Бръмбар 1.6 мнения

Техническа и сервизна информация за New Beetle & Beetle (от 2011 г.) - продължението на една легенда
Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот walentin » Пет 10 ное 2023 13:27


"Иначе много ме забавлява, как без да си видял колата знаеш, че пробегът й е реален и е перфектна "

Да ти имам забавленията - да внушаваме на човека какъв боклук си е купил, нищо, че не си се качвал в костенурка. Дай да му плюнем на избора , само щото не голф-2.
Обяснил съм защо пробега е реален и гнили костенурки няма - "ламарините" са пластмасови.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот kris11 » Пет 10 ное 2023 19:43


stefan4o написа:
walentin написа:1. Лош мотор на VW по принцип няма /не биха си го ползволили инжежерите от VW/. Това не е нов опел или фиат.

Ерата на "инженерните" автомобили при VW приключва с Голф Мк2. Надявам се да бъда правилно разбран :beer
А, относно това, че ги сравняваш с 1.6 от 70те - направо е смехотворно. Но вече ти го казаха двама преди мен.
Иначе много ме забавлява, как без да си видял колата знаеш, че пробегът й е реален и е перфектна :cool


Това чудо е мяслояд с олекотени бутала и калпави сегменти. От тази серия и 2л двигателиса същата стока.
За мен - наляти пари в нищо. Нито има багажник , нито ресурс, само фаца за мацки.
Кола за жена , ама утре бебета , къде ще се качи количка детска ? Практичност никаква, и да тръгнеш на планина дръжки къде ще е багажа , т къде ще са ските ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот stefan4o » Пет 10 ное 2023 20:12


walentin написа:
Да ти имам забавленията - да внушаваме на човека какъв боклук си е купил, нищо, че не си се качвал в костенурка. Дай да му плюнем на избора , само щото не голф-2.

Нищо не внушавам на никого. Масово колите внос са утрепани от каране. Не казвам, че няма и читави, но те не попадат в случайни купувачи. А тези мотори си похарчват масълце в голям процент от случаите. Желая му искрено неговата да е ОК и да не лапа масло. :beer
Тук има и друго - жената я хареса. Аз също бих я купил, щото предпочитам да не споря :surprised
Тръпки ме побиват щерката като направи 18, какъв ли таралясник ще си хареса :horror


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот walentin » Пет 10 ное 2023 20:58


stefan4o написа:
walentin написа:
Да ти имам забавленията - да внушаваме на човека какъв боклук си е купил, нищо, че не си се качвал в костенурка. Дай да му плюнем на избора , само щото не голф-2.

Нищо не внушавам на никого. Масово колите внос са утрепани от каране. Не казвам, че няма и читави, но те не попадат в случайни купувачи. А тези мотори си похарчват масълце в голям процент от случаите. Желая му искрено неговата да е ОК и да не лапа масло. :beer
Тук има и друго - жената я хареса. Аз също бих я купил, щото предпочитам да не споря :surprised
Тръпки ме побиват щерката като направи 18, какъв ли таралясник ще си хареса :horror



Ей, големи сте специалисти, без да знаете за каква кола става дума, а пред мене са 2. Това е голф-4. С мотор 1.6. Кефа е страхотен, когато седна за волана,
долу ниско , се едно си в порше. Карам още 4 броя, различни, от концерна, но такъв кеф няма. На двете бръмбарчета имам по около 50000 и с мотора нямам ядове. Само консумативи и дреболии - питайте Васето и Елбатроните. Апропо, на два пъти в пороен дъжд удавих ЕСП помпата и светна чека, но се оправи после. Като слезна от пасата, бръбара ми се струва като F1.
Няма VW мотор, който да не гори масло, и кво от това, кило-две на смяна, ще се разори човекът с 30лв. на 8000км., ми то си пише в книгата на всяко VW-до 1 л на 1000км.

"Тръпки ме побиват щерката като направи 18, какъв ли таралясник ще си хареса :horror[/quote]"


Колега, надявай се детето ти, да е жива и здрава, да избере такъв бръмар - и да е малко по-нов, от последните от серията, м/у 2005 и 2011, много са здрави и с добри мотори. След 2011 стават на база голф-6, много са скъпи в момента и не са така "РЕТРО".


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот walentin » Пет 10 ное 2023 21:10


kris11 написа:
stefan4o написа:
walentin написа:1. Лош мотор на VW по принцип няма /не биха си го ползволили инжежерите от VW/. Това не е нов опел или фиат.

Ерата на "инженерните" автомобили при VW приключва с Голф Мк2. Надявам се да бъда правилно разбран :beer
А, относно това, че ги сравняваш с 1.6 от 70те - направо е смехотворно. Но вече ти го казаха двама преди мен.
Иначе много ме забавлява, как без да си видял колата знаеш, че пробегът й е реален и е перфектна :cool


Това чудо е мяслояд с олекотени бутала и калпави сегменти. От тази серия и 2л двигателиса същата стока.
За мен - наляти пари в нищо. Нито има багажник , нито ресурс, само фаца за мацки.
Кола за жена , ама утре бебета , къде ще се качи количка детска ? Практичност никаква, и да тръгнеш на планина дръжки къде ще е багажа , т къде ще са ските ?


Колега, ама това е кола за удоволствие, кефинг, не семеен автомобил. Човекът е музикант, не продава картофи. А за планината имам греди VW и метам отгоре 2 велосипеда или куфар или квото си искам.
Спирам, не вярвах, че в най-готиния форум в БГ ще се натъкна на такова злоядство, за автомобил, толкова доказал се, произвеждан без сериозни подобрения в продължение на 14 години. Е, нема такъв голф!!!

Последна промяна от walentin на Вто 19 дек 2023 22:12, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот stefan4o » Пет 10 ное 2023 21:20


Човек, сипи си една ракия, вместо да ми обясняваш, колко е яка кола Голф четворка 1.6 със 100 коня :Mr Green Fun Моля те :beer

Последна промяна от stefan4o на Пет 10 ное 2023 21:23, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 10 ное 2023 21:22


101.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот stefan4o » Пет 10 ное 2023 21:24


Zdravko Zankov написа:101.

ОК, де. 74кВт. - 100.6 к.с :Mr Green Fun
Здравко, пак ме спипа :mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот kris11 » Съб 11 ное 2023 18:53


stefan4o написа:Човек, сипи си една ракия, вместо да ми обясняваш, колко е яка кола Голф четворка 1.6 със 100 коня :Mr Green Fun Моля те :beer

:th_up :th_up A то единия или половиния кон отдавна го няма.


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот walentin » Нед 12 ное 2023 20:48


Re: Кой е най-здравият модел на VW
Непрочетено мнениеот jordan17772 » Пон окт 10, 2022 8:36


"Факт е, че колите се правят вече колкото да изкарат 5 години или 150к км. От 10 години търкалям един оплют от всички 1.6 в голф 4. Сменям маслото на 7-8к км. Сменял съм 3 ангренажа. Сменял съм 1 път всички спирачки и съединител, едната сонда след катализатора. Ревизирал съм веднъж стартер. Нищо повече от 2 чифта гуми зимни и летни. Ако колата не е милионник и си я поддържате по часовник ще ви слуша поне двойно по-дълго."


Mangini, без коментар!!!


Потребителски аватар
backstage1978
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 01 ное 2023 16:47
Автомобил: New Beetle
Двигател: 2004
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот backstage1978 » Пет 17 ное 2023 12:54


:) Далеч не е перфектна вчера ми се обадиха от сервиза. Топи бушони на поразия, някои дават и на късо, ( доколкото разбрах бушони на маф сензор, и на фарове за мъгла) гори много масло, резбата на пробката на картера развалена - нов картер, лявото стъкло не се движи, отзад дискове и накладки (което приемам за нормално все пак е консуматив) за сега ляв датчик на ABS, като момчетата се надяват да е само той, но още не са сигурни. За сега още не се знае защо свети чека. Абе забавно е :)
Edit: Чека свети щото имало късо в Ламбда сондата. Вече е угасен. ABS-a и ESP-то са угаснали и те. Явно само датчика е бил проблема там. Днеска са открили и термостат за смяна. Свещи също.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот stefan4o » Пет 17 ное 2023 20:14


Колегата Валентин много се напъваше нещо. Съжалявам да ви го кажа - ама сте се оженил за манаф... Да взема да пускам тото ли, не зная вече...


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот walentin » Пет 17 ное 2023 21:23


И какво, разбирачо, от изброените работи, има общо с това,че моторът е 1.6??? Само това, че не е голф 2,а? При всички други няма ли ги дия ядове,А???


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот walentin » Пет 17 ное 2023 21:26


backstage1978 написа::) Далеч не е перфектна вчера ми се обадиха от сервиза. Топи бушони на поразия, някои дават и на късо, ( доколкото разбрах бушони на маф сензор, и на фарове за мъгла) гори много масло, резбата на пробката на картера развалена - нов картер, лявото стъкло не се движи, отзад дискове и накладки (което приемам за нормално все пак е консуматив) за сега ляв датчик на ABS, като момчетата се надяват да е само той, но още не са сигурни. За сега още не се знае защо свети чека. Абе забавно е :)
Edit: Чека свети щото имало късо в Ламбда сондата. Вече е угасен. ABS-a и ESP-то са угаснали и те. Явно само датчика е бил проблема там. Днеска са открили и термостат за смяна. Свещи също.


Колега, имате много добро мнение за "момчетата" от сервиза. Клатят Ви, по дифолт, в повечето сервизи, с изключение на тия във форума - Никси, Ваското, Елбатроните и др. Други си измислят секакви измишльотинини - нов картер!!! Слава Богу, не са казали,че и моторът 1.6 е умрял, щото е 1,6 според форумните спецове по темата. А инак, всяка си има ядове с дадчици, свещи, филтри , гумички и т.н. Бъди здрав, и не вярвай на всеки "майстор"!!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Бръмбар 1.6 мнения

Мнениеот stefan4o » Пет 17 ное 2023 21:46


Ами човекът написа, че гори много масло. Не съм го написал аз. :gruebel
Хай кажи сега, за реалния пробег - реален ли е, според теб? Ако е реален, значи тоя мотор е кашкавален.

Последна промяна от stefan4o на Пет 17 ное 2023 21:48, променено общо 1 път.



Върни се в “New Beetle & Beetle”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта