VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Техническа и сервизна информация за Phaeton - лукса на VW
cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот cekatapolude » Чет 28 фев 2019 11:22


Здравейте колеги,
появи се проблем който 3-ма майстора не могат да открият и да оправят за това се обръщам към вас за помощ.
В един прекрасен ден докато си карах, колата придърпа. за около 10км два пъти.
Стигнах до дестинацията и я загасих. След няколко часа като тръгнах да се прибирам, вече едвам се караше.
Първа тръгва нормално от място, СМЕНЯ СУПЕР ПЛАВНО, втора и от втора започват проблемите, сякаш не може да задържи налягане в скоростите за да изреди 3-4-5
Сменя плавно но сякаш се изфорсирва сама леко и след това сменя. Когато карам извънградско или задържа оборотите между 1000-2000 придърпва зверски. Когато и давам газ, няма никакъв проблем. Когато е в над 2500 оборота не прекъсва не бута не рита абсолютно нищо.
Закарах я на майстор, човека каза маслото ти е за смяна, е то хубаво е за смяна ама го смених преди 10к км, не знам дали има и толкова. Човека вика маслото е отврат , изгоряло е , мирише за смяна е. Ок смених го. Със смяната на маслото майстора каза че я разглобил до колкото е възможно без да я сваля и я е чистил, мозък , някакви дюзи и още нещо, смяна на филтър и май още нещо каза. След това трябвало да се покара 50км за адаптация.ОК карах, разлика няма , колата си е все още със същия проблем.
Обажам се пак на майстора и му казвам така и така, той се кълне че скоростите са здрави и вика проблема е от двигателя.
Каза ми за някакви вихрови клапи, който изобщо няма как да са проблем според мен.
Току що смених и свещи, защото четох ,че може да оказват такива проблеми. Ефект никакъв.
Четох ,че може да дава проблем от бобина, въпроса е ,че симптомите не са като за бобина според мен.
Все си мисля ,че имам проблем със скоростите , но дайте мнения ако според вас може да е нещо друго, да проверя от към по-лекото.
Не ме притеснява, ако са скорости, всичко се прави вече, притеснява ме ,че не могат да открият проблема и уж са сигурни,че не са скорости.
На диагностика колата ми няма нито една грешка , но мотор или скорости.
Колата е Файтон 2005г. 3,2 бензин +газ.
Забравих да напиша, проблема го прави и на бензин и на газ.




cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот cekatapolude » Чет 28 фев 2019 15:15


Сега вече има и друг проблем, току що като я запалих изгасна 2 пъти и на третия път цялата кола се тресеше супер много, това трябва да е признак за бобина нали?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот zografski » Чет 28 фев 2019 16:07


неизправност в запалителна или горивна система... само че проблема може да идва от 1001 неща, кабели, свещи, бобина/и, горивен филтър, бенз помпа, дросел, дебитомер, запушена картерна вентилация и сиг още много подобни. Отиди при читав майстор и правете диагностика в движение, другото е гадаене, мятане на боб, ориз или други подобни.


cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот cekatapolude » Чет 28 фев 2019 17:53


Понеделник започвам с бобини, ако не се оправи ще търсим друго..


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот tomata » Чет 28 фев 2019 17:58


Сменяй майстора и диагностика. Така проба грешка ще намразиш марката


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот silent » Пет 01 мар 2019 7:46


Заминал хидротрансформатор на скоростната кутия... Ремонт над 2000лв....Ефекта е същия все едно колата прекъсва между 1500и 2000оборота на 4-5та предавка ....Няма грешки нито в дигателя нито в кутията. Заминавай в сервиз за автоматични скоростни кутии...


cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот cekatapolude » Сря 06 мар 2019 12:13


След 4-ма майстора и десетки диагностики, оригинални и менте, всички стигнаха до извода ,че двигателя е перфектен и няма проблем.
СЛед смяна на масло на скорости и изминати не повече от 100км. източихме малко масло и се оказа ,че има стружки в него.
Днес карам колата в сервиз за скорости и ще търсим там проблема. Явно все пак се оказаха скорости както си и мислех първоначално.


cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот cekatapolude » Сря 13 мар 2019 14:45


Проблема е открит!
Скоростна кутия тотал.
Проблема е дошъл не от лошо обслужване,а от повреден охладител на скорости. Било фабричен дефект на тези модели.
Ако има колеги с такъв модел прегледайте го , че като не се хване на време боли глава после.
Омешало е масло и антифриз и край.
Ремонт 3000лв.


cekatapolude
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 18:39
Автомобил: VW Phaeton
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот cekatapolude » Пон 01 апр 2019 21:29


Здравейте колеги,
Проблемите са отстранени.
Имам обаче друг въпрос, прави ми впечатление,че от както стана топло температурата на двигателя започна да се мени доста. Въпроса ми е на вашите коли срелката на маслото мърда ли доста и като цяло горе-долу на каква температура работи двигателя?
Мойта стигна до 110градуса при супер леко каране. После и давах газ за да видя дали ще мине 110 но не.
Според мен е нормално но все пак да попитам.
Предстои ми смяна на масло, дали това има някакво значение?


Потребителски аватар
ubiboy
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 11:47
Автомобил: VW Phaeton
Двигател: 3 0 tdi 2007 БМК 270hp
Местоположение: Мизия

Re: VW Phaeton 3.2 V6 Проблем, моля за съвети!

Мнениеот ubiboy » Пет 12 ное 2021 15:31


Здравей колега късничко отговарям дано вече всичко ти е наред аз съм с 3.0 тди 270к.с. измервателният уред е за маслото в кутията при мен отива на 110" ако качвам шипка лятото при 36" на вън инак си стоина 80" Аз обаче бихискал да попитам знаещите изгубих ръчните скорости и кикдаун бутона някой ако може да помогне благодаря :beer



Върни се в “Phaeton”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта