Вграждане на 12DC/220AC инвертор в Golf 3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Мнениеот djshomi » Сря 18 юни 2008 19:01


Колеги разходете се до практикер днес гледах поне 4 модела на сносна цена дето са за запалка.




sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот sashot » Чет 19 юни 2008 10:54


Dobromirski написа:
lamer4e написа:не се набутвай с инвертор вземи си един UPS вече на няколко приятели както и аз самия си сложих взимаш си един UPS 800W за там 60 70 кинта и имаш ток колкото душа ти иска :) 8)

:stll think: UPS-a инвертира от 12V DC на около 350V DC . Съмнявам се някой да си играе да го инвертирва по фаза и да го накъсва на 50Hz за да се получи 220V AC , при условие , че след него се включва импулсно захранване което отново го изправя на 350V DC !!!!
Може и да греша, ама едва ли ....... който има ЮПС да боцне един мултицет в изхода и да каже - прав или променлив ток е ?


Правият (постоянният) ток (DC) по принцип няма как да се инвертира по електрически път в прав с по-високо напрежение, ако не се премине през междинна фаза "накъсване", необходима за трансформацията, затова по-скоро никой няма да си играе да изправя трансформирания ток на изхода на UPS-a за да получи никому ненужните 350 V DC. На изходите на UPS -ите токът е променлив (AC), но не на всички е строго синусоидален (с достатъчно добра форма на синусоидата). Заблудата при експеримента с мултицета се дължи на принципа на работа на този уред в евтините му цифрови изпълнения "мейд ин китайска джонка". За да се получи вярната картинка трябва да се използва осцилоскоп.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Чет 19 юни 2008 22:22


Добреееее...

Инверторите (и някои конвертори) в частност така наречените UPS-си ползват една измама.Помпят(накъсват тока) навивка поставена на стоманено ядро с примерно от 2 KHz до 160 KHz(зависи от товара и мощността).Но тук идва уловката че стоманения ярем не може да прехвърли повече от 400-500 Hz.Затихват почти всички хармоници и ако се помпи подобаващо ще е прекрасна синусоида(на празен ход).


P.S. Тези китайски джаджи(инвертори) като този на горната снимка не могат да докарат превилна синусуида.


hcng
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 2:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hcng » Пет 20 юни 2008 0:17


Боли ме джаджата китайска ли е мароканска ли е, дали вади правилна синусОида, или колко волта има на изхода на юпс.. мога ли с тва да си заредя телефона , фотото, лаптопа..? ДА. Темата е как да го монтирам за да не ми висят кабели от запалката...

Последна промяна от hcng на Пет 20 юни 2008 14:03, променено общо 1 път.


mudnia_pr
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mudnia_pr » Пет 20 юни 2008 12:48


hcng написа:Боли ме кура ......
beware of mods
тая джаджа (белкин-а) що просто не я навреш там под жабката и не си пуснеш каблче от нея до акумулаторчето???предполагам че за един телефон или лаптоп ше ти свърши работа..или може да и отрежеш буксата и да я вържеш към захранването на запалката примерно...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот Bai Sando » Пет 20 юни 2008 13:51


Слагаи го под жабката място колкото искаш :wink:


hcng
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 2:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hcng » Съб 21 юни 2008 18:04


Одеве пробвах, няма място :(

Остават вариантите да си закарам кабел до предната седалка или до багажника. Колко струват тези 'дебели' кабели ?


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот maznia » Пон 23 юни 2008 0:32


Според мен ако ше си земам инвертор той трябва да е поне киловат, киловат и половина, та той един сешоар е 1500 вата бре. колегата с 140вата ко ше светиш една крушка само. Прахосмукачка пали ли тва нещo поне и как се отразява на акомулатора на незапален двигател примерно за половин час да го ползваш нема ли кой да замери преди и след как му е заряда на акомулатора и не се ли натоварва релето за зареждане когато е запален мотора тогава консуматорите стават два, Че мисля и аз да си купя един инвертор за прахосмукачката или аглушлайфа.


gdh
Мнения: 91
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 10:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gdh » Вто 24 юни 2008 10:21


Ами не е хубаво да се изхвърляте с киловатите много. Ето една проста формула: P = U * I или казано по-простичко ватовете са равни на волтовете по амперите.

300W на 220в са 1.3636 ампера. Същите ватове ако се теглят през 12В инвертор са 300/12 = 25 ампера. Тъй че не слагайте боилери в колите :lol:

п.с. Сметките за мощността не са съвсем точни щото не са толкова прости ама идеята е ясна. 300w могат да скапят акумулатора за 2-3 часа!


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот maznia » Вто 24 юни 2008 12:23


добре нека колегата дето си е купил такова нещо 140w да каже това прадненце захранва ли домашна прахусмокачка или дрелка или шлаиф и за половин час с колко му е паднал акомулатора


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Вто 24 юни 2008 13:19


maznia написа:добре нека колегата дето си е купил такова нещо 140w да каже това прадненце захранва ли домашна прахусмокачка или дрелка или шлаиф и за половин час с колко му е паднал акомулатора


Тези 140W са за никъде.Дори моя лаптоп не мога да подкарам с него.Увисва на секундата.

P.S.
1Домашна прахосмукачка от 1200W до 2000W
2.Дрелка или шлаиф 0т 500W до 2000W.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Skruji » Вто 24 юни 2008 18:38


maznia написа:Според мен ако ше си земам инвертор той трябва да е поне киловат, киловат и половина, та той един сешоар е 1500 вата бре. колегата с 140вата ко ше светиш една крушка само. Прахосмукачка пали ли тва нещo поне и как се отразява на акомулатора на незапален двигател примерно за половин час да го ползваш нема ли кой да замери преди и след как му е заряда на акомулатора и не се ли натоварва релето за зареждане когато е запален мотора тогава консуматорите стават два, Че мисля и аз да си купя един инвертор за прахосмукачката или аглушлайфа.


ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ :shock киловат и половина, при 12V захранване това са 125A ток, ако няма загуби естествено. За един ноутбук ти трябват не повече от 300 - 350W max.


Потребителски аватар
svetoslav_sp
Мнения: 108
Регистриран на: Сря 30 авг 2006 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца
Контакти:

Мнениеот svetoslav_sp » Вто 24 юни 2008 21:39


Колеги преди година си купих инвертор на фирмата Titan 350W, непрекъснато го ползвам, в автомобила съм ползвал лаптоп и мастиленоструен принтер включени на разклонител и уредите работят без никакви проблеми. Утре ще снимам адаптора, като на самото устройство и на кутията му пише, че е произведен в Германия. Когато го купих цената му беше около 120 лева.От работата му в колата съм много доволен и непрекъснато го ползвам. :D


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот sashot » Сря 25 юни 2008 7:37


maznia написа:добре нека колегата дето си е купил такова нещо 140w да каже това прадненце захранва ли домашна прахусмокачка или дрелка или шлаиф и за половин час с колко му е паднал акомулатора


При включването на електроуреди, в които има достатъчно мощен електромотор като домашна прахосмукачка, бормашина, ъглошлайф... в UPS или инвертор е много вероятно да се получат отчайващи резултати, дори и когато преобразователят осигурява по-голяма мощност отколкото е посочената мощност на уреда. Причината е във високия пусков ток на електромоторите, които в началния момент (при развъртането) консумират значително (в пъти) по-голяма мощност от номиналната. Това като правило води до сработване на токовата защита на UPS-а или инвертора.
Препоръката ми е подобни уреди да се захранват от 220 волтовата мрежа или да се ползват 12 волтови, които за съжаление са доста маломощни.


hcng
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 2:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hcng » Съб 28 юни 2008 12:49


хахаха ае големи сте разбирачи тука бе. Лаптопа искал 350w хаха :don't worry :don't worry :don't worry Написал съм го пре-ясно няколко пъти за какво ще се позлва, така че 'тва пръдненце' вече си действа по предназначение и то идеално. Дали става за ъглошлайф, печка раховец или проточен бойлер Tesy за мен няма значение.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта