Сервиз за преглед на хонда сивик

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот rld » Съб 25 юли 2020 21:30


Здравейте, пускам си въпроса тук за да получа по-обективни мнения. Търся сервиз с адекватни механици за проверка на автомобил:
- окачване - шумове, луфтове, ръжди
- изпускателна система
- течове на масло и антифриз при вдигнат автомобил на подемник със запален двигател
- преглед на скоростната кутия доколкото е възможно
- проверка на компресията на двигател
- компютърна диагностика
Сервиза трябва да е в София, от типа на 6 плюс, само че да позволяват да присъстваш на прегледа. Ходил съм в люлин преди време за диагностика, но ми казаха да изчакам да ми се обадят като са готови.
И накрая колата - нищо специално, хонда сивик 2005. Не искам да се вкарвам в сектантски филми как само един-двама човека в София разбират от тези коли. Ако е така, ще търся друга марка.
Благодаря за вниманието




rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот rld » Сря 29 юли 2020 9:26


Добре, абстрахирайте се от думата Хонда. Предложете сервиз, който прави повечето основни ремонти по автомобил и позволяват да се присъства


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот powerade » Сря 29 юли 2020 9:59


Колега ако искаш да присъстваш на прегледа, защо не я огледаш ти самия в сервиз на самообслужване. Има такива под наем ги дават, с подемник, инструменти и прочее. Щом искаш да присъстваш значи имаш представа от техника и искаш и ти да видиш състоянието?


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот rld » Сря 29 юли 2020 10:24


Все едно като присъствам ще им направя нещо. Нормално е да искам да погледна ходовата част, има ли ръжда и такива неща. Ако те забележат нещо могат да ме повикат и да ми го покажат. И натам вече си преценяваме със собственика


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот powerade » Сря 29 юли 2020 10:29


Не ме разбирай грешно, подкрепям те напълно, аз винаги когато мога, им гледам в ръцете. Но все пак хората имат и други съображения като например не дай боже нещо да стане, да се удариш, да си пукнеш главата, да падне нещо от колата да те контузи и прочее неща, които ако се случат, ще им разкажеш играта от глоби и съдилища.
Аз също съм на принципа " Око да види, ръка да пипне ", но не винаги става... Успех в търсенето. Преди доста време ходих до Ем Комплект за заварка някаква, мисля че горе от приемната имаше панорамна гледка над сервизната част, за повече не мога да ти кажа :) Поздрави и късмет с колите.


rld
Мнения: 540
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот rld » Сря 29 юли 2020 12:14


Благодаря, за такива неща като заварките ги оставям да ги правят както решат. Но пък ръжда по задния мост и по пода примерно е хубаво да си я погледнеш и прецениш


IvoMarinov75
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 05 юли 2023 13:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за преглед на хонда сивик

Мнениеот IvoMarinov75 » Сря 16 авг 2023 8:46


Аз ходя в тези сервизи https://motoexpert.bg/ и виждам че има хора които стоят там докато им правят колите, аз лично не съм присъствал. Знам ,че ги има в почти цяла България. Успех.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта