Пежо 206 1.1i - Миризма в купето на изгоряло

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
izmislenxx
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 07 мар 2021 19:34
Автомобил:
Двигател:

Пежо 206 1.1i - Миризма в купето на изгоряло

Мнениеот izmislenxx » Нед 07 мар 2021 19:37


Здравейте!

Преди няколко дена кохато беше по-студено колата започна да издава един звук, който мога да опиша като "жужене" или "виене", напомняше ми за звука преди да ми се развали съединителя преди 3-4 години, но тогава звука се усилваше с напредване на времето. Звука се чува леко, когато съм на скорост и при подаване на газ се усилва, но не много. На свободна скорост почти не се чува. Така карах 2 дена от работа до вкъщи и обратно (7 минути в едната посока). На 3тия ден звука изчезна (стопли се времето, не знам дали от това, но спря). Със спирането на звука дойде друг проблем, на свободна скорост на място колата започна да вибрира леко, при подаване на газ вибрирането изчезваше. И днес на 4тия ден, сутрин отидох до работата без проблем, но на връщане колата започна да вибрира при подаване на газ някак започваше да губи мощност при подаване на газ започваше да се тресе и да придърпва, стигнах някак до пред блока и паркирах, и едва след като я изгасих усетих миризма в купето на нещо между изгоряло и.. развалени яйца. Дигнах капака, двигателя не миришеше, само в купето. Моля за съвет какво да правя, не знам дали няма да и стане нещо ако опитам да я закарам до сервиз.
Нещо да ме посъветвате да проверя дали не е наред?




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пежо 206 1.1i - Миризма в купето на изгоряло

Мнениеот goppa » Нед 07 мар 2021 22:34


Буксуващ съединител или каране на ръчна спирачка отделя миризма като тая койято описваш.


Потребителски аватар
boichopavlov
Мнения: 183
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:37
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2006
Местоположение: Плевен

Re: Пежо 206 1.1i - Миризма в купето на изгоряло

Мнениеот boichopavlov » Пон 08 мар 2021 7:42


Катализатор



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта