заличаване на следи от градушка

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот k_garchev » Вто 04 юни 2013 0:51


Още от сега мога да кажа,че пистолета,който топи пръчките не става за нищо!




Потребителски аватар
nordical
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 04 яну 2014 22:31
Автомобил: T3
Двигател:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот nordical » Съб 04 яну 2014 22:36


Здравейте!
Инструментите от линковете определено не са универсални и общо взето са пари на вятъра. Казвам го от опит.
Технологията с която се изправят вдлъбнатини от градушка и др. се нарича PDR paintless dent repair.
Използват се специализирани метални инструменти за избутване от вътре на вън. Когато обаче няма достъп примерно в праговете и колоните се използват инструменти за издърпване със специален силикон и др. Боята се запазва напълно без следи от ремонта.
Занимавах се професионално с PDR в Англия и ще се радвам ако мога да помогна с информация.
Поздрави!


nobreak
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 16:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България
Контакти:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот nobreak » Сря 07 май 2014 13:02


И с какви инструменти се издърпва? Би ли дал линк на нещо подобно?
Благодаря.


Потребителски аватар
gabongo
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 20:04
Автомобил:
Двигател:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот gabongo » Вто 08 юли 2014 21:53


С карбоново фолио 3M Di-Noc 200 микрона има ли някакъв шанс да се закрият поне някои поражения от градушка, то нали е и мат та и това пак ще помогне, знам ли?!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот ktamen » Вто 08 юли 2014 22:09


Ако напълниш дупките с кит под фолиото няма да си личи нищо. Ама то като китваш по-добре направо да се боядиса.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот gancho » Съб 12 юли 2014 13:38


http://www.aliexpress.com/item/Dent-Lifter-Glue-Puller-PDR-Tools-Paintless-Dent-Repair-Hail-Removal/1608633701.html#feedback
Някой да е пробвал това?
в отзивите хората пишат,че работи и са доволни.
също гледах едно видео как работи
https://www.youtube.com/watch?v=6sczMmG1P9w
не е проблем да се поръча,ако си заслужава.
Ясно ми е ,че 100% няма да стане сато ново... :mhihi


nasko86
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 11 юли 2010 12:15
Автомобил: bmw
Двигател: 1999
Местоположение: Usa
Контакти:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот nasko86 » Вто 15 юли 2014 16:27


gancho написа:http://www.aliexpress.com/item/Dent-Lifter-Glue-Puller-PDR-Tools-Paintless-Dent-Repair-Hail-Removal/1608633701.html#feedback
Някой да е пробвал това?
в отзивите хората пишат,че работи и са доволни.
също гледах едно видео как работи
https://www.youtube.com/watch?v=6sczMmG1P9w
не е проблем да се поръча,ако си заслужава.
Ясно ми е ,че 100% няма да стане сато ново... :mhihi


С едно пастиране става като нова после - само да намерим някой свободен, че покрай градушката всичко живо дето се занимава с това казва да се обадим след 10ти август най-рано.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот IRRITATING » Вто 15 юли 2014 16:30


Още ли има хора вярващи ,че с подобни играчки колата им ще стане като нова?


Потребителски аватар
gabongo
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 16 юни 2010 20:04
Автомобил:
Двигател:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот gabongo » Чет 17 юли 2014 15:29


IRRITATING написа:Още ли има хора вярващи ,че с подобни играчки колата им ще стане като нова?

Чак като нова едва ли някой вярва, то и преди градушката на повечето колите им са стари. Идеята е поне отчасти да се оправи това онова.


sharkpayne
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 16:05
Автомобил: Passat B5 2.8 V6 4Motion
Двигател: AQD 1999
Местоположение: София

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот sharkpayne » Сря 30 юли 2014 14:23


Колеги, аз си поръчах комплект за изправяне с мини лифтер, обратен чук и т.н. Вече работя по колата и мога да споделя следното:
Машинката работи точно, както на клипчетата и с повече старание, ако колата не е китвана преди всичко следи излизат. Тънкият момент е, че с евтиния силикон от комплекта не става. Просто или залепва твърде слабо или се размазва като дъвка при по-висока температура и няма махане от лака. Трябва да се купи хубав топъл силикон като се има впредвид, че различните цветове са температурна кодировка при по-добрите производители и трябва да се съобрази с работната температура на пистолета. Освен това трябва да се има впредвид, че става МНООООГО бавно. Дори най-малките вдлъбнатини изискват няколко повторения и накрая внимателно набиване на материала навътре (вече изпъкналата ламарина). Трябва да се има впредвид, че ако детайлът е китван преди с 99% вероятност се напуква боята като започнете да го дърпате. С обратния чук трябва да се работи много внимателно и по-големите вдлъбнатини са си цяла наука.
Като равносметка дотук съм инвестирал в инструмент и материали към 400лв. Работата по моята кола ще ми отнеме поне 30-40 часа. НО! Доста вдлъбнатини вече съм оправил и наистина (аз имам набито око за детайла) по-малките се оправят наистина на 100%. След цялата процедура боядисването на тавана няма да го оттърва, но ще го докарам до състояние, в което кит почти няма да трябва. Надявам се да съм помогнал.


keephope
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 13 окт 2014 9:01
Автомобил:
Двигател:

Re: заличаване на следи от градушка

Мнениеот keephope » Чет 16 юли 2015 14:33


Ходих за справка на това място до плиска. Разговарях с Юли. Пича е свестен но цените са дебелина. Лява част и таван приблизително 800 лв. За тези пари в провинцията пребоядисват цялостно.. В крайна сметка се отказах :D



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта