VW New Beetle - неприятна миризма..

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
lusibg87s
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 24 май 2012 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: USA

VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот lusibg87s » Чет 24 май 2012 19:05


Здравейте,
притежателка съм на VW New Beetle 2004 , 2.0. Имам много голям проблем и вече какво ли не опитвах и не знам какво да правя, отчаяна съм. Реших да пиша във вашият форум. Дано успеете да ми помогнете. Когато купих колата имаше някаква много неприятна миризма, тъй като колата е била стояла навън и разбрах, че мишки са се намъкнали. Успях драстично да намаля миризмата , след много чистене, разглабяне на колата и т.н., къде ли не проверявах за останали миши изпражнения и т.н. Сменях и въздушния филтър в колата и какво ли не още. Но проблема си остана, все още има миризма и направо ми се плаче. Чудя се какво да направя. Забелязах , че когато пускам климатика духа неприятен въздух и не мога да си го обясня тъй като смених въздушният филтър в купето и този отпред под капака. Опитвах вече какво ли не, какви ли не ароматизатори и препарати.... Отчаяна съм... Помогнете ми, моля ви! :cry: :cry: :cry: :?: :!:




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3928
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: VW New Beetle - неприятна миризма.. ПОМОЩ!

Мнениеот joro_kem » Чет 24 май 2012 21:04


здравей, колежке! за миризмата от климатика ще ти помогне спрей за климатици. пръска се на включен на максимална степен вентилатор директно върху перката на вентилатора (над филтъра за купето). за останалото - има доста писано из форума, потърси. на първо време се сещам, че някой беше писал за антимикотичен спрей от аптеката, който убива и дезинфекцира бактериите. успех!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот forski » Пет 25 май 2012 11:43


Да няма някоя умраля мишка някъде из въздуховодите, за климатика има много просто решение (въпреки че не знам дали тук ще помогне)след спиране на климатика се получава конденз във въздуховодите, който с времето мухлясва и започва да мирише.
Просто трябва да ти стане като навик след като изключиш климатика да оставиш парното на колата да работи 2-3 минути на 2-ра или 3-та степен за да може да издуха и изсуши конденза останал след работата на климатика.
Практикувам този метод вече на трета кола с климатик и до сега нито съм пръскал със спрейове нито съм разглабял или чистил системата, просто е :D
При наличие на неприатна миризма обаче не знам дали този метод ще помогне, най добре основно разглобяване колкото и да е трудоемко, измиване, почистване, спреьове, сапуни и каквото още се сетиш до пълно отстраняване на миризмата и след това вече по-споменатия метод :)

Използването само на спреьове е временно решение :012:


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот Uneek » Пет 25 май 2012 13:26


А около филтъра изчисти ли боклуците, при мен там се беше насъбрало всякаква гнус - разложени листа, борови иглички, и тн., може там да имаш някой труп...

Ето ти 1 тема която може да ти е от полза
viewtopic.php?f=11&t=115455&start=0


lusibg87s
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 24 май 2012 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: USA

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот lusibg87s » Пет 25 май 2012 14:30


За цялостно разглобяване на колата едва ли ще стане, защото не знам как сама да го направя, а както споменах вече живея в чужбина и съм сама. Вчера купих този спрей за климатици, днес ще отворя мястото където се намира вуздушният филтър в купето. Само не ми стана ясно, там ли се намира някъде мястото където трябва да изпръскам спрея. На изключен климатик ли да го пускам и после да го пусна на макс ли? Когато сменях филтъра изчистих всичко около него. Вече наистина не знам какво да правя, нужна ми е помощ така че да направя сама нещата, тъй като няма кой да ми помогне, а по сервизите тука не правят "търсене на умрели мишки" по колите ...


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот kearny » Пет 25 май 2012 16:32


:D Имах същия проблем. Моят Бийтъл го бях оставил на вилата си ъпстей ню йорк и се бяха заселили мишки(не зная колко,но сигурно две, защото едната беше родила малки върху филтъра на купето, което беше избрано за гнездо).Така и не разбрах какви мишки са, дали не бяха чипмънкс, но гадна работа!Помня, като запалих двигателя един път през зимата намерих едно мокро кърваво под колата-беше явно попаднала в ремъка....Добре, че го има филтъра на купето , иначе биха проникнали вътре! М-у другото, бяха гризали от филтъра, но поради спецификата на материята му не бяха могли да го прегризат. Там бяха занесли от шумоизолацията на капака за жилище. Много се бях погнусил. Няма да минеш само със смяна на филтъра! Отпед , около филтъра са катакомби.Отляво на колата има симетрична катакомба с отвор, които е закрит( на десния волан там е филтъра), а по средата се намита компютъра на колата. Необходимо е да разтвориш всичко отпред(пластмасовите капаци на арматурното табло среден ,ляв и десен)да развиеш винтовете на десния долен капак, под който е филтъра за купето.Да развиеш винтовете на левия капак и да изринеш всичките изпражнения на мишките.От там да почистиш средното отделение, където е компютъра, защото и там е същия месс!Използвай обилно вода с маркуч и опитай да изчистиш перфектно!(аз лично махнах цялата секция на въздухопроводите за пълен достъп, но е по-сложно и сама не можеш го направи)След като изчистих всичко няколкократно обработвах всичко с белина , защото ми казаха, че мишината правела много упорита миризма.Както и да е направих чудеса. По- късно закарах колата в Европа, да я ползвам като ходя там. Стигнах и до България.Там я продадох. Ще ти кажа само, че 7-8 год по-късно, когато времето е влажно ми смърдеше на мишки...Така я продадох...Обработвал съм с какво ли не, вкл. многократно пръскане във вентилационните отвори на какво ли не. Но при влажно време си се появяваше лека миризма. Пожелавам ти успех в чистенето и се надявам, че не са живели дълго мишките вътре!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот forski » Пет 25 май 2012 16:34


Сега чак видях че живееш в USA, закарай си колата в сервиз, не ги карай да търсят умрели мишки просто им кажи че като пуснеш климатика има неприатна миризма в купето.
Да направят каквото е нужно, разглобяване, почистване и профилактика и т.н. след това си плащаш и си взимаш колата и действаш по-изпитаната схема, няколко минути преди да стигнеш там за където си тъгнал(ла) да спреш климатика и да оставиш парното да издуха влагата и да изсуши въздуховодите за да не мухлясват и да мираш кофти!
Но без разглобяване и чистене няма да стане работата, не знам как е при Битъл но при други автомобили тази операция е свързана с разглобяване и сваляне на таблото, което е трудоемка и не много лесна работа.
Закарай си колата в сервиз и ги остави те да свършат тази работа, след това си плати и си свиркай :да:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот kris11 » Нед 27 май 2012 14:11


Щом има толкова много мишки не е зле да се монтира в двигателния отсек и 1 електронен мишегон .Има ги по 15-20 лв ина 12 и на 220В, като по-евтин е този на 220В.


angel4e7u_wee
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 15 юни 2011 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Love4

Re: VW New Beetle - неприятна миризма..

Мнениеот angel4e7u_wee » Чет 12 юли 2012 16:19


Пич сменй въздушния филтър и миризмата от климатика ще изчезне :)



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост