къде обръщат джанти и ако може снимка

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот golfmk1 » Пон 13 фев 2012 15:32


И колко пари им търсиха :roll:




Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот low_creep » Пон 13 фев 2012 15:54


Ами да ти кажа колега не попитах но джантите бяха нахвърлини в купчината с другите ламаринени джанти и не вярвам чичката да беше казал някаква друга цена от останалите теникии :mrgreen:


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот low_creep » Пон 13 фев 2012 16:23


Намерих снимка в нета на същите джанти който видях на пазара за който ви казах
Прикачени файлове
810_c2_12_sb.jpg


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот Volkov » Пон 13 фев 2012 20:34


Аз имам план...
1во се реже средата, маха се и остава само цилиндъра, после се реже - разширява се примено с няколко инча,
след което вече се заварява средата за цилиндъра по тази схема и се смята ЕТ-то

Изображение

За да може хем да са раздути джантите хем да не се налага да излизат прекалено от веждите на колата... :stll think:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот stefan4o » Пон 13 фев 2012 20:57


golfmk1 написа:И колко пари им търсиха :roll:

Илиянски, искаш ли тая седмица да направим един пазар? Понякога излизат ценни неща :Mr Green Fun Ше туРнЕм по 100 лева в джоба и какъвто ни е късметът mhihi
Все се каня да го наобиколя и все забравям тоя пусти пазар :roll:


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот golfmk1 » Пон 13 фев 2012 21:51


За съжаление съм на работа тази събота :wink:


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот gas » Сря 15 фев 2012 0:06


Volkov написа:


като цяло,това е правилния начин но:
..няколко инча в повече,правят мнооого сантиметри в повече а ЕТ има общо само със средата;показва на колко мм е тя,спрямо равнината на главината(както се вижда от схемата)..а краищата къде ще отидат,като им сложите тия няколко инча?ако искате да запазите същото ЕТ,трябва,средата да остане на същата позиция,спрямо главината..а като сложите тая шина,средата къде ще се падне,дали ще е на същото място?на дали mhihi?..като се 'отвари' сърцевината на джантата,след това може да се мести и завари на ново място и тогава може да се играе с ЕТ,ама някой треа да ги смята нещата преди това или има да си пробвате със заварки,пилене и резане до като не се получи!.. :roll: съвета ми е,ако не сте сигурни какво точно правите,по добре не се захващайте,нещата може да се объркат по много начини и ще похабите в опити доста нерви,вероятно и пари :roll:.иначе аз също не одобрявам разширяването с шина!в повечето случай в които хората опират до 'майстор' за тази услуга,получават отговор 'ше ти сложиме шина и ЕТ не се променя,спокойно' :lol: ,което си е пълна глупост!!!..това са фини сметки,които на мен,освен хоби са ми и професия,но не разчитайте че някой заварчик или тенекеджия ще знае какво е това ЕТ,как се измерва и т.н.той просто не е длъжен да знае,но пък за да вземе парите ще ви убеждава в противното.(примери дал господ)

Baspower написа:1-во ЕТ-то е изнесеноста на фланеца на джантата спрямо главината и при правене на външен борд както са повечето джанти тук било 8-9 или 10J НЯМА как да се промени остава си същото !


колега,това е много грешно!ЕТ изобщо не е това,което си описал,разбирам че с добри намерения пишеш и искаш да помогнеш,но тази информация би заблудила и объркала някой,така както заблуждава теб а и доста други пишещи и настояващи,че знаят какво е ЕТ,щото са питали майстора :lol: !


ubahob-0102
Мнения: 55
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот ubahob-0102 » Сря 15 фев 2012 14:58


колко кг горе долу, ще тежи една 15ка метална но 8-10j


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот Volkov » Сря 15 фев 2012 18:48


ЕТ винаги си се смята спрямо средата няма значение дали е 6J или 9J... Та първо я правя джантата 8,5 J примерно и после спрямо колата в зависимост и от това дали ще е предна или задна джанта ще си наглася ЕТ-то :) това ми е плана


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот gas » Сря 15 фев 2012 19:04


Volkov написа:ЕТ винаги си се смята спрямо средата няма значение дали е 6J или 9J... Та първо я правя джантата 8,5 J примерно и после спрямо колата в зависимост и от това дали ще е предна или задна джанта ще си наглася ЕТ-то :) това ми е плана


:да: това е и правилния начин за да контролираш ЕТ,ако използваш и материал от втора джанта(донор) а не шина,всичко ще си е професионално и готино :D


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот Volkov » Сря 15 фев 2012 21:59


gas написа:
Volkov написа:ЕТ винаги си се смята спрямо средата няма значение дали е 6J или 9J... Та първо я правя джантата 8,5 J примерно и после спрямо колата в зависимост и от това дали ще е предна или задна джанта ще си наглася ЕТ-то :) това ми е плана


:да: това е и правилния начин за да контролираш ЕТ,ако използваш и материал от втора джанта(донор) а не шина,всичко ще си е професионално и готино :D


:да:
Абсолютно, аз шина не съм и помислял да ползвам!


Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот gogata1982 » Чет 16 фев 2012 0:12


та доста писане ..ама не разбрах къде да го търся тоя човек дето ги обръща ( за София става дума ) може ли адрес ...телефон ...:)


Потребителски аватар
chochov_w
Мнения: 418
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 5:29
Автомобил: vw mk3
Двигател: гти
Местоположение: Varna

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот chochov_w » Сря 22 фев 2012 15:34


здравейте не видях да е писано ,някой знаели в Варна да ли се занимава някой с такива процедури


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот low_creep » Сря 22 фев 2012 16:10


chochov_w написа:здравейте не видях да е писано ,някой знаели в Варна да ли се занимава някой с такива процедури


И аз да питам за Стара Загора дали някой знае ? :roll:


ishido
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: плевен

Re: къде обръщат джанти и ако може снимка

Мнениеот ishido » Съб 25 фев 2012 19:27


така ,и аз да вметна нещо по темата!
карал съм голф 2 с правени джанти, и има + и -
стоят много добре,визията е страшна, но:
1 хвърлят се лагери на главините за около 8-10000км / какви ли не слагах,немски ,френски ,файда нема/ ,натоварването е голямо!
2 предницата ,трябва да е много стегната, и задължително при монтирането на такива джанти, да се мине на стенд!
3 при тръгване с пълна газ, волана да се държи с две ръце , / много дърпа ,наляво-надясно/ , в зависимост кое колело е зацепило на асфалта по добре!
4 четири човека в колата ъпсурд / ако са пък и по тлъсти, scare / ,какво ли не слагах и сменявах, все стържеше, веждите бяха станали като бръснач!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта