Питане за vw new beetle

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
exess4o
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Питане за vw new beetle

Мнениеот exess4o » Пет 20 авг 2010 12:22


Здравейте,на костенурката дясната врата запо4на да се отваря много трудно,та исках да попитам някой дали е наясно,има ли някакакъв амортесьор ватре или какъв може да е проблема?Благодаря предварително




Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот sam_boha » Пет 20 авг 2010 13:16


Колега , на двувратите коли имат навик да им увисват вратите - провери да не е от там проблемът . А иначе самата дръжка заяжда ли ? Може да се пръсне с нещо почистващо , ако е от нея ... Иначе отиваш към брава - там трябва да се разглоби и да се смаже .
Това го давам като насоки по принцип , защото ми се е случвало , но не на ФВ . Но като цяло всички си приличат .
Ако има колега с 2врат голф 4 да каже ...


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот pedalchobaba » Пет 20 авг 2010 17:43


exess4o написа:... дясната врата започна да се отваря много трудно ....


Дефинирай какво точно означава това и ще ти дадем идеи.


exess4o
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот exess4o » Нед 22 авг 2010 22:04


Когато я отварям отватре се налага да я побутна с рамо и нещо като 4е ли я задържа да се отворинезнам и аз как да го обясня :( ,доста усилие се налага да прилагам за да я отворя!


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот sam_boha » Пон 23 авг 2010 9:05


Бравата не отваря изцяло ... така ми звучи л
Като е отворена вратата , погледни като дърпаш ръчката движи ли се свободно езика на бравата . И направо напръскай с нещо около езика.


exess4o
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот exess4o » Пет 27 авг 2010 8:55


Не,бравата си работи няма проблем,към пантите нещо я задаржа за да се отвори(и при затваряне също),та затова си мислех да не би някакъв амортесьор да има ватре който да и помага по принцип да се отваря и евентуално да е сваршил(незнам такава тежка врата като на битала,предполагам 4е би трябвало да има нещо като амортесьор който да и помага да се отваря :| :dontknow:


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот sam_boha » Пет 03 сеп 2010 18:40


За наличие на амортисьор съм скептично настроен - не ми се вярва да има ...
Иначе, може да е пантата - може да е крива или увиснала (по-скоро вратата).Ако е имала удар във вратата ... Имала ли е ?
Но пък казваш, че от скоро го прави ... :roll:
Пробвай като е отворена вратата да я хванеш отдолу и да я надигнеш. Виж дали има луфт нагоре-надолу (в смисъл голям луфт, примерно 2 пръста)... Повече от това не мога да помогна . Аз бях за проблем с бравата, но ти изключи тази възможност .

Абе, я си виж ограничителя, че за него не се бях сетил. Той може да ги прави тези истории ... Знаеш какво е това, нали? Онази пластинка , дето държи вратата да не се обърне.


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за vw new beetle

Мнениеот kearny » Пет 03 сеп 2010 19:56


Няма амортисьори приятелю!Съвсем нормална конструкция на окачването.Първо вземи бутилка спрей WD40 и пръсни горната о долната панти.Пантите са изключително здрави и надеждни и изключвам всякакъв повреда по тях от удар.Обърни внимание,че горната панта е под декоративните части на огледалото.Така че свали тези детайли.В зависимост от годината на производство са два типа.Спрейвай ги.След това обърни внимание на ограничителя обтегач,който е над долната панта.Спрейвай първо а после може да добавиш грес(спрей грес също е най подходяща)Това е



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта