Как да си освежим тасчетата

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
PeshoVW
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 12:26
Автомобил: VW Golf II
Двигател: EZ
Местоположение: Карнобат/Бургас/Варна
Контакти:

Как да си освежим тасчетата

Мнениеот PeshoVW » Пет 19 окт 2012 21:09


Здравейте в тази тема ще споделя с Вас, какво направих със своите тасчета. Понеже се бяха по-надрали олющили на места. Ще си кажете "ми те не са били надрани, защо тогава си се занимавал?" Е да не бяха чак толкова много, но ме дразниха и заради това. Щях и джантите да пръскам, но и те не бяха надрани... поради тази причина реших да освежа само тасчетата. Като се има напредвид, че джанти+тасове съм ги пръскал само веднъж и то преди 4/5 години, без да е мръднала кой знае колко боята, направо съм потресен колко качествена е била.

Та както и да е ето малко снимков материал. :arrow:
Ето тук всичките са свалени даже едното го бях пръснал предната вечер да видя разликата в цвета, която почти я няма, оказаха се долу-горе един и същ цвят.
Както виждате емблемите ми са червени, правих ги преди 2 години, докато измисля начин да се боядисат без да се изцапа около нея, какво ли не пробвах, но накрая с един съвет от баща ми работата стана. Процедурата е я споделя по надолу.
Изображение

Тук изтърках единия тас нацяло, понеже първия път като ги пръсках не го бях направил и исках да видя разликата.
Изображение

А тук вече три от четирите тасчета са боядисани, а четвъртият е горния от снимката. Понеже не се получи нещо цвета го изтърках докато не беше добре засъхнал и го търках с водна.
Изображение

Ето още една снимка с новата боя.
Изображение

Изображение

След това боядисах и последния тас.
След като вече всички тасчета са боядисани, дойде ред да им направя емблемите отново червени, защото много ми харесва така, а и доста отива на колата, все пак и тя е червена, някак си се откроява самата емблема от сивото и се забелязва.

А извода до който стигнах за да станат идеално боядисани е следния:
Взимате няколко клечки за уши :arrow:
Изображение

След това си набавяте една капачка от шише (може и друг "съд" с обем), слагате я върху някакъв вестник и пръскате вътре в капачката със спрея с който ще боядисвате в моя случай червен. Пръскате няколко пъти за да се посъбере боя на дъното на капачката, не е нужно много. Ето така :arrow:
Изображение

И после топвате клечката за уши вътре и почвате да "рисувате" по избрания елемент в случая емблемата. Точка по точка, обаче внимавайте, защото клечката се разнищва и е нужно да я търнете леко във вестника за да придобие отново формата си или ако вече не става просто да я подмените. И така минавате няколко пъти и сте готови имате оцветена емблема. Този метод може да се използва и за много други приложения за подобни ситуации където е нужна голяма прецизност в изпълнението.
Изображение

Ето тук е след първото минаване иска още съвсем леко да се мине на места и ще стане една хубаво боядисана червена емблемка.
Изображение

А ето това са спейчетата, с които аз разполагах и ползвах.
Изображение

Крайния го ползвах за едни други джанти.
Снимки как стоят на колата не успях да направя, може би ще допълня утре по някое време.
В моя случай не съм давал пари за нищо, защото разполагах със спрейчетата, както и с шкурката.

Нещата които ще са Ви необходими за тази процедура: :arrow:
1. Тасове (разбира се)
2. Шкурка (най-малката с която разполагах аз беше водна 360)
3. Спрей (в цвета, който желаете)
4. Клечки за уши (1/2 броя ще Ви свършат работа)
5. Друг спрей (за да боядисате емблемките си)

Това е от мен Благодаря за отделеното време, дано Ви е било интересно и приятно да прочетете всичко това. Не забравяйте, че може да допълвате темата с Вашите занимавки относно тасчетата на джантите Ви.

Поздрави. :beer




Потребителски аватар
VW_Ventsi
Мнения: 486
Регистриран на: Чет 02 окт 2008 21:56
Автомобил: VW GolF III
Двигател: ABF 94
Местоположение: София

Re: Как да си освежим тасчетата

Мнениеот VW_Ventsi » Нед 21 окт 2012 11:50


доста добре направена и подредена тема :bowdown
ефекта много ми хареса,аз до сега все се мъчих с хартиено тиксо облепване изрязване :screwy а то колко било лесно :deal

браво Пешко идеална тема

п.п.Нека и други да споделят по какъв начин и какъв резултат са постигнали :012:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта