Renault Laguna 2.2 DCI, 150 k.c - проблем с климатроника?

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
qnkov
Мнения: 174
Регистриран на: Сря 01 юли 2015 0:10
Автомобил: Seat Cordoba TDI
Двигател: 2004г ATD 1_9 101кс

Renault Laguna 2.2 DCI, 150 k.c - проблем с климатроника?

Мнениеот qnkov » Пон 07 сеп 2020 9:59


Renault Laguna 2.2 150 k.c (2004 г.)

Знам, че тук не е за рена, но във форума на рено е мъртвило или никой не знае нищо. Проблема е, че климатроника е двузонов. В момента от шофьорското място духа студено, а от пасажерското топло. Ръчках по настройките, няма оправия. Какво може да е станало? Не затваря топлия въздух? Някое моторче в таблото ли е сдало багажа? Предполагам, че това ще е проблема, а стигането ще е с разглабяне на таблото?

Чувал съм, че ако имаш малко фреон ще прави така, но колко е истина... Освен да проверя отпред тръбите дали са студени за тоя случай?




Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Renault Laguna 2.2 DCI, 150 k.c - проблем с климатроника?

Мнениеот kamaza11 » Пон 07 сеп 2020 10:18


Ми то добре си чувал за фреона, ама защо не отидеш на една диагностика на климатроника ? Горе долу 10 лева ще ти вземат, не е болка за умираме. По- добре иди, вместо да бараш 1000 чаркалъка и пак нищо да не стане.
Иначе е възможно някоя клапа да не затваря, затова проследи въздуховодите и ако трябва я затвори на ръка, може и да не е нужно да разглобяваш табло.
Да вметна- при по- голям период от неизползване и при мен “стягат” клапите. Отварям/затварям ги на ръка и моторчето вече си ги “подхваща”. Пробвай ги само на ръка, ако не стане- една диагностика и поне ще знаеш какво е, по форумите ще хвърляме боб и няма никакъв смисъл.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта