автоматично палене на светлините

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Bobcho_82
Мнения: 460
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 20:04
Автомобил: Golf 2
Двигател: GU+
Местоположение: София

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот Bobcho_82 » Чет 26 мар 2009 17:04


mr24 написа:
Bobcho_82 написа:
mityomk написа:дай малко инфо как наполовин мощност, смисъл последователно като гледам светят и на къси и на дълги

Точно така колега вързал съм ги последователно като съм откачил масата на единия фар и на нея давам + или - според случая :)
...

А какъв е смисъла?

mityomk написа:...а на другия се закачат късите светлини на колата...

.....Ако докато караш се стъмни фаровете ще ти светят и може да не се усетиш, че отзад не ти светят светлините....

Точно това е идеята да светят на половин мощност. Като се стъмни да си светнеш фаровете и всичко да си свети както му е реда :wink:




Потребителски аватар
mityomk
Мнения: 110
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велинград

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот mityomk » Вто 30 юни 2009 13:45


малко късно но все пак давам и аз отговор-коргато съм на авт. режим не ми свети таблото и като се стъмни пускам фаровете(и отзад)за да ми се освети и таблото :applause:


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот krauser » Сря 15 юли 2009 17:39


Искам да изкжа поздравления за модула на L&R без да съм го ползвам го намирам за мн.добро и сполучливо изделие но тъй като преди да разбера за него вече бях модифицирал мойте фарове искам само да ми помогне някои и да ме посаветва как да редуцирам напрежението на 30% за дългите светлини.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот enigma79 » Сря 15 юли 2009 18:25


аз има една платка с запоени елемент малка е от направиси сам купена е през 2004 или 2005,та ролята на нея че има фото клета работи на 12в и мога да настроивам чувствителноста значи от копчето изкарвам плюса и го вкарвам в платката така като се стъмни тя автоматично вкл.има само един проблем загубих схемата и сега ще разчитам на един приятел да видим кое коее,че тяе с отделно захранване 12в зада нея повредя,иначе ще стане много готино полото само даси вкл.на контакт ще сложа неиното захранване[платката]така няма да има вкл. когато си иска mhihi


Потребителски аватар
gyb
Мнения: 217
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот gyb » Сря 15 юли 2009 18:41


направил съм си фаровете с релета по подобна схема на Bobcho_82

Изображение
viewtopic.php?f=11&t=35641

и светят винаги на "половин мощност" :) не съм сменял крушките на фаровете като взех голфа и вече две години карам така. идеята за паленето със закъснение не е лоша но пък от друга страна зимата когато е мн студено е добре да се "подгрее" акумулатора преди да се върти стартера


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот krauser » Сря 15 юли 2009 22:04


kak da se sdobia s rele p2

Последна промяна от vasstop на Сря 15 юли 2009 23:24, променено общо 1 път.
Причина: Не ти работи кирилицата ли?


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот enigma79 » Пет 17 юли 2009 13:26


защо по сложния вариант?казах ви,разгледайте се все ще има някаде такива платки,купете си една и готово mhihi ,нито релета нито излишни кабели :063: ,моята съм я купил от плд преди 2-3годин и става освен за кола и за щори,така ми казаха от там,по пътя на логиката тя щее актоална все още,какво ви трябва един + от ключа на колата,като дадете контакт тогава да работи,още един + от ключа за фаровете и един минус товае а и някакво място за платката,фото клетката може дая изкарате примерно на предната бронята и товае всички тея релета отпадат :beat_butt2 искате ли снимка на платката с елементите


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот L&R » Пет 17 юли 2009 13:39


enigma79 написа:защо по сложния вариант?казах ви,разгледайте се все ще има някаде такива платки,купете си една и готово mhihi ,нито релета нито излишни кабели :063: ,моята съм я купил от плд преди 2-3годин и става освен за кола и за щори,така ми казаха от там,по пътя на логиката тя щее актоална все още,какво ви трябва един + от ключа на колата,като дадете контакт тогава да работи,още един + от ключа за фаровете и един минус товае а и някакво място за платката,фото клетката може дая изкарате примерно на предната бронята и товае всички тея релета отпадат :beat_butt2 искате ли снимка на платката с елементите



Тая платка няма ли кабели и реле барем едно та толкова я хвалиш.


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот Pav3l » Пет 17 юли 2009 14:28


L&R написа:Тая платка няма ли кабели и реле барем едно та толкова я хвалиш.


Всъщност има едно реленце... Сигурен съм, тъй като съм монтирал една такава за плафона - да не свети когато навън е светло, че бащата има навика да оставя вратите полу-отворени...


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот krauser » Пет 17 юли 2009 17:49


колеги дайте някакъв елемент за редуциране на тока МОЛЯ!


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот L&R » Пет 17 юли 2009 19:05


Резистор 0,75 ома 50 или 100W ще ти редуцира тока, но най-евтино е да си купиш "Диерел" :) като се замисля.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот enigma79 » Съб 18 юли 2009 0:36


Да има,но в сравнение с тези ваши схеми тя е готова и е малка,не правя реклама нитоя хваля просто споделям вместо да се омотавате в кабели и релета това е най простото решение :deal поне за мен затова щея слагам на полото mhihi и имашея тогава в 2 варианта,единия готова а другия да си запоиш елементите сам


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот L&R » Съб 18 юли 2009 10:31


Сложи я да видиш как ще е на практика положението , ако не е проектирано за кола може да си дискотека с фаровете, а за кабелите няма как да ги спестиш и ти .
Ето това съм го направил plug&play , но беше доста занимавка и експерименти 2 месеца за да го направя да се държи адекватно:

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот enigma79 » Съб 18 юли 2009 11:49


ами доколкото знам и си спомням на кутията пишеше че става за коли,какъв е този сензор в копчето?обясни не крий :D аз съм в процес на монтаж тай като изгубих опътването сега ще се опитаме да разгадаем кое коее и да свържем платката, като пробвам ще пиша за резултата надявам се да работи адекватно :Mr Green Fun


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: автоматично палене на светлините

Мнениеот L&R » Съб 18 юли 2009 11:52


сензора е за осветеност



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта