Отдушник за картерни газове!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
niki_gti_pln
Мнения: 55
Регистриран на: Чет 01 дек 2011 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот niki_gti_pln » Пон 19 дек 2011 21:52


Купих голфа 3 2.0 гти и на 2-3 ден имах същия проблем.. надах го надах го но не стана.. скъса се на 2-3 места колата почна да губи обороти,стрелката играеше..реших временно проблема с тръба от парно (такова за вкъщи) и за сега нямам проблеми.иначе новия маркуч е 35 лв




Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот Даскала™ » Вто 20 дек 2011 11:32


Изгорелите газове съдържат основно водни пари, CО2 и азотни окиси.Като запалиш на студено,каквото влезе в картера при маслото, кондензира и става на азотиста киселина. Когато двигателя загрее, добрата вентилация, помага водата да се изпари от маслото. А когато е вентилацията е пусната да ``виси`` трябва налягане за да се преодолее съпротивлението на тръбата.Когато е свързана към смукателния колектор вакума помага.

Така,че не е удачно да "виси" маркуча навън,а по-добрия вариант е системата да си остане затворена за да не се нарушава картерната вентилация/налягане :!:


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот yoan4o » Вто 20 дек 2011 16:55


Даскала™ написа:
Така,че не е удачно да "виси" маркуча навън,а по-добрия вариант е системата да си остане затворена за да не се нарушава картерната вентилация/налягане :!:


Това не е ли по-меродавно за коли с принудително пълнене....?!

За атмосферките какво е значението?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 20 дек 2011 17:42


Значи, аз 3-4 години карах с маркуч за картерните газове пуснат да виси надолу и стигнах до момент в който при натискане на педала на газта щях да изкъртя дросела. Така беше се спекло всичко. Така че и дори да няма други проблеми тия неща смазват малко или много дросела. Възстанових си го почти в заводски вид това лято.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот ivuchev » Пон 29 авг 2016 23:25


Темата е стара, сигурно само аз карам голф 3 но нека да ви покажа как го направих аз тоя маркуч за по малко от 1 лв. И стана не по малко зле от медната с помоща на полипропиленова тръба.
img_1472500312461~2-1.jpg


Потребителски аватар
ангел29
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 28 юни 2013 20:38
Автомобил: Пасат 6
Двигател: 2007 година
Местоположение: Бяла Русе

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот ангел29 » Пон 16 яну 2017 9:48


пасат 6 2.0tdi има ли отдушник за картерните газове?и ако има,ако е запушен може ли да избие маслото през филтъра?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот ivuchev » Съб 21 яну 2017 4:32


ангел29 написа:пасат 6 2.0tdi има ли отдушник за картерните газове?и ако има,ако е запушен може ли да избие маслото през филтъра?



Печките не са ми от любимите двигатели, но можеш да си провериш и сам . ВДигни капака огледай филтърната кутия или покрай дросела дали влизат някакви маркучи и ги провери дали са запушени( то ако са запушени няма от къде да ти избие там маслото - по скоро не са ти запушени )Смянявай по често филтъра за TDI . По принцип всеки двигател би трябвало да има маслени пари, който да се отвеждат в смукателя да доизгорят , а не да отиват в атмосферата .Само знам че тоя пасат или по точно тоя мотор има някакъв проблем с маслената помпа ( износва се един шестограм в нея , лично съм купувал от порше за един колега ), ма това е съвсем друга болежка



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mironski, ViceroyF16 и 40 госта