Боядисване на джанти

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
marto1bg
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 20:54
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8 125hp
Местоположение: Пловдив

Боядисване на джанти

Мнениеот marto1bg » Вто 20 яну 2015 0:12


Здравейте, искам да направя DIY или "направи си сам" - урок. Купих си джанти, които не са в добро състояние и искам да оправя. Започнах със свалянето на старата боя. Купих шкурка P80 и започнах премахването на лака и базата. Тук дойде въпроса. Нужно ли е и базата да се сваля и ако да - ако сваля и шприц кит-а по-добре ли е?
На някои от джантите има доста дълбоки деруги от бордюри, които още не знам с какво да запълня. Има ли специален грунд за алуминий и кой ще ми препоръчате. Другото фатално нещо е, че бях решил джантите да са с полиран борд, но както се вижда на снимките на един от тях има доста сериозни наранявания и според това което изчетох в съседната тема разбирам, че трябва да се изпили до нивото на драскотините. Не искам да ги дълбая толкова за това ще ги китосам и тях и ще ги боядисам. Искам да се направи тема как най-правилно да се боядисат джанти ще има и снимки.

Ето модела на джантите. BBS мисля, че се разглобяват, което ще пробвам след като махна гумите. Другия въпрос идва - след това с каква сила се затягат?
Изображение

Ето свалените лак и боя
Изображение

50% прогрес
Изображение

Ето и деругите
Изображение

Наранения борд
Изображение

Тези дни продължавам докато не сваля всичката боя и преминавам към запълването на деругите.
След това до колкото знам следва шприц, пак търкане, боя и лак. Ако някой сподели техники и тънкости ще е добре за всички които се заемат с това забавление.




Потребителски аватар
antonco
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 18:38
Автомобил: Golf 2
Двигател: RP

Re: Боядисване на джанти

Мнениеот antonco » Вто 20 яну 2015 7:13


Здравей колега, 90% от форума са се занимавали с това нещо хиляди пъти. Не откриваш топлата вода и в търсачката е пълно с мниния за полиране , боядисване на джанти. Ако искаш да направиш урок и то както трябва би трябвало да си го правил и да ти е ясно всичко а не тепърва да ти го разясняваме.
Но иначе казано - Най напред свали гумите , изправи джантите ако имат нужда (защото ако имат нужда от изправяне и са доста криви може да се наложи алуминия да се нагрява и цялата работа ти отива подяволите) , ако можеш свали болтовете но при теб по вероятно е те да са декоративни следователно ги облепи с тикво , изрежи им винтилите ако са гумени , ако са разглобяеми ги свали. Търкаш със шкурка от 80 - 120 - 180 - 250 - 500 не до чист алуминий а до основата на боята. Деругите по ръбовете ги обработи добре и ги напълни с течен метал все пак там ще поемат удари и може кит-а да се отлепи. За полиране тези джанти не са подходящи и моя съвет е да не се занимаваш! Следва шприц грунд боя и 2 3 ръце , лак и джантите ако не се пекат в камера ги остави няколко дни на топло ( до печка или на стайна температура) да изсъхне хубаво боята.
По лесния и надежден начин е пясъкоструй , грунд , боя в камера и няма мърдане ! :beer



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vaskatafire и 25 госта