vw beetle 99 2000 кубика, 115 коня. проблеми

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
d_ignatov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 10 фев 2013 7:15
Автомобил:
Двигател:

vw beetle 99 2000 кубика, 115 коня. проблеми

Мнениеот d_ignatov » Нед 10 фев 2013 7:32


Здравейте

Купих си наскоро Vw beetle произведен 99 година 2000 кубика, 115 коня.
Извинявам се предварително, но търсих по темите, но не открих нищо за моя проблем и няколкото ми въпроса :icon_biggrin

Със купуването светеше чека на двигателя, след закачането се установи, че дебитомера е за смяна. Така и направих, оригинален такъв и мислех че всичко ще е наред. Но,чека пак светна. Оказа се клапан за вторичен въздух. Та този клапан, сменя ли се, почиства ли се, въобще какво се прави в този случей?

Другия въпрос е за ESP
Копчето изобщо не индикира че е натиснато, нито светва някаква лампичка на таблото. Казаха ми че е някакъв модул който се намира под волана, но преди да се сменя това, дали да не се провери още нещо.

Има едно копче на колонката зад шофьорската седалка на което е нарисувана количка и нещо като сигнал, някой има ли идея какво е това и за какво се използва?

благодаря предварително :icon_biggrin




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: vw beetle 99 2000 кубика, 115 коня. проблеми

Мнениеот pedalchobaba » Пон 11 фев 2013 23:20


1. Този клапан за вторичен въздух какъв е? Да не става дума за системата Secondary Air Injection? Помниш ли номера на грешката?
2. Не разбрах ESP-то сработва или не? На хлъзгав път колата как се държи? Върти ли гуми? Сега поне има условия да я пробваш. Бутона само импулсно го командва On/Off. Би трябвало при изключено положение да ти свети контролата на таблото. Ако имаш някаква нередност по системата - също. Казваш, че изобщо не свети, а пък датчика ти за положение на волана е за смяна. При даване на контакт, би трябвало контролата тестово да изгрее и след като си напрви проверката да угасне. Това имам предвид.
Не знам от къде си, но не е лошо да намериш някой колега тук, от форума, с кабел и да изчетете всички грешки по колата, та да ти дадем насоки поне. И за мотора и за ESP.
3. Бутона на колонката ти включва/изключва обемните датчици на алармата. Те се намират в плафоните над задната седалка. Ако например слезеш до магазина и си оставиш кучето вътре, изключваш ги с него, за да не го хващат, че мърда и да пищи алармата докато те няма. Тогава режима на охрана е само на врати.


d_ignatov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 10 фев 2013 7:15
Автомобил:
Двигател:

Re: vw beetle 99 2000 кубика, 115 коня. проблеми

Мнениеот d_ignatov » Вто 12 фев 2013 7:39


Програмата с която ми чистиха грешките е на български и мисля(но още днес ще попитам), че не изписа номер на грешка. Пише клапан за вторичен въздух. Пак ще я закачим и ще търсим какво се случва. За момент я изтрива, тестваме всички системи,всичко работи в нормални норми, а на другия ден пак светва.

За ESP-то се оказа, че някакви "майстори" са сложили една хартийка на светодиода. Вчера я извадих. Свети постоянно в момента. Сега търся копче за ЕСП, защото имам съмнения, че и то е счупено. При натиснато положение трябва ли да светне жълто? И като останалите копчета в натиснато положение да седи една идея навътре. Чудя се дали копчето по някакъв начин не оказва влияние и ако не е изправно да не може да свърже системата. И вече в краен случей ще сменя и модула за управление.
Колата е внос от Швейцария, нямаше документ за последен преглед и не се учудвам вече защо :)

Довечера ще напиша, ако има някакви резултати

Благодарско


Потребителски аватар
kateri
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 15 окт 2005 13:43
Автомобил: New Beetle
Двигател: ALH
Местоположение: Левски Плевенско
Контакти:

Re: vw beetle 99 2000 кубика, 115 коня. проблеми

Мнениеот kateri » Съб 16 фев 2013 17:39


Колега и аз имам в гаража един само 1.9 TDI.
Колегата ти е писал какви са грешките по номера.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта