Диагностика на New Beetle TDI`90

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Диагностика на New Beetle TDI`90

Мнениеот Salvatore » Съб 05 авг 2023 13:52


Привет бандата.
Изпадна ми една "костенурка" и в момента се чудя дали да се занимавам с нея. Беше на съсед. Човекът почина и тъй като никой от наследниците му не иска колата, сме се разбрали аз да я взема. Не, че имам някаква ясна идея за какво ми е, ама...е така за идеята. На таблото светят лампите за еърбега и ABS-a.
Историята с еърбега- свети от години, след като са карали колата на автомивка да перат седалките. Разсипали нещо вътре...зеле, туршия или нещо подобно и ходили да ги перат. От тогава свети, никой не се е занимавал да прави диагностика. Това е било преди 3-4 години доколкото разбрах.
АБС-а си е светел така като са я купили още. Никой не се е занимавал и с това. Датчиците са си на място, кабелите са си на място. Има в купето бутон за ESP, но от него ни вопъл, ни стон. Не рагира на натискане на бутона. Нито лампа свети, нито нищо. Помпата на спирчаките е за модел с ESP, датчиците са налични, свързани, но нищо повече.
Има OBD-2 букса под таблото, но нито един от elm-237 адаптерите, които имам, не разпозна колата. Очакваше се-все пак това нещо е старо на библия. 99-та година е по документи.
Каква диагностика работи на тия коли? 99-та година, дизел, ALH мотор.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Диагностика на New Beetle TDI`90

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 05 авг 2023 13:55


Тези коли не работят с донгълчетата на ELM .Трябва ти VCDS и VAG-COM или Делфи


Salvatore
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 03 юли 2015 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Диагностика на New Beetle TDI`90

Мнениеот Salvatore » Нед 06 авг 2023 20:13


Ясно. Ще пиша ако има някакво развитие.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта