Пастиране

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Сря 14 май 2008 17:21


тенк ю. пробвах с търтъла ама нямаше мн ефект...освен че дъжда става на едни много фешън капчици това е.




Потребителски аватар
The_Game
Мнения: 251
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 21:25
Автомобил: Golf IV
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Ловеч

Мнениеот The_Game » Сря 14 май 2008 18:39


Някой колега може ли да каже дали това може да се изчисти със паста
http://i.data.bg/08/05/14/954056_orig.jpg . Някое келеме го е надрало със шкура :evil:


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Сря 14 май 2008 19:25


Не се вижда добре, но ако бях аз.......бих пробвал...


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Мнениеот doko » Пет 16 май 2008 0:00


2-3 пъти съм пастирал коли ръчно с 3 номера паста 3М
Резултат почти никакъв, нито гланц, нито драскотините заличи.
Или не съм търкал достатъчно, въпреки че си откачих ръцете, или просто истината е в машинното :wink:


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот maznia » Пет 16 май 2008 0:43


аз ползвам паста роза-розава така я знаят майторите това е най финната паста за довършване на полирането на лака след боядисване ако немате ожулено е за препоръчване понеже не зема много само полира , но ако лака е наранен пада голямо търкане с по едра паста и след това с розата но само при леко наранен не одран лак че да ти закача нокатя ако ти закача нокатя си за водна и нанасяне на нов лак ако липсва и боя се сещате преди лака ко се прай или с една дума бой с мазната вакса и тва е , въпреки че ваксата поврежда боята и скасява живота на боята. По добре на одраното си земете флакон авто лак струва 9 лв и веднага се измива с обезмаслител одраното и се налага весник изрязва му се дупка по местото с одраното и се пръска фугата с лака нещо като шаблонче по драскотината само един сантим в страни от одраното и след това газ със пастите едра кам по дребна докато се слеят двата лака розавата паста струва 7лв грамаж за цялото купе мажи се с машина за полиране на бавни обороти и се мокри с праскалка да не засухва кашата напълно


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Пет 16 май 2008 7:17


Аз отдавна съм разбрал, че истината е в Машинното пастиране(полиране) !!!


Потребителски аватар
The^Maniac
Мнения: 343
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The^Maniac » Пет 16 май 2008 7:53


Аз досега две коли съм полирал. Взимам паста 1-ца и 3-ка и съответно гъбички за 1-ца и 3-ка, взимам от един приятел машина и за половин ден става супер. Разходите (включително черпенето на приятеля) са около 40 лв.


Потребителски аватар
jimmy_23
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jimmy_23 » Пет 16 май 2008 8:37


И аз съм го замислил това упражнение купих си приставка за флекс и сега се чудя каква паста да взема няма мн драскутини тук-таме само така че повече за блясък ми трябва паста предложете нещо вчера бях в OMV ама ми досвидяха 16 лв. :roll:


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Пет 16 май 2008 10:24


Smoke написа:тенк ю. пробвах с търтъла ама нямаше мн ефект...освен че дъжда става на едни много фешън капчици това е.


Еми това е вакса....сега ще е по лъскава(твойта май е с нова боя такаче няма да усетиш голяма разлика) и няма да се задържат гадости по боята.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Пет 16 май 2008 10:36


точно де...боядисвана е преди година и малко....
ефект от към блясък не...ама с миенето е добре....не задържа водата...може да пробвам с на 3М пастите след време.


Потребителски аватар
GRUEL
Мнения: 541
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 17:18
Автомобил: 1995 Golf III GT
Двигател: AEK
Местоположение: София

Мнениеот GRUEL » Пет 16 май 2008 16:18


Я да си задам и аз въпросчето.. :)
Значи боята ми стои все едно на много дребни вълнички или нещо подобно, не знам как да го обясня. Това с пастиране може ли да се оправи? И някой да знае къде пастират коли като хората че ходих на едно две места и като видях какви излизаха колите от там се отказвах на минутата. Моята може да няма толкова "равно" отражение заради тея вълнички но боите на всички пастирани коли които видях стояха на кръгове като погледнеш към светлината....или да си взимам няква паста и да я почвам малко по малко на ръка? :)


Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Пет 16 май 2008 16:34


Вълничките неможеш да си оправиш.........пастирай на машина, ама къде незнам !!!


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Мнениеот Сашо Белята » Сря 21 май 2008 23:34


Аз преди 1 седмица си купих една ялова паста за гланц ... марката немога да се сетя ... аве кутийката е една жълта с една формулка на нея.И вчера ми стигнаха силите само за предния капак и предните калници.От цялата работа никаква боя неми устана по гъбичката, защото този от магазина каза че трябвало да остане боя по габата.Каза ми да я пастирам на сянка, да не е на слънце.Така и направих,голямо търкане падна.След като нанесох пастата и я изчаках да изсъхне, започнах да търкам в кръгообразни движения в посока на чесовниковата стрелка с памучен парцал или хавлиен.Поне така ме инструктира продавача.

Ако по компетентните от вас , надушат някакви нередности при моето приложение ще ги помоля за съвет, тъйкато ми остана още доста да търкам.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Сря 21 май 2008 23:47


[quote="checheneca"]quote]

ABRO е марката ако не се лъжа. :wink: Иначе ако успееш да свалиш от боята с тая ВАКСА аз лично ще дойда да ти пстирам колата на царевец гол. :wink: Преди време и аз ползвах такова джувотно и съм доволен. :wink: Само внимавай да не попада по грапавите пластмаси,че после няма махане.


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Мнениеот Сашо Белята » Сря 21 май 2008 23:58


Само внимавай да не попада по грапавите пластмаси,че после няма махане.

там е реаботата че днеска това правех с една кърфица ...



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: borisfx и 21 госта