Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Вто 19 апр 2022 5:32


steich написа:Да, може да се направи и в България ... и то с гаранция ( вижте профила )

А занимавате ли се с диагностиката и ремонт? Както съм уточнил в началото на темата, засега предпочитам да направя тази система работеща, вместо да я премахвам. Макар че май нататък вървят нещата...




Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот steich » Вто 19 апр 2022 8:25


За диагностика мога да погледна, но не мога да гарантирам за резултат ... някой път зависи и от възможностите на диагностичната апаратура, а конкретно Зафира не съм закачал с тази цел. Другото ... имаш грешка за ниско налягане на уреата ... гледаме на живи данни че е 3-4 бара и кво правим ? Може да е от помпа която обикновенно се продава с все резервоара, може да е от спукан тръбопровод, може да е от инжектор който изпуска и т.н.


iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Вто 19 апр 2022 17:12


steich написа:...кво правим ? Може да е от помпа която обикновенно се продава с все резервоара, може да е от спукан тръбопровод, може да е от инжектор който изпуска и т.н...

Няма ли как да се хване ТОЧНО кое не е наред? Защото ако се сменят компоненти по тази система на принципа "проба-грешка", цената ще стане доста неприятна... Впрочем направи ми впечатление, че при мен излизат съобщенията за грешки, когато нивото на AdBlue падне, макар и съвсем малко. И сега си правя един експеримент, периодично, през около 250-300км. доливам течност и държа резервоарчето пълно до капачката. Засега всичко е наред, колата работи и няма никакви съобщения на таблото. Ще продължа да правя това нещо още известно време и, ако всичко е както трябва, ще търсим причина е датчика за нивото на AdBlue. Интересното е, че от "Стефанов" твърдят, че такъв датчик нямало, системата отчитала само налягане. А датчик за ниво си има...


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот steich » Вто 19 апр 2022 21:09


Един от проблемите който може да е причината в случая е напълно хермртизиран резервоар и когато започне да намалява течността, става вакуум което пречи на помпата да създаде нужното налягане. За това при PSA имаше кампания за смяна на капачките на резарвоара на Adblue, като те самите вече имаха дупчици с дунапренче.

Някой път е трудно да се хване къде точно е проблема ... то ако беше лесно и в мазда за 10-12 годишен CX7 нямаше да искат по близо 4000 лв за ремонт, понеже сменят всичко за да могат да дадат и гаранция на ремонта ... а и да не налучкват.

п.п. пробвай ако искаш с периодично отвиване и завиване на капачката само, без доливане ... така ще разбереш дали е следствие вакуум.


iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Сря 20 апр 2022 5:54


steich написа:...п.п. пробвай ако искаш с периодично отвиване и завиване на капачката само, без доливане ... така ще разбереш дали е следствие вакуум.

Това го пробвах преди време, нямаше ефект...


Zafirof
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 02 юни 2022 14:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот Zafirof » Чет 02 юни 2022 14:29


Здравейте.Купих втора Зафира Ц и трета няма да купя.Къде около Пловдив има специалист който да ми махне АдБлуто или да търся автоморга. :cry


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот steich » Чет 02 юни 2022 17:06


"Специалисти" много ... въпроса е кой ще си свърши работата както трябва. За София мога да помагам, но за Пловдив нямам идея.

Поздрави.


iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Сря 27 юли 2022 7:16


Здравейте колеги! Малко продължение на темата, че все още съм до никъде с AdBlue-то. Тръгнах да карам колата за пореден път в "Стефанов", но буквално ден преди това всички съобщения за грешки изчезнаха и системата заработи нормално. Хората все пак направиха една двучасова диагностика, според тях всичко е наред, включително и по софтуера, единствено се съмняват, че дюзата за AdBlue понякога се запушва от кристализиралата по нея течност и от там започват проблемите. Купих една белгийска добавка на "Xenum" , която се слага в резервоарчето и чиято цел е да предотвратява кристализацията на течността и да поддържа системата чиста, налях я в нужната пропорция и вече около 500км. няма проблеми. Любопитен съм какво е мнението на хората, запознати с AdBlue , дали действително причината за проблемите би могла да бъде замърсяването на дюзата?
Впрочем оказа се, че въпросната дюза е 800лв. с отстъпката, поразрових се из интернет и я намерих на 125$ от САЩ, около средата на следващият месец познат ще ми я донесе...


Ivos2022
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 23 авг 2022 22:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот Ivos2022 » Сря 24 авг 2022 15:20


Здравейте, в момента съм на 400 км до изключване на двигателя. Свети енджин чек и отделно съобщение високи емисии, проблем с адблу. Няколко пъти като стигне 700 км брояча за спиране на двигателя само изчезваше съобщението, но този път изглежда работата е сериозна. Тези дни ще търся хора да елиминират тази адблу гадост. Иначе преди седмица бях на преглед и там колата беше пушка, никакви проблеми или газове. Трябва да се пробва тази добавка за която Иван говори. Иване аз съм ти писал няколко пъти под видеото в YouTube. Zafira 2,0 170 PS, 2016.


iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Сря 24 авг 2022 19:30


Ivos2022 написа:...Иване аз съм ти писал няколко пъти под видеото в YouTube....

С добавката карах може би около 700км. без проблем, докато в един момент всичко започна да се повтаря. Отидох за пореден път в "Стефанов", пак тестваха системата и пак казаха, че всичко работи добре, помпа, датчици... Усъмниха се, че дюзата се се позапушила, свалиха я, почистиха я и си тръгнах. На другият ден обаче, след няма и 50км. съобщенията отново изскочиха на таблото и понеже много ми омръзна да се занимавам с тая щуротия, на 11.08 отидох и я махнах софтуерно. Вече почти 1000км. няма проблем. DPF филтъра си прави регенерации (това много ме притесняваше), а компютъра си отчита, ако нещо друго не е наред. Та засега приключенията ни с AdBlue приключиха. Както вече казах, преди повече от месец поръчах нова дюза от САЩ, че е по-евтина, познат ще ми я донесе, когато се прибере, но не знам дали отново ще се захвана да ремонтирам системата...


Ivos2022
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 23 авг 2022 22:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот Ivos2022 » Сря 24 авг 2022 21:04


Дай идея за сервиз и ориентировъчна цена на премахването на адблу. Вече съм на 270 км от енджин стоп и естествено застопорих колата. Изглежда че тази адблу система не е добре разработена и прави много проблеми. Тираджии също се оплакват от нея.


iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Чет 25 авг 2022 5:40


Аз се доверих на тези: https://smg-auto.eu/ като ползвах сервиза им в Стара Загора, че ми е най-близо. Цената за преработването на софтуера беше 400лв. и отне около три часа. Прави се бекъп на оригиналният софтуер, който ми изпратиха и на мейла, а чисто механично, цялата система си остана монтирана на колата, т.е. във всеки един момент всичко може да се върне в заводският му вид, само е изключена буксата на компютъра за AdBlue.


Ivos2022
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 23 авг 2022 22:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот Ivos2022 » Чет 25 авг 2022 21:27


Днес и аз прибегнах до услугите на https://smg-auto.eu/, но в София, тъй като ми е най-близко. За около 2-3 часа елиминираха софтуерно адблу и сега карам с облекчение. Надявам се всичко да бъде наред. Благодаря на Iwan33 за съвета! Пожелавам му дълги години безаварийно каране на Зафирата!


iwan33
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот iwan33 » Пет 26 авг 2022 7:13


Доста експедитивно, браво! Аз моята я мъчих година и половина преди да реша да я махна...


Ivos2022
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 23 авг 2022 22:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Zafira Tourer, 2017, B20DTH Проблем с AdBlue

Мнениеот Ivos2022 » Съб 26 авг 2023 18:01


iwan33 написа:Доста експедитивно, браво! Аз моята я мъчих година и половина преди да реша да я махна...

Здравей Иван, тези дни имах проблем с вентилатора на радиатора и колата загряваше, особено в задръствания . Отидох при майстора и той не можа да установи от къде е проблема, разглоби я и после пробва перката, пак я сложи и взе че тръгна. Проблема е, че той не установи каква е причината за спирането на вентилатора. Предположи че е софтуерен проблем и ме пита дали при софтуерното премахване на адблу не да създали този проблем. Имаш ли подобни оплаквания? Какво мислиш по въпроса?



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта