Циферблати и осветление

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Пет 17 фев 2006 10:50


здравейте, интересна тема се е заоформила тука, която досега някак съм пропуснал :) подобно на willi98 и аз реших да си правя сам километраж и от около месец съм собственик на 2 бели парчета ел фолио, които за съжаление обаче ще дойдат в БГ след още около месец. През това време обаче усърдно си избирам дизайн и варианти на таблото .. имам няколко идеи, но в момента не са ми под ръка, за да ги покажа. Тъй като не съм спец по разните ел. нещица имам и един въпрос относно това ел. фолио:
Намислил съм си да си направя километраж подобен на вид на този в тойота авенсис (новата). В смисъл, че при изгасено положение, целия километраж ще бъде черен, няма да се вижда нищо по него. Когато колата е в движение през деня, фолиото ще свети на макс, за да може да се виждат надписите по километража, когато се превключи на фарове интезитета на светлината ще намалява, до разумна граница за нощно каране. Предвиждам и 3-ти режим, който ще позволява колата да се кара на фарове през деня, а таблото да свети отновно на макс. Всичко ОК до тук, дизайна на цифрите лесно, обаче ме притеснява сигурността и издържливостта на това фолио, защото според моята идея то ще работи нонстоп на макс почти, това да не доведе до греене, амортизиране или знам ли какво ... :roll:

освен това willi98 незнам дали си го заръчал вече, но едно парче може и да не стигне, предполагам си си направил макетче и си оразмерил необходимите ти изрезки, но аз все пак да кажа :)




Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 17 фев 2006 11:48


Макетче нямам...
Но ще поръчам две парчета....чакам едни пари да отидат от едно място на друго...

Издръжливостта е божа работа както писахме казват по спецификация 30 000 часа....
Греене няма.. изразходва много по-малко енергия... амортизация.. ми знам ли..
ще видим..

все пак ако не гръмне за 2-3 години, кво ти пука оттам насетне...

А за светенето с различен интензитет, не съм сигурен с прости средства кйак ще стане, защото тези джаджи работят на 110 волта, високоимпулсно напрежение, и към тях идва инвертор, който да прави тази магария...
та за да го накараш да свети по-слабо, трябва да се правят хардуерни промени в този инвертор... а доколко ще е възможно, фолиото да свети по-слабо не знам... но с проба грешка можем да се пробва....


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Пет 17 фев 2006 14:18


ясно е 30 000 часа ще стигнат и за 8-10 години каране, което хич не ме притеснява :) важното е да не грее.

а имаш ли случайно точните размери на самите километражи, аз уж измерих тук от едни стари нещо, но все пак ми се иска да са максимално точни като дойде момента за рязане и тн.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 17 фев 2006 15:52


не нямам ги...
ще търся от някъде, ако не свалям мойте сканирам и таказ...


Потребителски аватар
RaZU
Мнения: 273
Регистриран на: Чет 06 окт 2005 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот RaZU » Пет 17 фев 2006 17:04


ето реалните размери
Изображение


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 17 фев 2006 18:08


тези са за голф3/поло 6N....
Дали ти се намират за 2F?


Потребителски аватар
RaZU
Мнения: 273
Регистриран на: Чет 06 окт 2005 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот RaZU » Пет 17 фев 2006 18:17


не :oops:


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Пет 17 фев 2006 18:43


wili98 написа:тези са за голф3/поло 6N....
Дали ти се намират за 2F?


аз имах някъде готови напечатани бели циферблати за голф 2 1.6 75 коня, мога да ги потърся и да ти ги дам да си ги сканираш

мисля че бяха до 220км/ч и 7000 рпм


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пет 17 фев 2006 19:33


не колега за голф имам..
за поло ми трябват...


Изображение
Изображение


Потребителски аватар
driver
Мнения: 2033
Регистриран на: Пет 02 юли 2004 8:34
Автомобил: diesel
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот driver » Пет 17 фев 2006 19:41


Имам сканирани направени бели за:

VW Corrado
VW Corrado 16V
Ford Eskort EFI - 240 km/h
Ford Capri
VW Golf 2 - Turbo diesel
VW Golf 2 - 220 km/h
AUDI 80


CorelDRAW
VW Vento/Golf 3 - 220 km/h

:shock


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 21 фев 2006 12:35


Върти ми се една идея в главата...

Някой да знае къде може да се намери или да се направи
някаква машина, която да изрязва с лазар плоскости например 0.5 мм дебели?

и евентуално някакви ориентировъчни цени.... някой ако се сети нещо..


Идеята е да се направи като заводско.. върху ПВЦ плака да се печати /тука малко със ситопечата ще е гипс, ама може ако е тънка плаката да се пробва на добър лазарен цветен принтер/..

Пък не съм сигурен, че режещ плотер, ще се справи с някакво по-дебело фолио, и с възможността му за дребни детайли...

Пък и можеш например да си направиш някакво "железно" табло в истинският смисъл на думата...

някой беше споменал за алуминиева плака тези които използват за офсетов печат :).. доколкото си спомням тя е на фото принцип, и там резолюцията е жестока.. ама беше скъпо..

дайте някакви идеи...


Потребителски аватар
KRIS
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 юли 2004 15:55
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот KRIS » Вто 21 фев 2006 17:31


Хмм... като изключа ненужните страсти, искам само да внеса малко яснота. Значи в днешно време няма проблем да се печата върху каквато и да било повърхност (стъкло, дърво, метал, керамика.....) и то единични бройки - това става с така наречения UV печат, който в последно време се опитва да измести ситопечата. Качеството е отлично, като се предлага като опция и печат на бяло т.е. за запознатите CMYK+W. Приложения: секакви :) Успех! :wink:


xtuners
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот xtuners » Вто 21 фев 2006 19:12


дай телефон! при този печат има супер много проблеми , но явно не съм попаднал при хора!


Потребителски аватар
KRIS
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 05 юли 2004 15:55
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот KRIS » Сря 22 фев 2006 9:52




xtuners
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот xtuners » Сря 22 фев 2006 21:39


ха интересно бях ..написал около 7-8 мнения в тази тема , но всички са изтрити .... а имаше 2 , които трябваше да останат задължително.

иначе днес понаправих някое и друго печатче ... става прилично за сега! тази рекламна къща дето я даде .. нещо не поиска да се зинимава точно с тези работи :(



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта