Ланча Делта 2 1.6 моно Бош-не държи обороти

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Ланча Делта 2 1.6 моно Бош-не държи обороти

Мнениеот vocil » Чет 04 фев 2021 21:18


Привет!
Колата е Ланча Делта 2 1.6 75 кс с моноинжекция Бош.Бензин и газ.
Не държеше обороти на празен ход и давеше при палене.Съответно погледнах моторчето за празен ход, не работеше.Взех друго втора употреба ,регулирах жилото на газта и с винтчето отгоре да не натиска ключето на моторчето на празен ход.Паленето се оправи,пали си с едно завъртане на ключа и без газ.Държи си обороти около 1000.
Проблема е ,че като освободя от скорост и по някой път на светофарите колата намаля обороти почти до минимум и в повечето случай гасне.И на бензин и на газ.
Погледнах как се движи моторчето - при рязко подаване на газ и пускане то се прибира доста навътре и след няколко секунди излиза до нормално положение , но за това време колата най-често е загаснала.
Дали така бавно трябва да излиза и заема позиция за празен ход или и това моторче не става и ще купува ново?
Иначе го мерих- всичко ок , ТПС също.Температурния датчик не успях да го открия къде е за компютъра,този за стрелката е ок.
Също четох че има температурен датчик до дюзата , не знам него как да го проверя?
За сега съм набедил моторчето.Ще съм благодарен за мнения.
Също така и за разбиращ майстор от София или околността който да я погледне.
Предварително благодаря!




vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Ланча Делта 2 1.6 моно Бош-не държи обороти

Мнениеот vocil » Сря 10 фев 2021 22:24


Смених моторчето с чисто ново. Пак същата работа. Как мога да измеря тпс и температурният датчик?
Не знам какво да я правя вече.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта