Комфорт модул-управление на ел.стъкла с аларма

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 26 авг 2007 23:39


MuTa4eTo написа:
Ronin написа:
kombito-tdi написа:цялата тая дандания за ел гьзария .на всички автомобили от ваг групата НЕЗАВИСИМО ОТ АЛАРМАТА дали е китаиска или супер скьпа с една проста схема за 1.90лв която я има вьв всеки магазин могат да се управляват стькла шибидаси и всичко друго кои каквото иска .и даже включва и фабричната аларма



Я кажи за какво става въпрос че нещо не разбирам ??
ми примерно за 1.90 се сещам само че имаше реле за време като му подадеш сигнал от алармата при подаден такъв за заключване ти подава 10 сек напрежение към ел.стъклата и за 10 сек дали няма да се затворят :?:


Ако ти са мокри стъклата примерно не.Ами ако са отворини един пръст и 10 сек. напъва моторчето ....и в двата случая не върши работа реле за време...Ако колегата MuTa4eTo има предвид реле за време да си направи неговите така !




Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Мнениеот 6669 » Пон 27 авг 2007 0:18


просто гадая , та аз на моята нито аларма имам нито ел.джамчи още си търся донор който да ми намери 2 или 4 машинки за стъклата :wink:


Потребителски аватар
patzo
Мнения: 338
Регистриран на: Чет 06 юли 2006 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот patzo » Чет 30 авг 2007 9:13


Някой успя ли да постигне успех със създаване на такъв комфот модул ?
@Wili98 ti до къде я докара?


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Чет 30 авг 2007 9:21


patzo написа:Някой успя ли да постигне успех със създаване на такъв комфот модул ?
@Wili98 ti до къде я докара?

Че вили отдавна си го ползва, работи му.


Потребителски аватар
patzo
Мнения: 338
Регистриран на: Чет 06 юли 2006 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот patzo » Чет 30 авг 2007 12:01


Хмм.. нещо май това съм го пропуснал.. .
той сам ли си го направи със всичко което искаше да може да прави, плавно затваряне едно след друго, плафона .. и т.н. ..
защото до колкото бях разбрал беше купил от илиянци и не беше доволен, затова попитах до къде стигна с проекта т.к. тук темата спря да се развива и потъна в застой без явен отговор .. :)


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Чет 30 авг 2007 23:08


Пак да кажа.Модул за вдигане на стъкла се продават от бсм. с опция за вдигане първо на едното стъкло после на другото,много добре работят и са направени доста разумно и цената им е добра,модул за забавено гасене на плафона и после постепенно намаляване на светлината до напълно загасване с опция като си изключиш алармата да ти пали плафона преди да си отворил вратата за дадено време (Настройва се по желание) много удобно вечер е това ......
Изображение

Ако някой иска схемата ще я търся и постна ....има опция и за фоторезистор т.е през деня да не работи...

п.с Говорим само за зелената платка с големия транзистор 2N3055.Може и доста по малка да стане ама така ми беше по лесно


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Пет 31 авг 2007 6:46


Колега изхвърляй ги вече тези печки - 3055, това са добри транзистори но от соц времената!. Тук имаше някъде много добре развита схема с ШИМ и МОS FET транзистор, управлявана от пикче.

Ето намерих я:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... D&start=75


Потребителски аватар
patzo
Мнения: 338
Регистриран на: Чет 06 юли 2006 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот patzo » Пет 31 авг 2007 8:42


Ronin написа:Пак да кажа.Модул за вдигане на стъкла се продават от бсм. с опция за вдигане първо на едното стъкло после на другото,много добре работят и са направени доста разумно и цената им е добра,модул за забавено гасене на плафона и после постепенно намаляване на светлината до напълно загасване с опция като си изключиш алармата да ти пали плафона преди да си отворил вратата за дадено време (Настройва се по желание) много удобно вечер е това ......
[im*]http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/u/9/2146_092.JPG[/img]

Ако някой иска схемата ще я търся и постна ....има опция и за фоторезистор т.е през деня да не работи...

п.с Говорим само за зелената платка с големия транзистор 2N3055.Може и доста по малка да стане ама така ми беше по лесно


ако не ти представлява проблем, ще пратиш ли схемата за комфорт-модул-а :)
Благодарности :)


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пет 31 авг 2007 21:45


mafiota написа:Колега изхвърляй ги вече тези печки - 3055, това са добри транзистори но от соц времената!. Тук имаше някъде много добре развита схема с ШИМ и МОS FET транзистор, управлявана от пикче.

Ето намерих я:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... D&start=75



Еееееее колега ,такива транзистори като 2N3055 ,KD 503 и подобни сигорно никога повече няма да се произвеждат поради многото материал в тях...докъто мога ще ги ползвам ...ако не ги претоварваш много много са вечни !!

Patzo ще я търся и постна

п.с Схемичката на L&R ми се види доста удачна !! Сега да видим дали имам програматор за тоя pic ??


Потребителски аватар
kombito-tdi
Мнения: 889
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: КАРЛОВО ЧИП++
Контакти:

Мнениеот kombito-tdi » Съб 01 сеп 2007 15:15


извинявам се колеги ама до сега не сьм виждал г3 с ел. стькла и без комфорт модул НА ВСЯКО VW СЛЕД 1992 гд КЬМ АЛАРМАТА СЕ СЛАГА СХЕМА ИМИТИРАЩА ЗАДЬРЖАНЕ НА КЛЮЧА . мисля че изработката на комфорт модул е безмислена освен ако колата ти не е много вехта (пра-пра баба на хитлер )и преди това САМ СИ МОНТИРАШ ел стькла и централно които по стоиност надвишават многократно стоиността на вехтото возило


п..п сьс задьржане копчето на стьклото не можеш да изгориш моторчето ИМА ИЗКЛЮЧВАТЕЛ


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Нед 02 сеп 2007 18:16


kombito-tdi написа:извинявам се колеги ама до сега не сьм виждал г3 с ел. стькла и без комфорт модул НА ВСЯКО VW СЛЕД 1992 гд КЬМ АЛАРМАТА СЕ СЛАГА СХЕМА ИМИТИРАЩА ЗАДЬРЖАНЕ НА КЛЮЧА . мисля че изработката на комфорт модул е безмислена освен ако колата ти не е много вехта (пра-пра баба на хитлер )и преди това САМ СИ МОНТИРАШ ел стькла и централно които по стоиност надвишават многократно стоиността на вехтото возило


п..п сьс задьржане копчето на стьклото не можеш да изгориш моторчето ИМА ИЗКЛЮЧВАТЕЛ


Колега :) Подобна схема за която говориш я има вградена в всички автоаларми(читави) и това че могат да имитират задържане на ключа(Казва се дълго заключване) няма нищо общо с комфорт модула.В направи си сам коментираме всичко с което можем да си помагаме ,а не с неподготвени изказвания ...като по горния ти пост..НЕ СЕ Заяждам и моля да ме извиниш но аз лично се занимавам и продължавам да се занимавам с подобни неща от 95 г. но напоследък не толкова с автомобили, и си помислих че нещо съм изпуснал в новостите покрай автооборудването а ти говориш за ................. :P

П.п п..п сьс задьржане копчето на стьклото не можеш да изгориш моторчето ИМА ИЗКЛЮЧВАТЕЛ
НЕ колега казва се ЗАЩИТА И ИМА ОПРЕДЕЛЕН БРОЙ ЦИКЛИ СЛЕД КОЕТО СИ АУТ !!


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Мнениеот mafiota » Пет 12 окт 2007 7:45


Ето и една примитивна схема за автоматично вдигане на прозорците след задействане на централното заключване:

Изображение
Изображение

Заместителят на руският чип е всепознатият ни таймер 555!
Схемата би могла и да се поосъвършенства като например вдига стъклата едно по едно за да не се получава голяма консумация на ток.


Потребителски аватар
stanko_g
Мнения: 1809
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Рудозем

Мнениеот stanko_g » Пет 12 окт 2007 9:06


моята аларма затваря всички прозорци и шибидаха функцията си върви с алармата ми .. незнам предишният собственик каза че е монтирана в паинер :wink:


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Мнениеот Ronin » Пет 12 окт 2007 20:29


Колега mafiota,разбира се тръпката да си го направиш сам е неописуема но пак те съветвам да си вземеш модула който ти препоръчах,той е с пик процесор,следи четките дали искрят(дали двигателчето върти или не ) и вдига стъклата едно по едно,размерите му са на една трета от тази,съответно и консумацията многократно по малка а това знаеш е много важно и струва за клиента 25 лв с ддс


Потребителски аватар
saint
Мнения: 80
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот saint » Съб 13 окт 2007 19:29


Така ,тук много се изписа за конфорт модули ,за аларми , за разни приспособления , които могат да извършват функцията на конфорт модул, но едно не ми стана ясно. Значи аз имам г4 с конфорт модул, но имам няколко питания : първо само като задържа ключа ми се затварят или отварят прозорците, а аз искам да е от дистанционното (което си е оригиналното ) може ли да се направи и как става? И второ някои колеги тук казаха ,че чрез конфорт модула освен прозорците им се затваря и шибидаха, ама при мен не е така ,даже по зле като си загася колата немога нито да го отворя нито да го затвора.Та въпроса ми е ако може да се направят стъклата да ми се затварят като си пусна алармата може ли да се направи и шибидаха да ми се затваря заедно с тях. Или иначе казано искам като си заключа колата да ми се дигат стъклата и да ми се затваря таванния прозорец, ясно е ,че няма невъзможни неща ,но може ли някои да го направи?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 188 госта