм минал 2000км и няма загуба на антифриз,но щом я покарам и минах 50 ина километра точно под песала на спирачката дунапрена се напоява с антифриз в радиус 15 на 15 см и около него е напълно сухо.Повдигам мокета съхне и така до следващото каране.Майстора каза,чв не е от гумичките,защото е сигурен за качеството на работата.А и ако беше от гумичките щеше да мокри встрани до радиаточето.Пипах мокета там където бинокъла се закрепва към тръбите и е сухо.Но като че ли на по-топло парно тече повече.Странен проблем.Не губи антифриз видимо,а течността в краката е 100% антифриз -мазна и сладникава.Що за чудо е това.Леко се поти и стъклото пред шофьора.Възможно ли е този теч да е от друго място-съединител,спирачка.Гумичките са оригинални пишеше Опел,заедно със щифтове и скоби.Мисля,че системата ми е Berh ,но не съм сигурен.Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да сподели или да ме насочи иначе трябва да търся друг майстор и пак разглибяване на радиаточето.




бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Astra G 1,7dti антифриз под стелката без загуба на антифриз

Мнениеот бат рамбо » Сря 29 апр 2020 8:05


Най - вероятно е от самото радиаторче. Напречните му тръбички също са уплътнени с гумени пръстенчета ( поне повечето са така ), но това няма как да се ремонтира.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Astra G 1,7dti антифриз под стелката без загуба на антифриз

Мнениеот cekoman » Нед 03 май 2020 20:41


Разглобих и стигнах до радиаторчето,но не го свалих.Покарах така 30 ина км на пуснато на макс парно и всичко е сухо.Пипах и радиаторчето и бинокъла и там дето са О пръстените също.Долу дунапрена е почти сух ,съвсем леко влажен.Но съм забелязал,че като покарам 100 ина км се омазнява.Може пък да се е напоил от преди и да се получава някакъв конденз и засъхналия антифриз в дунапрена да се овлажнява,знам ли и аз вече.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Astra G 1,7dti антифриз под стелката без загуба на антифриз

Мнениеот cekoman » Нед 03 май 2020 20:49


Забравих да кажа,че под радиатора дунапрена е сух,тавата също е суха и антифриз не губи.Но в краката в най-долната част съхне и като покарам 100 ина км и се омазнява.От къде е това чудо не знам.За 2000км не е изгубило и грам.Но като знам,че долу се омазнява ми е кофти.А 100% е антифриз.Предното стъкло леко поти и като пусна климатика и го изключа мирише кофти.Клапана за циркулация работи.Филтъра на купето е сменен преди 8000км.З ам ли вече.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта