Съвет за охлаждането на Пасат В3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Съвет за охлаждането на Пасат В3

Мнениеот znainainai » Чет 26 юни 2008 16:19


За жалост нямам снимков материал но ще го обясня на кратко.
Понеже ми държеше над 92* и не сваляше под тях (дори и при принудително включена перка много зор сваля до 90*) та се наложи да взема мерки докато е време:
Свалих бронята, маската и левият фар ( се свалят заради горните видии на въздухозаборника), въздухозаборника за въздушният филтър и въздухозаборника за радиатора при което се откри една гледка :horror: толкова беше набит със пепел охладителният радиатор че не се познаваше какъв цвят е. От там на пароструйка на най ниското налягане и със дюза която разпръскава на метла. ВНИМАВАЙТЕ СЪС ДЮЗАТА АКО Е РОТОРНА ЩЕ ПОВРЕДИТЕ РАДИАТОРА!!!! След 10 минутно пране :P толкова му трябваше докато почне да тече чиста вода ефекта е поразяващ. Сглобих всичко (като преди това изчаках да изсъхне радиатора :!: :idea: ) и направих една проба. О ЧУДО не видях стрелката да мине над 88* :yeaha:
Другото което ми направи впечатление е че преди измиването на радиатора като въртеше перката (мойта е двойна в смисъл две перки са) не се усещаше много силна въздушна струя а сега вее яката :D
Вече ще ми стане практика всяка пролет да го измивам радиатора времето за демонтаж измиване изсушаване и монтаж е към 4часа които със удоволствие ще жертвам веднъж годишно за да не му е жега на паско :uuoooh:
Тази процедура може да се прилага и на други автомобили като особенно оязвими са автомобилите които се карат постоянно на дълги разстояния понеже радиаторите им се набиват със мушички :idea:




Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Чет 26 юни 2008 22:09


благодарим за темата ,колега :D тая процедура и аз ще я направя тези дни :lol:


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Пет 27 юни 2008 6:15


ммм даа, и с климатиците е така


Потребителски аватар
pianev
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 16:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pianev » Съб 12 юли 2008 23:18


и аз го направих преди време със Сирокото и ахнах след това,но промих радиатора и отвътре,както и цялата охладителна система с вода и бутилка оцет!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта