Има ли Phaeton във форума?

Техническа и сервизна информация за Phaeton - лукса на VW
dolarcho
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот dolarcho » Съб 19 май 2012 17:43


Здравейте колеги, искам да попитам дали някой от форума кара Phaeton и ако да коя година е и с кой мотор?
Интересувам се тъй като съм пред покупка на такъв автомобил и ми се иска да получа малко повече инфо за колата. Имам интерес към 3.0ТДИ и 4.2. До колкото се информирах, 3.2 бил проблемен, но не се уточнява много в какво се изразяват проблемите му.

Благодаря предварително :)




kiss
Мнения: 36
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 22:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот kiss » Нед 20 май 2012 0:03


карал съм такава в завода в дрезден - уникална
усещането е като в самолет
и аз съм чувал за някакви производствени дефекти но не мога да ти кажа точно за кой модел беше - отнасяше се нещо до мотора - имаше идея да изтеглят коли от модела защото не вървели добре на пазара
просто си мисля, че когато го пуснаха клиентелата на ФВ все още не беше подготвена за такава луксозна кола от тази марки и затова нямаше пазар


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот Quottzot » Нед 20 май 2012 14:02


Май основният проблем на 3.2 е никасиловото покритие на цилиндрите, което се лющи от сярата в горивата.


Потребителски аватар
golfch110
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 03 мар 2012 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот golfch110 » Нед 20 май 2012 14:15


5.0 v10 ТДИ
Уникален е ! :да:


dolarcho
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот dolarcho » Нед 20 май 2012 19:05


А с какъв мотор беше този който си карал в Дрезден, и колко време горе долу кара колата?
За V10 и аз съм съгласен, че е добър, но прекалено скъп и за мен лично безсмислен мотор. Имаш ли преки впечатления от мотора колега?
Насочил съм се към 3.0ТДИ или 4.2. Дори за предпочита не е 4.2, понеже в момента съм с такъв мотор и за него знам всичко от-до :) Идеята ми е пак да кажа(ако въобще има хора от форума с такава кола) да изкажат лични впечатления за колата. Просто човек който я е карал и поддържал известно време. Не ме разбирайте погрешно, не омаловажавам мнението на другите колеги, дори напротив, всяко мнение е ценно. Така, че колкото повече, толкова повече(казал мечо Пух) хаха. Друг въпрос:
1. До колкото знам, това е колата(с въздушно окачване)което от своя тип е най-безпроблемно и здраво. Вярно ли е?


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот Quottzot » Нед 20 май 2012 19:58


Няколко пъти съм карал такъв автомобил, но нищо повече.
От кратките ми допири до този уникален модел, съм останал с впечатление, че е доста солидно направен, като ми се стори дори по-добре от Ауди А8 D3. Хубавото на 4.2-литровият двигател е че е старият модел без FSi, което не е напълно сигурно, просто това съм чел по форумите. Седнеш ли веднъж в такъв, после не ти се слиза. V10 TDi мисля че е най-евтин, спрямо обявите в интернет, но са много карани над 250 000км, а малко употребяваните екземпляри са доста скъпи. Аз бих предпочел 4.2-литровият бензинов двигател пред 3.0TDi, ако не ми е проблем разхода на гориво. Поддръжката би трябвало да е колкото на еквивалентните модели от другите марки - Ауди А8, Бмв 7 и S-класа, така че виж в някой друг форум за да се ориентираш поне.


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот RoadRunner » Чет 07 юни 2012 15:17


Колега защо си мислиш, че 5.0 тди е повече карам от 3.0тди или 4.2, тези коли са направени да се карат и 250000 за тях е нищо.

Доколкото знам купето на файтон е на платформа на бентли и е доста различен от това на А8


dolarcho
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот dolarcho » Нед 10 юни 2012 20:34


Идеята е, че 5.0ТДИ го има и в БГ за по 15-16000лв, което за мен е абсурдна цена за такъв тип автомобил. От доста време насам чувам само и единствено лоши мнения за 5.0ТДИ, а и за мен лично е безсмислен мотор. Идеята ми беше друга, дали някой като цяло има поглед към автомобила относно обслужвания и т.н. Явно няма. Четох доста в английския форум, там пишат само положителни неща за колата. Оплакват се най-вече от 5.0ТДИ, за 4.2 лоши мнения няма, 3.0ТДИ от време на време, от 3.2 не се интересувам и не погледнах. Говориха и за окачването което е направено на различен принцип от това на ауди или по-скоро самите възглавници са различни и доста по-издръжливи от на ауди. За ходова част се говорят стандартните неща, и тук таме дават някакви дефекти по електрониката. Ако някой се сеща нещо да допълни :)


Потребителски аватар
jorkata30
Мнения: 36
Регистриран на: Сря 28 мар 2012 8:37
Автомобил: VW GOLF-1.9TDI
Двигател: AHF-1999
Местоположение: varna

Re: Има ли Phaeton във форума?

Мнениеот jorkata30 » Чет 14 юни 2012 16:49


карал съм 6.0 w12 за 200000км нищо не беше пипано,доста здрави4ък 8) за двигателя няма просто какво да се каже :D



Върни се в “Phaeton”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта