дебит на дюзата

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
nikurs
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

дебит на дюзата

Мнениеот nikurs » Чет 05 юни 2008 13:22


Здравейте,
обърнах нета и никаде неоткривам тази информация, който може да помага. Правя си измервател на разхода но немога да намеря колко е дебита на дюзата, за една милисекунда.Наляганеето на горивото е една атмосвера и времето е една милисекунда , плюс-минус режима на работа. Колата ми е Passat B3 1990 година, двигател RP 1.8, 90 конски сили, моно инжекция "Моно джетроник". Ако има знаещи помагайте.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Пет 06 юни 2008 7:31


Не се занимавай с глупости, ами си го калибрирай на празен ход , без клима и фарове да показва 0,7 литра и си ОК .


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 06 юни 2008 8:53


можеш да засечеш чисто експериментално. с време 1 сек. на свалена дюза над канче и с атмосферно пълнене с фунийка и маркуче при махнат регулатор.
така ще имаш резултат за 1 атм. и 1 сек.
другото се деривира лесно.
лошото е че не знам хистерезиса на намотката при бързо щракане и не може да се изчисли точно какво ще стане...
тегаво е малко...
единствения начин да отчетеш напълно точен разход е да сложиш разходомер на горивопровода а-ла колонките на бензиностанциите-с въртележка, да отчита дебита. само тогава ще си сигурен в резултата.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Пет 06 юни 2008 18:03


на трабантите дали не е нещо подобно :roll:


Потребителски аватар
mitrax
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот mitrax » Пет 06 юни 2008 18:27


аз до колкото разбирам човека иска да си го сметне . Колега някаде кадето чистят с ултра звук, имат и комутатор за дюзи , задаваш му 1000 оборота 1 мс, и в колба за 1 минута примерно мериш колко гориво е пуснала и смяташ .



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта