Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот peyu » Пон 20 окт 2014 22:59


Здравейте колеги!

От скоро и аз съм "софиянец в повече"!
Работата ми е такава, че се налага да въртя доста градско (около 100-150км на ден).
Та се срещам с доста слаби шофьори по пътищата. Както знаете карането в София си е премеждие.. :banghead
Решил съм да си направя сам 360° постоянно наблюдение около колата.
Изображение
Знам, че по новите коли като audi и bmw го имат заводско или се предлага като екстра.
Офертата с рекортер с LCD дисплей на предното стъкло отпада заради апашите.. и малкия зрителен ъгъл.. пък и искам да не се забелязва.. много, много
Ето от къде черпя идеята си: https://www.youtube.com/watch?v=-3DseBpGLOk

Ето и какво ще използвам за направата:

Предна камера:

Изображение

Задна камера:

Изображение

Странични камери (на огледалата):

Изображение

И рекордер 4 канален + wifi и lan

Изображение

Има готови комплекти но са 300$++++, а моята идея е да се вместя до 140лв за всичко!
Нещата са поръчани очаквам доставка.. ще опиша и монтирането в снимки/видео.
Какво ще кажете за идеята?




Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот mccoy » Пон 20 окт 2014 23:49


би ли обяснил каква е целта на всичко това


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот peyu » Вто 21 окт 2014 7:37


С най- голямо удоволствие. За 100% сигурност!
Пример: Вчера бях паркирал пред офиса на служебния паркинг. Пред мен беше спряло едно червено голфче. След 30мин като слязох до колата голфчето го нямаше, а аз имах намачкан преден номер и попиляна предна броня с остатъци от червена боя. (Бях поне на метър, метър и 30 от него)
Така - аз номера на голфчето го бях запомнил, но нямам никакво доказателство, че именно той ме е ударил. Викнах КАТ и все пак ПТП-то се води от неизвестен извършител, а именно за такива злополуки каското има лимит.

Пример 2: Имам лош спомен от предната кола която от пакинг щета подобна на тази от вчера ми намляха цялата лява страна (задна броня, Заден панел, лява врата, ляв калник, огледало, предна броня, лайсни прагове и тнт.) Пак от не известен извършител.
В България е модерно хората да бягат от ПТП когато "никой" не ги види. Не мога да ги разбера.., в Германия ми баха ударили служебия автомобил и намерих на чистачката GSM номер и име.. След това гражданската покри всичко..
Тук обаче човек не знае защо плаща гражданска отговорност и всеки трябва да хване нещата в свой ръце!
Това е малка част от нещата за които би ми послужила системата, има толкова много сложни ситуации в които няма как да докажеш, че си невинен..
А и все пак за да го слагат в нови автомобили има смисъл ;)


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот mccoy » Сря 22 окт 2014 0:57


Не знам пред застрахователите каква тежест ще имат заснетите кадри ,но в съда не минават.
Неизвестния извършител или трябва да се "покае" като ги види или трябва да вземаш правосъдието в свои ръце.


RIEGELEIN
Мнения: 46
Регистриран на: Чет 24 апр 2014 12:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот RIEGELEIN » Сря 22 окт 2014 10:52


Аз те подкрепям, много добро решение! Следя с интерес.


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот peyu » Чет 23 окт 2014 7:26


mccoy написа:Не знам пред застрахователите каква тежест ще имат заснетите кадри ,но в съда не минават.
Неизвестния извършител или трябва да се "покае" като ги види или трябва да вземаш правосъдието в свои ръце.


След като го видиш на записа можеш съвсем спокойно да свидетелстваш ти, че си го видял лично. И тогава няма мърдане..
Записа не важи в съда, но на който и полицай да го покажеш + писмените ти показания ще подведат под отговорност
извършителя 101% :th_up


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот apchih » Чет 23 окт 2014 7:36


Каква е консумацията на този рекордер и на цялата система? Как ще захранваш всичко, особено когато колата не се пали няколко дена?


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот peyu » Чет 23 окт 2014 20:46


apchih написа:Каква е консумацията на този рекордер и на цялата система? Как ще захранваш всичко, особено когато колата не се пали няколко дена?

До колкото ми известно консумацията е около 500мА до към 1А когато пише от 4те камери. Смятам обаче, че с опцията "motion detect" разхода ще е по-малък. Не мога да кажа много.. Като дойдат нещата ще мога да замеря всичко и тогава ще правя сметка. Със сигурност консумацията ще е над нормалното! Ако някой има конструктивни предложения :)?


cekal
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 23:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1997

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот cekal » Чет 23 окт 2014 21:19


peyu написа:
mccoy написа:Не знам пред застрахователите каква тежест ще имат заснетите кадри ,но в съда не минават.
Неизвестния извършител или трябва да се "покае" като ги види или трябва да вземаш правосъдието в свои ръце.


След като го видиш на записа можеш съвсем спокойно да свидетелстваш ти, че си го видял лично. И тогава няма мърдане..
Записа не важи в съда, но на който и полицай да го покажеш + писмените ти показания ще подведат под отговорност
извършителя 101% :th_up

Записите от такива камери могат да се използват и пред застрахователи, и по дела, и пред Господарите . Само дето не се използват пряко, а от тях се прави фотоалбум със снимки от записа.
Идеята ти не е лоша, но аз отдавна се каня да направя нещо друго - камера отпред и друга отзад. Ето откъде ми дойде идеята - http://www.youtube.com/watch?v=TCcIDDbsubo :11


Потребителски аватар
dnp
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 12:07
Автомобил: Passat B5.5
Двигател: BAU
Местоположение: Велико Търново / София

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот dnp » Сря 25 мар 2015 4:21


Колега, до къде стигна с проекта?


Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Пасат Б5 - 360° постоянно видео наблюдение

Мнениеот hubavito » Сря 15 апр 2015 13:16


Колега, направил ли сте нещо по проекта ? Дайте инфо защото е интересно.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта