Искам да си направя вратите да ми се отварят автоматично

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
bobi-star
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Искам да си направя вратите да ми се отварят автоматично

Мнениеот bobi-star » Пон 21 яну 2008 13:17


изкам да си направя вратите да ми се отварят автоматично с ма6инка от централно.. Помогнете ми ако знаете !!!
mod edit: vasstop
"Ако знае някой да ми каже" не работи в търсачката като заглавие

mod edit: vasstop




Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот biostrong » Пон 21 яну 2008 15:53


'начи връзваш машинките да дърпат бравата там кадето е дръжката за отваряне на вратата - и след това самите машинки към алармата на втория канал (когато са натиснати 2та бутона - функция за отключване на багажник примерно) ако обаче имаш 2ри канал - това е за да можеш да си включваш и изключваш алармата без да ти се отварят вратите - аа и според мен само щофьорската трябва да е вързана така а пък другите отвътре с копчета примерно

има и един друг похват който аз лично много не харесвам - да изпилиш на бравата на заключваштия "език" 2-рото зъбче така че да не ти се закача вратата на него и да си остава там вместо да се отвори

и най накрая на ограничителя при пантите се слага 1 пружина която да бута - не много силно - колкото да се открехне леко

това е в общи линии


Потребителски аватар
The Officer
Мнения: 247
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот The Officer » Вто 22 яну 2008 20:04


Абе брат ми недей само да пишеш глупави теми бе момче.Първо ползвай ТЪРСАЧКАТА.Там има всичко по въпроса.Знам защото и аз съм търсил...


Потребителски аватар
The Officer
Мнения: 247
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот The Officer » Вто 22 яну 2008 20:05


И вземи да си смениш аватара,че така сме много еднакви.То верно,че сме братя ама чак пък толкова. :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
D'oh
Мнения: 581
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот D'oh » Вто 22 яну 2008 22:18


The Officer написа:Абе брат ми недей само да пишеш глупави теми бе момче.Първо ползвай ТЪРСАЧКАТА.Там има всичко по въпроса.Знам защото и аз съм търсил...

Абе брат ми недей поства по 2-пъти бе ! и то в рамките на 1 минута !


Потребителски аватар
The Officer
Мнения: 247
Регистриран на: Сря 27 юни 2007 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Мнениеот The Officer » Чет 24 яну 2008 21:39


Абе сори ама забравих да му кажа на брата да си смени аватара щот си е сложил точно като моя ама най-накрая аз взех , че си смених моя. :lol: :lol: :lol: Ама той верно ми е брат.Ти пък не се коси.Пита момчето ама не ползва ТЪРСАЧКАТА.Кво лошо има като се поства?Ами така е стари хора сме-забравяме вече... :lol: :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
LORD_OF_PAIN
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LORD_OF_PAIN » Вто 01 апр 2008 11:19


да се намеся и аз. има наистина много теми. ама и аз лично не намерих отговор на въпроса. навсякъде се дават идеи, ама никой не написа как точно да стане това. и аз от много време го мисля това с прожината, ама все не мога да намеря от къде да си купя такава. ако някой може да помогне с практически съвет не само с идеи.


Потребителски аватар
B_O_S_S_S
Мнения: 741
Регистриран на: Пет 24 фев 2006 0:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот B_O_S_S_S » Вто 01 апр 2008 14:28


LORD_OF_PAIN написа:да се намеся и аз. има наистина много теми. ама и аз лично не намерих отговор на въпроса. навсякъде се дават идеи, ама никой не написа как точно да стане това. и....


а стига бе ! има си ТЪРСАЧКА http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... c&start=30

не е много систематизирано но всичко си е описано. т.е. в 3-4 поста съм описал точно какво и къде вярно няма снимки но за човек който е малко технически грамотен ще разбере къде и какво да направи. ако искаш ела до стара загора така и така колата ми е разглобена ще можеш да видиш всичко кое къде и как ...


Потребителски аватар
LORD_OF_PAIN
Мнения: 134
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LORD_OF_PAIN » Вто 01 апр 2008 14:44


B_O_S_S_S написа:
LORD_OF_PAIN написа:да се намеся и аз. има наистина много теми. ама и аз лично не намерих отговор на въпроса. навсякъде се дават идеи, ама никой не написа как точно да стане това. и....


а стига бе ! има си ТЪРСАЧКА http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... c&start=30

не е много систематизирано но всичко си е описано. т.е. в 3-4 поста съм описал точно какво и къде вярно няма снимки но за човек който е малко технически грамотен ще разбере къде и какво да направи. ако искаш ела до стара загора така и така колата ми е разглобена ще можеш да видиш всичко кое къде и как ...



точно това имам предвид. ти си си намерил пружини в завод в Стара Загора. да ама те тея пружини не ги правят за да се продават по магазините. аз ходих търсих ама не намерих. да идвам до теб само за да гледам ми се вижда много неизгодно. тя Стара Загора не е много далеч, ама хич да не е трябва си време.


Потребителски аватар
B_O_S_S_S
Мнения: 741
Регистриран на: Пет 24 фев 2006 0:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот B_O_S_S_S » Вто 01 апр 2008 16:54


спор няма :) че и си е далеч далеч си е че си трябва време трябва си. другия вариант ... незнам ходиш и обикаляш на всякъде аз просто изкарах късмет че тука си имаме завод за пружини :)


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Сря 02 апр 2008 13:46


Форума е за взаимопомощ, нали така?
Lorde, защо не заръчаш на брата по съдба BOSSS да ти вземе от завода колкото пружини ти трябват(плати му ги по банков път или др. начин) и да ти ги прати по някой от автобусите(или колега, има тема) пътуващи между Варна и Стара Загора.
Останете си със здраве.

Сори за ОФФ-а, но гледах, гледах :gruebel и се разписах.


Потребителски аватар
B_O_S_S_S
Мнения: 741
Регистриран на: Пет 24 фев 2006 0:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот B_O_S_S_S » Сря 02 апр 2008 14:07


Dpop написа:Форума е за взаимопомощ, нали така?
Lorde, защо не заръчаш на брата по съдба BOSSS да ти вземе от завода колкото пружини...
Сори за ОФФ-а, но гледах, гледах :gruebel и се разписах.


най-вероятно защото нямам кога да ида до този завод. просто доста неща са ми на главата в момента и ...


Потребителски аватар
mikich
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 15 май 2008 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот mikich » Пон 19 май 2008 18:37


колеги няко ще ми каже ли каде то4но става това с отварянето на вратите автомати4но това за централното ми е ясно , но това за пружината каде се слага не ми е ясноо ако има и снимки схте сам много благодарен

благодаря предварителнооо


Потребителски аватар
B_O_S_S_S
Мнения: 741
Регистриран на: Пет 24 фев 2006 0:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот B_O_S_S_S » Пон 19 май 2008 21:33


mikich написа:колеги няко ще ми каже ли каде то4но става това с отварянето на вратите автомати4но това за централното ми е ясно , но това за пружината каде се слага не ми е ясноо ако има и снимки схте сам много благодарен

благодаря предварителнооо


слез до колата си и виж, че като отвориш вратата имаш 2 панти, 1 маншон през който минават кабелите и 1 ограничител - това което не дава на вратата да се връща когато си я отворил откача се в задния край то се държи на едно подобие на шплент и там слагаш една пружина която да бута леко в смисъл не ти тряя като бутнеш копчето и да катапултираш вратата нали? :)


Потребителски аватар
mikich
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 15 май 2008 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот mikich » Вто 20 май 2008 6:40


моите врати колега се отварят като на снимката .иска ми се да видя на снимка как става и от там да по4на . мисля да я направя така 4е като натиснеш коп4ето да се отваря и после амортисорите я вдигат сами това ми е идеята



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта