Peugeot 307 1.6HDI 110к.с. 2006г. Проблем с турбото

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Peugeot 307 1.6HDI 110к.с. 2006г. Проблем с турбото

Мнениеот PzKpfW » Съб 30 сеп 2023 20:23


Здравейте. Имам проблем с Пежото, който не мога да реша. Проблемът е, че в ниските обороти нямам никаква мощност, турбината не се чува да се развърта, а иначе е доста "гласовита". Само че това става отвреме навреме. При едно изпреварване може да дадеш газ и да изпревариш, а при следващото да няма никой. Сменил съм управляващия клапан на вакуума към турбината, проверил съм за херметичност маркучите за вакуум, проверил съм и управляващата мембрана на геометрията. Самия механизъм се движи плавно и без усилие, не заяжда. Когато подам вакуум със спринцовка геометрията лесно отива в крайно положение. Прави ми впечатление, че на празен ход към мембраната не стига достатъчно вакуум, за да я свие напълно. Ако натисна с отвертка се затваря, щом пусна пак остава наполовина. Към мембраната не стига достатъчно силен вакуум за да я свие в максимално затворено положение. В същото време обаче не съм забелязал спирачките да се държат различно, колата си спира както преди. Въпреки това започвам да се съмнявам във вакуум помпата, но не ми се рискува да хвърля едни пари и после пак да си остане същото положението, както стана с управляващия клапан.

Някой ако има идеи и предложения ще съм му благодарен да сподели.




Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта