във всяка рекламна къща продават но ти препоръчвам да намериш склад че е по ефтино - фолиото е до 5 лв квадрата. купуваш си цветовете които искаш и си ги нарязваш както искаш (в твоя случай с ножичката че ще ти излезе много скъпо на плотер да ти ги режат) лепи се без вода (ако си майстор) но може и с вода само че времето е студено вече и трябва на слънце - инструментите са :
1.макетно ножче (да си пукаш балоните ако стане некой)
2.ракел ( може и лична карта или подобна пластмасова шпатула неква която да е права и удобна) - ракел се купува пак от рекламна къща 2-3 лв е пластмасовия ( има и филцов или "киче" както му казват - 5 лв но с него ще ти е по трудно) тои си е специално за лепене на фолио
3.парцал
4.спирт (да си почистиш колата)
фолиото се лепи по следния начин ако е на сухо:
1. взимаш си отрязаното парче отлепяш хартиения гръб примерно до половината и го подгъваш назад без да го пречупваш като го хвашташ с същата ръка с която държиш и останалата неразлепена част
2.залепяш 0,5- 1 сант от предния край кадето искаш да е като внимаваш да не го лепнеш цялото и опъваш леко без да го разтягаш (щото е разтегливо особено ако го напича слънцето) гледаш положението на незалепената част да е около 15 градуса от повърхността на която лепиш (абе колкото по-ниско - по-добре ама да не го лепнеш без да искаш)
3.започваш да го залепяш с ракела - като смия инструмент поставя фолиото в/ху повърхността а не ти и след това даминаваш отгоре му с ракела - ЛЕПЕНЕТО СЕ ИЗВЪРШВА С ДВИЖЕНИЯ ТИП "ЕЛХИЧКА" ПРИМЕРНО ДОЛЕН ДЕСЕН КРАЙ И ПО ДИАГОНАЛ КЪМ МАЛКО ПО-НАВИСОКО В ЛЯВО КАТО НЕ ТРЯБВА ПОД РАКЕЛА ДА ОСТАВА НЕПРИТИСНАТА ЧАСТ И СЛЕД ТОВА ОБРАТНО- ДОЛЕН ЛЯВ КЪМ ПО-НАГОРЕ ДЯСНО КАТО ВЕЧЕ ДОЛЕН ЛЯВ КРАЙ ЩЕ ТИ Е ГОНИЯТ КРАЙ ОТ ПРЕДНОТО ДВИЖЕНИЕ -когато стигнеш до неразлепен гръб просто го придърпваш да се отлепи малко и продължаваш да нанасяш с ракела.
когато държиш ракела ръката ти е отпред а задната мъ 4аст лепи все едно мажеш филия щото иначе ще задереш в фолиото и ще го разпънеш или скъсаш.
за водното лепене мисля че и сам знаеш - пръскалка от препарат за прозорци пълна с вода и някоя капка веро че да е по мазничко - пръскаш на колата и на фолиото и пляскаш после си избутваш водата и си го наместваш как ти дойде

- мисля че така ще ти е по лесно ако никога не си работил на сухо но пък иначе става много -много по-бързо
след това няколко дни никво миене на водоструйки че да залепне добре.
незнам какво ще кажат от кат - трябва да ходиш за разни допълнителни сертификати там
гаранцията на фолиото е около 3 години но издържа над 5 обикновено
успех - дано си разбрал нещо от това което се опитах да обясня