Beetle 2 проблем с палене след падане на акумулатора.

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
trwdd
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 яну 2012 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Beetle 2 проблем с палене след падане на акумулатора.

Мнениеот trwdd » Пет 13 яну 2012 17:33


Здравейте,

Имам следния проблем с моя VW. След като забравих светлините имах проблеми с запалването на автомобила.
Свалихме акумолатора и след зареждането му нещата въобще не се промениха. Колата пали и гасне веднага след като пусна ключа. От датчика на алармата започват се чува цъкане и светлините започват да премигват.

Изчистих клемите, затегнах ги ,няколко пати отключих и заключих автомобила и нищо не се промени. Имобилайзер нямам. Не ми останаха варианти и затова се обръщам към форума. Моля ако някой има идея как трябва да постъпя да сподели..

Здраве..




Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот teddy » Пет 13 яну 2012 18:28


пробвай със здрав акумулатор или друго вероятно пакета на ключа!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот zfa159 » Пет 13 яну 2012 18:30


А твоето VW какво е? Те правят Голф от 70-те някъде до наши дни и вярвай ми,никак не са еднакви mhihi
Иначе може да е умрял акумулатора,както колегата каза и вече да не може да се зареди като хората,може да имаш проблем с алармата,със заводски имобилайзер,ако колата е по-новичка и т.н., може да имаш куп проблеми.Стартера върти ли енергично или е муден,таблото свети ли ярко,докато въртиш,какви лампи светят по него,въобще какво се случва?
:beer


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот vaiper 1 » Пет 13 яну 2012 18:36


1 акумулатор пробваи с изряден
2 климоред
3 имобилаизер
това насоките успех :beer


Потребителски аватар
vanko_5
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 12 сеп 2008 8:27
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот vanko_5 » Пет 13 яну 2012 18:53


Колега сложи силен акомулатор и ако прави така виж каде е алармата и изолирай имобилайзера щом цака и мига диода най вероятно е от релетат на алармата които са за имобилайзера


trwdd
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 яну 2012 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот trwdd » Пет 13 яну 2012 18:58


Благодаря , че се включихте.

New Beetle,2.0 от 2000-ната, автоматик е автомобила. Надявам се , че са доста идентични с Голф 4 и затова публикувах темата тук.
Стартера работи добре..запалва се двигателя и щом се върне ключа веднага угасва. Ако го задържа най-вероятно ще изгори. Светлините са ярки и проблемът не вярвам да е от акумулатора.
Странното е това цъкане на диода на алармата .. спира и при съвсем лек допир до колата пак започва цъкане и примигване на светлините без звуков сигнал..Търсих паник бутон за спиране на алармата ... но вече се стъмни и не можах да открия. Оставих така нещата до утре, с закачен акумулатор и пусната аларма, за да мога да спя поне по спокойно.Когато е заключен автомобилът алармата не дава индикация, че има проблеми. Звуков сигнал идва при лек удар.
Просто нямам идея за какво да се хвана на сутринта. Лошото е, че само за да се види от по компетентна личност разходите ще са страшни като се има в предвид локацията ми. :(


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот Haralampi » Пет 13 яну 2012 19:27


trwdd написа:Свалихме акумолатора...

vanko_5 написа:...силен акомулатор...


Ех мама му стара, не се научихте, че се пише акУмУлатор :idea:


trwdd
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 яну 2012 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот trwdd » Пет 13 яну 2012 20:08


След като прегледах над 80 щатски форума, открих че при Beetle проблемът е доста разпространен.
Някои препоръчват разкачване на акУмУлатора и даване на късо на двата кабела.
Изглежда проблема е в разпознаването на самия ключ при което имобилайзера не се спира. Най-разумно ми се стори предложението да се остави ключа на таблото 10-12 часа. Никаква идея нямам защо и какво трябва да произлезе от това, но е по-добре от колкото да не правя нищо. Ако администраторите позволят мога да да и линк.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот zfa159 » Съб 14 яну 2012 3:00


trwdd написа:...Имобилайзер нямам. ...

Нямаш допълнително слаган имобилайзер или вече е отстранен заводския (тозй,който си говори с ключа)?
Има следния проблем,аз го ядох онзи ден с едно Ауди А3 2001-ва,което умря точно пред сервиза :) Момчето,което го съживи,ми сподели какво се случва.В имобилайзера се обучават ключове (той го прави с някакъв софтуер.Обясни,че колата от завода излиза с два обучени ключа (вскеи ключ си има негов си код) и съответно там фигурират два кода.Когато се пипа по имобилайзера и се махне единия ключ (обикновено като правят нов ключ,защото някой е затрил старите два,примерно),програмират само един.Ако е програмиран само един,рано или късно тя го забравя (бъг в софт-а на имобилайзера) и се получава точно така.Това за да се види дали е така,трябва да се изчете първо с ВАГ-Ком,да се види дали си е забравила ключа или има друг проблем (дава,че имото блокира двигателя и си го пише като грешка в моторния компютър ако е от това).Обучава се ключа на ново с въпросния софт и всичко е ок,до един хубав ден,когато пак спира да го помни.При теб може да е съвпаднало с махането на акумулатора,при нас съвпадна с чистене на инспекцията за маслото и гасене и запалване пак на колата...аха да запали и не запали :D ....никой нe знае кога,къде и защо ще ти се случи,ако е програмиран само един ключ.
Препоръчвам ти да я видим с ВАГ-ком (имам в сервиза лаптоп и кабел,гледам,че си от София,мога да мина да я видим,където е умряла,пари не искам) и да се види от какво се оплаква.Ако е имо-то,вика се ключар (има похвалени колеги от форума,имам познати и аз поне 2-ма..няма да споменавам за какви пари го правят,ама и за читави семки не стигат в днешно време mhihi ),да я пипне,да обучи ключа и си джиткаш.Защото ако си е забравила ключа, може да ти се отели вола и пак да не я запалиш :)
:beer


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот knele » Съб 14 яну 2012 17:52


Здравеите! Искам да споделя един проблем които преди 2 часа ми се случи, Карам си с Г 1.4 кьм хижа Зздравец стигнах до пистата свалих ските и се качвам да преместя колата и вьртя на клуча и няма никои даже не иска да завьрти умира веднага всичко, бутнах я и запали без проблем , гаса я и пак на клуча и пак няма никои, оставих я и отидох да дарам ски , врьщам се след 3-4 часа влизам в колата и автоматично завьртях клуча и зе та запали останах учуден, тргнах да вьрня ските гасам колата пробвам пак сьщата история като преди няма никои даже не иска да завьри умира всичко , бутнаха ме и така се прибрах до вкьщи паркирах загасих и до там не иска да пали не мога да си го обясни , как запали след 4 часа оставена на студа след като преди ни искаше и как акко акумулатора е отишал след каране 2 час гася колата и веднага вьртя няма никой поне да завьрти , незнам каде да тьрся проблема ако може да ми помогнете както досега сте го правиле ще сьм ви благодарен , но мисля че и проблема е интересен ?
Благодаря ви предварително


Halcyon
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот Halcyon » Съб 14 яну 2012 17:57


Същата работа с моя голф ( 3 1.8mi) Виж акУмУлатора дали има вода,ако не...долей и зареди. Поне при мен така се оправи.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот zfa159 » Съб 14 яну 2012 17:59


Може да има и 'лабава връзка по силовите кабели или окис по клемите.Трябва и това да се види.
:beer


knele
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 27 юни 2011 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот knele » Съб 14 яну 2012 18:06


Дано е това проблема приятели, страхувам се да не е нещо посериозно , иначе като се бутне и запали абе работи супер както си работи никакав проблем .


trwdd
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 13 яну 2012 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот trwdd » Съб 14 яну 2012 19:37


Благодаря на zfa159 за предложението.. :да:

Колата вече е в движение...Оказа се изгорял чип на алармата при свалянето и качването на акумулатора..Не само съм имал имобилайзер ... ами са цели два!
Както и да е.. Днес се обадихме на едно момче което ми сложи алармата на старата кола... Дойде и 20 мин. свали цялата аларма...сега съм с фабричните защитни екстри, централно и имобилайзер но колата пали от раз.
Следва една диагностика , чистене на грешки и оправяне на цялата ел инсталация което е наложително от това което видях в таблото... Да търсиш нещо там е все едно да намериш игла в купа сено. Майсторчето ми взе 30лв. като мина 15 км за да дойде до мен и още толкова обратно ако някой се интересува от това.

Благодаря на тези които се отзоваха.. :bowdown


lusi_en4eva1
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 14 мар 2015 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с палене след падане на акумолатора..

Мнениеот lusi_en4eva1 » Съб 14 мар 2015 16:47


Здравейте! Надявам се някой да отговори и на мен :eek ,защото имам проблем с моя Битъл -2-ка бензин '99 г.И така,от както заваля снегът не е пален (3 дена) и вчера решавам да го паля и да тръгвам по задачи и ХОП не ще да запали :cry :cry .Оказва се ,че не е акумулатор ,защото му сложихме нов и тая кола пак не ще да пали (въртиш ключа, светат лампи ,цък мък и айде пак ....ииии нищо). Гледам ,че по-горе пишете за имобилайзер а-у ,аларми......кажете къде да си потърся алармата и как да я изолирам или да я спирам илииии кжото там трябва да направя...копче ли да търся,пишете гледам за паник копчета :cool :cool :cool ....защото тая кола не може да стигне до сервиз ,освен на платформа :banghead :banghead



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта