Рейка - New Beetle

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
no0bles
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 30 мар 2008 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево

Рейка - New Beetle

Мнениеот no0bles » Вто 04 сеп 2012 16:32


Здравейте,


Искам да попитам има ли възможност за взаимозаменяемост на части. Имам в предвид мога ли да използвам кормилната рейка на vw golf 4 на new beetle - 99 година ? Въпроса е там, че рейката протече (била е ремонтирана вече) и не подлежи на други ремонти, затова искам да попитам мога ли да използвам такава от друг модел на vw и има ли значение вида на двигателя ?

New beetl-a е 1,9 TDI (незнам точно колко конски сили е, защото предишния собственик каза че е сменял турбото с такова от 110 к.с и имал и чип тунинг - твърди че е 140..)

Благодаря ви предварително.




fatix
Мнения: 145
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Рейка - New Beetle

Мнениеот fatix » Вто 04 сеп 2012 20:27


Може,аз съм с рейка от ауди А3 моята също протече рециклирах я и пак протече.Общо взето става от Голф 4,Ауди А3 мисля че и от Шкода октавия,но за нея не съм много сигурен.


no0bles
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 30 мар 2008 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево

Re: Рейка - New Beetle

Мнениеот no0bles » Вто 04 сеп 2012 23:32


fatix написа:Може,аз съм с рейка от ауди А3 моята също протече рециклирах я и пак протече.Общо взето става от Голф 4,Ауди А3 мисля че и от Шкода октавия,но за нея не съм много сигурен.


Благодаря за информацията, а има ли значение типа па двигателя (дизел,бензин) защото по документи beetle-a е 90hp.(незнам точния код на двигателя)

Поздрави,
Р.Райков


fatix
Мнения: 145
Регистриран на: Нед 10 яну 2010 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Рейка - New Beetle

Мнениеот fatix » Сря 05 сеп 2012 21:02


Мисля че няма значение,но най добре е ако взимаш втора ръка да свалиш твоята и да търсиш по нея или само по номера!Моята е от Ауди S3 и няма никаква разлика дори и в номерата!



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Пламен Тодоров и 113 госта