Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
ivanveltchev
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 30 яну 2008 22:49
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: ABS 1995
Местоположение: София (Младост/Банкя)

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот ivanveltchev » Пет 19 окт 2012 14:45


При пасат Б3, както е написал колегата ivchoto е направено управлението на климатика /Max - клапата е затворена и Norm - клапата е отворена/, но и при двете положения климатика работи. Вече при пасат Б4 е направено отделно клапата от климатика в смисъл климатика си го пускаш/спираш с едното копче, а с другото копче си отваряш и затваряш клапата независимо дали работи климатика или не. Аз съм с пасат Б4 и ми доста полезно това за клапата да си я затваряш без да работи климатика.




gogo102
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот gogo102 » Пет 19 окт 2012 15:21


А задължително ли трябва да работи компресора,за да сработва клапата.Питам защото в момента нямам фреон в системата.И логично тази клапа сработва само за студено,т.е през зимата не може да се ползва.Така ли е?


gogo102
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот gogo102 » Пет 19 окт 2012 17:49


До преди малко си правих експерименти и установих,че при мен клапата действа когато включа на контакт при положение 0 на вентилатора.Пусна ли вентилатора веднага клапата отваря.пробвах какви ли не комбинации от копчетата,включително и тези за климатика,но клапата не отриагира.Спра ли вентилатора и веднага затваря.Не зная дали това е истинското и действие или нещо при мен не е на ред.Предполагах че ще затваря когато климатика работи и да не влиза горещ въздух в купето през лятото


hit4o
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 14:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот hit4o » Пет 19 окт 2012 19:07


имам едно въпросче
с баща ми правихме това упражнение разглобихме , сглобихме и се излезе проблем....като дадем на контакт фаровете светват без да е натиснато копчето за фаровете...без контакт само от копчето свети само левия габарит , десния неще
някъде явно му стана нещо окъсява явно ,,някакви идей


gogo102
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот gogo102 » Съб 20 окт 2012 7:20


До преди малко си правих експерименти и установих,че при мен клапата действа когато включа на контакт при положение 0 на вентилатора.Пусна ли вентилатора веднага клапата отваря.пробвах какви ли не комбинации от копчетата,включително и тези за климатика,но клапата не отриагира.Спра ли вентилатора и веднага затваря.Не зная дали това е истинското и действие или нещо при мен не е на ред.Предполагах че ще затваря когато климатика работи и да не влиза горещ въздух в купето през лятото


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот Winner25 » Съб 20 окт 2012 16:15


Клапата работи само при контакт, без значение дали работи или не вентилатора и климатика. Понеже работи с вакум трябва да работи и мотора :да:


gogo102
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот gogo102 » Пон 22 окт 2012 4:28


При мен работи и без да е запален мотора.Явно има складиран вакум.Но само при спрян вентилатор.Не зная как ще действа като заредя с фреон и при работещ климатик.Може пък тогава да действа от бутона MAX.


Потребителски аватар
ivchoto
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 14:24
Автомобил: SUBARU OUTBACK
Двигател: 2000
Местоположение: bg okolo plovdiv

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот ivchoto » Пон 22 окт 2012 19:26


Във предния ляв подкалник има три топки,които играят ролята на вакумен резервоар,но незнам как ще работи клапата без контакт,след като за да пусне вакум до нея и трябва ток. :screwy


gogo102
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот gogo102 » Пон 22 окт 2012 22:31


Клапата работи при спрян вентилатор, но когато включа на контакт дори и да не е запален двигателя.


gogo102
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 16:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот gogo102 » Нед 28 окт 2012 7:35


И все пак никой ли не може да сподели за тази клапа,дали само при спрян вентилатор е в затворено положение?Става въпрос за модел B3 2000куб.16вент.136к.с,пълна мех.инжекция.При работещ климатик действа ли?Аз не мога да разбера защото в момента нямам фреон в системата.


Потребителски аватар
ivchoto
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 14:24
Автомобил: SUBARU OUTBACK
Двигател: 2000
Местоположение: bg okolo plovdiv

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот ivchoto » Нед 28 окт 2012 7:55


При мен работеше само като натисна копчето MAX на климатика и пуснат вентилатор.Не съм оставал без фреон и не мога да кажа дали ще работи. :beer


Потребителски аватар
vannkkata
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 16:12
Автомобил: Passat 1996
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот vannkkata » Нед 04 ное 2012 16:52


Тая клапа работи при две положения:
1во: пуснат климатик с копче MAX;
2ро: някакъв останал вакум в резервоара в комбинация с контакт и копчето за вентилатора на положение 0.

Ако се надяваш да се стопля по-бързо със затворена клапа, ще имаш неприятното усещане за мъгла отвътре по прозорците. За последното има един начин, ама трябва работещ климатик. :beer


onemanarmybg
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 06 ное 2012 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: samokov

ПОмощ

Мнениеот onemanarmybg » Вто 06 ное 2012 19:21


Някой знае ли под какъв ред се поставят жилата за управление на парното на пасат B3 :bowdown :cry: :bowdown scare


stan_cho
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 22:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gabrovo

Re: Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Мнениеот stan_cho » Сря 07 ное 2012 17:24


след като си смених парното ми възникна следния проблем.Не ще да ми затваря въпросната вакумна клапа.Явно някъде нещо заяда защото като и помогна малко и се затваря.някой има ли някакви идеи къде може да е проблема.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: ПОмощ

Мнениеот genov1 » Чет 06 дек 2012 11:59


onemanarmybg написа:Някой знае ли под какъв ред се поставят жилата за управление на парното на пасат B3 :bowdown :cry: :bowdown scare

Жилата не могат да се объркат, те са с различна дължина



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта