Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
_NqKoI_
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 12:36
Автомобил: Golf 2
Двигател: ABF
Местоположение: Plovdiv

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот _NqKoI_ » Съб 19 сеп 2009 22:22


egoist_ok написа:
_NqKoI_ написа:Колеги да попитам моята аларма има ли комфор модул ... ето и схемичката http://nqkoiii.snimka.bg/other/razni.32 ... 889617.big доло в ляво е това за стъклата но май трябва да си взема комфор модул и алармата просто да го оправлява :)


Колата има комфорт модул не тази аларма. Това е изход който подава "-" докато е натиснат съответно бутона който е за него.
При Голф 3 стъклата се управляват с централното закл. - като пуснеш дълаг импулс за закл. и стъклата се вдигат, като този импулс трябва да е от 16 до 32 секунди /поне така съм ги виждал на много аларми/ и се управлява с "-"
При Голф 4 е по същият начин само че се управлява с "+"
П.С. Виж за Голф 4 viewtopic.php?f=11&t=157002

Колата ми е голф 2 с допълнително слагано централно :) значи алармата само управлява и следователно трябва да си търся комфорт модул :)




Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот egoist_ok » Нед 20 сеп 2009 11:26


_NqKoI_ написа:
egoist_ok написа:
_NqKoI_ написа:Колеги да попитам моята аларма има ли комфор модул ... ето и схемичката http://nqkoiii.snimka.bg/other/razni.32 ... 889617.big доло в ляво е това за стъклата но май трябва да си взема комфор модул и алармата просто да го оправлява :)


Колата има комфорт модул не тази аларма. Това е изход който подава "-" докато е натиснат съответно бутона който е за него.
При Голф 3 стъклата се управляват с централното закл. - като пуснеш дълаг импулс за закл. и стъклата се вдигат, като този импулс трябва да е от 16 до 32 секунди /поне така съм ги виждал на много аларми/ и се управлява с "-"
При Голф 4 е по същият начин само че се управлява с "+"
П.С. Виж за Голф 4 viewtopic.php?f=11&t=157002

Колата ми е голф 2 с допълнително слагано централно :) значи алармата само управлява и следователно трябва да си търся комфорт модул :)



Колегите по напред в темата бяха писали за модул за стъкла на БСМ ето това ти трябва: http://bsm-bg.com/#/bg/Products/id=5&open=5 на него му е нужен импулс по дълаг от 0,7 секунди да заработи, и тогава не те интересува алармата дали има дълаг импулс или не.


Потребителски аватар
_NqKoI_
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 12:36
Автомобил: Golf 2
Двигател: ABF
Местоположение: Plovdiv

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот _NqKoI_ » Съб 26 сеп 2009 15:53


А някой колега да сподели къде във пловдив може да се намери комфорт модул :)


Потребителски аватар
jarulmo
Мнения: 429
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот jarulmo » Пет 16 окт 2009 19:21


здр хора аз имам на колата фабричен комфорт модул но като натисна алармата стъклата не се вдигат как става номера да се вдигат като включа алармата вдигат се само като задържа ключа


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот egoist_ok » Пет 16 окт 2009 21:40


jarulmo написа:здр хора аз имам на колата фабричен комфорт модул но като натисна алармата стъклата не се вдигат как става номера да се вдигат като включа алармата вдигат се само като задържа ключа

Ами хубаво беше да кажеш каква е колата и алармата. Трябва алармата да има функцията "дълго заключване" и тя да се активира и тогава ще стане да работи както искаш


Потребителски аватар
jarulmo
Мнения: 429
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот jarulmo » Съб 17 окт 2009 19:37


колата е голф 3 1994 г. алармата е модел игъл това пише в гаран. карта


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот egoist_ok » Съб 17 окт 2009 21:09


jarulmo написа:колата е голф 3 1994 г. алармата е модел игъл това пише в гаран. карта

Ако имаш описание на алармата може да се види там дали този модел аларма има функцията "дълго заключване" или другият вариан - ако знаеш къде е монтирана да идеш да питаш там.
П.С. Игъл е марката а модела какъв е?


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот emo-gar » Чет 22 окт 2009 20:58


Има възможност за избор на дължината на импулса на Игълчето(китайско орле..).Отдавна сложих на една от колите,но мисля да беше под едно капаче и там има джъмперче,май същото е на Скорпион,даже двете може да си ги разменяш-пасват(е,дистанционните са различни).Но Игъл-Мастера е по-добър според мен,заради повечето бутони.Имам книжка..,ако трябва да я търся..(че не е лесна тая работа :Mr Green Fun )


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот egoist_ok » Чет 22 окт 2009 21:40


emo-gar написа:Има възможност за избор на дължината на импулса на Игълчето(китайско орле..).Отдавна сложих на една от колите,но мисля да беше под едно капаче и там има джъмперче,май същото е на Скорпион,даже двете може да си ги разменяш-пасват(е,дистанционните са различни).Но Игъл-Мастера е по-добър според мен,заради повечето бутони.Имам книжка..,ако трябва да я търся..(че не е лесна тая работа :Mr Green Fun )


Колко дълаг импулс може да се направи с джъмперите - аз си мисля че те променят дължината на импулса да е 1 секунда или 4 секунди, за да командваш стъклата ти трябва импулса за заключване да е над 20 секунди.
П.С. потърси книжката


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот emo-gar » Чет 22 окт 2009 22:34


Точно така,имаш 2 варианта:къс и дълъг импулс.Но като секунди е достатъчно за да се вдигне стъкло,друг е въпроса към какво да се върже ако няма "комфорт".Ще преснимам книжката след откриването и.
Ето снимки от ръководството
Eagle Master 1
Eagle Master 2
Дистанционно


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот PagocmuH » Пон 05 апр 2010 22:45


В цяла схема на всички въпроси вече се обърках на цяло Пасат 2000г

Само когато ключа ми е в кючалката ми се вдигат всички стъкла иначе не иска задържам копчето неще и неще с и с двата ми ключа не иска :cry:


karlovec
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 16:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Karlovo

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот karlovec » Сря 07 апр 2010 19:09


Алармата ми е на ПасатБ5 с единичен сигнал за затключване и вдигане на стъклата и двоен за отключване. Отказа да затваря и отваря дясната врата. Сигналът за затваряне в последствие стана троен.След разкачане на акумулаторът за около 5 минути вратата се оправи. В последствие отказаха да се вдигат стъклата .


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот PagocmuH » Сря 07 апр 2010 22:49


Направо ужас да взема да пробвам да откача акомулатора и аз ли ???? хмм но може моята по принцип да няма опция за вдигане на стъклата с бутоните на ключа :?


Потребителски аватар
Golfara
Мнения: 121
Регистриран на: Чет 03 яну 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот Golfara » Сря 14 апр 2010 23:24


Здравейте.Аз имам подобно запитване за голф 3 с комфорт модул но алармата ми няма опция за вдигане на стъклата и се замислям за някаква схема свързана на (+) или (-) нз точно с какво се командва централното която схема да удължи този + или - за нужните нз 20 до 30 секунди(нещо от типа на схемите за осветлението на плафона) ако някои се сеща за такава да пише предполагам 4е е възможно


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Мнениеот Bai Sando » Нед 09 май 2010 11:23


Ето при мен как си направих въпросния модул за вдигане на стъклата.За целта си купих 3 кондензатора по 10 000 микрофарада едно реле 12в./40А и 4 диода.
Когато колата беше с оригиналните дръжки като задържех ключа съответно вдигаше или сваляше стъклата.Оня ден броих за колко ги дига до горе при изклчен двигател,точно 4 сек.Със кондензаторите релето държи около 5 и половина някъде :да: Дано да стигне времето.Днес ще го монтирам и ще пиша пак :да:
Изображение
Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 205 госта