Кое фолио е по хубаво (качествено)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот gomez » Вто 27 яну 2009 9:00


Оправих си грешката !! :beer




Sstambi
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Sstambi » Нед 26 апр 2009 21:06


Колега все пак не разбрахме колко пари ти е излезнало фолиото на Пасата


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот ABSOLUT » Нед 26 апр 2009 21:22


7 прозореца + затъмняване на задните стопове общо 440лв.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Bobi_S13 » Нед 26 апр 2009 21:30


а нещо по въпроса с SUN-GARD? Някой нещо знае ли относно това фолио?


Потребителски аватар
didko_902
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 23 дек 2007 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот didko_902 » Пет 08 май 2009 18:28


Колеги,не се набутвайте с пари за фолио.Можете и сами,а фолиото струва 3,50. Затъмнил съм на 6-7 коли,а на мойта да не говорим.Бях затъмнил и предните стъкла и полицаите искаха да ми пишат акт на караулката на околовръстното.Но всичко мина с 20 лева на полицая и ме накраха да ги отлепя (само предните) Затова Сега постоянно ги свалям. Фолиото е елементарно за лепене.Някой ако иска,бих му обяснил как да си спести тия кинти дето ги взимат различните майстори.


fackingshark
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот fackingshark » Съб 09 май 2009 7:24


момчета цена качество janey USA e най-доброто...питаите тук пича прави сичко от фолио и не зима скъпо...
http://www.sharkyfolio.com


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот ABSOLUT » Съб 09 май 2009 9:53


fackingshark написа:момчета цена качество janey USA e най-доброто...питаите тук пича прави сичко от фолио и не зима скъпо...
http://www.sharkyfolio.com

Хаха, като гледам Скайпа на "момчето" в сайта му и като гледам твоя ник, някак си ми се струва, че момчето си ти самия, ама през другото време :roll:


Потребителски аватар
profesor humel
Мнения: 451
Регистриран на: Пет 08 май 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот profesor humel » Съб 09 май 2009 10:14


колега земи си нармално фолио от 3лв и да го скасаш няма та е ят пак слагането е мн просто ката разлепищ фолиото ги напраскваш с вода послего налагаш на желания прозорец на шпатулката слагаш гидурия да не драска фолиото и му изкарващ ваздуха после го изрязваш и вече си официално затамнен :Mr Green Fun


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот kr1s0 » Съб 09 май 2009 10:40


ABSOLUT написа:
fackingshark написа:момчета цена качество janey USA e най-доброто...питаите тук пича прави сичко от фолио и не зима скъпо...
http://www.sharkyfolio.com

Хаха, като гледам Скайпа на "момчето" в сайта му и като гледам твоя ник, някак си ми се струва, че момчето си ти самия, ама през другото време :roll:

да :beat_butt2 mhihi и на мен ми стана странничко за скайпа и ника му в форума :lol:


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Съб 09 май 2009 17:46


didko_902 написа:Колеги,не се набутвайте с пари за фолио.Можете и сами,а фолиото струва 3,50. Затъмнил съм на 6-7 коли,а на мойта да не говорим.Бях затъмнил и предните стъкла и полицаите искаха да ми пишат акт на караулката на околовръстното.Но всичко мина с 20 лева на полицая и ме накраха да ги отлепя (само предните) Затова Сега постоянно ги свалям. Фолиото е елементарно за лепене.Някой ако иска,бих му обяснил как да си спести тия кинти дето ги взимат различните майстори.



И как точно го правиш


Потребителски аватар
didko_902
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 23 дек 2007 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот didko_902 » Съб 09 май 2009 19:47


Значи процедура е следната: Мокра стуклото с вода отвън,налагам фолиото и го изрезвам (това е най-трудната част) След това взимам препарат за прозорци с помпичка.Прускам стъклото отвътре и отлепям фолиото като и него го пръскам с препарата. Слагам фолиото на стъклото и благодарение на препарата мога да го намествам докато стане както трябва.След тожа на шпакличката,дето е с фолиото и слагам някакво парцалче (най-добре гедория) и започвам отгоре надолу да изкарвам въздуха(препарата). Процедурата е много лесна. Само малко по-трудни са по-облите стъкла. При тях е нужно фолиото да е разделено на няколко части,за да не се сбръчка.Аз като гледам някои колеги какви пари са платили,направо ми става лошо.Дано да съм бил полезен :drunk .Аааа забравих трябва ви най-обикновенно фолио.Поне тук в магазините върви по 3.50 без значение от % тъмнина. :P


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Съб 09 май 2009 21:25


Сега аз да ви споделя как го правя mhihi : Режа си едно парченце от фолиото ( колко то да стигне за прозореца)измивам ама много много хубаво прозореца с нови вестници :lol: зада не остават влакна от парцалите и боклуци, намирам си още един човек отлепям фолиото и другия пръска , след това го слагам на прозореца изрязвам "грубо" гоня въздоха под формата на рибена кост ( защото на пасат стъклата са обли и когато го гоня само на доло или настрани фолиото се огъва някъде и остава не залепено и стой гадно)след като изгона въздуха си го изрязвам както трябва.И не е много хубаво да се лепи когато е топло и особено по обяд защото докато го изрязваш изсъхва тук - там и после става много по трудно изкарване на въздуха и понякога става така че отвън не се виждат мехурите и ти си мислиш че няма обаче на другиа ден там се получава матово.

Както казваш да го сложиш отвън и да го изрежеш според МЕН не е отдачен по простата причина че на пасата стъклата влизат по 2-3см в гума ( не знам за другите коли, на жигулата не ми беше така mhihi ) фактически се получава че отвън стъклото е по голяма и после няма как да го вкараш под уплатнението. А относно шпакличите аз отгоре си ги облепям с тиксо (не си изолир бант защото е такова и гумено " се получава сцепление" между фолиото и изолирбанта и се къса.


Потребителски аватар
Cocolino
Мнения: 388
Регистриран на: Сря 21 ное 2007 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Cocolino » Пон 11 май 2009 10:33


Хубаво де, в кои магазини ги има тези фолия за 3 лева? :roll:


Потребителски аватар
profesor humel
Мнения: 451
Регистриран на: Пет 08 май 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот profesor humel » Пон 11 май 2009 10:48


ми аз ги зимам от познати на пазара щото сам близо до димитров град за 3лв :lol: иначе по магазина са 4 5 лв и се слага супер елементаро и аз бях затамнил като голегата всичките прозорци и искаха да ми спират колата от движение но се размина всичко за туи колега само заните затамни да си спокоен :012:


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Пон 11 май 2009 19:15


Cocolino написа:Хубаво де, в кои магазини ги има тези фолия за 3 лева? :roll:


Както влизаш в Илиенци (от главния вход) Движиш само направо и след около 300 метра се раздвоява (получава се нещо като У-образно)тръгваш на дясно и 2 магазин за авточасти ( първия се пада точно като се отклониш на дясно - него го пропускаш)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта