Смяна на мястото на управлението на климатроника

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Смяна на мястото на управлението на климатроника

Мнениеот Soze13 » Пет 26 окт 2012 20:09


Колеги потърсих тук и в Гугъл и нищо не намерих по въпроса.
Интересно ми е възможна ли е смяната на местата на управлението на климатроника с музиката в централната конзола на Пасат Б5 и какво и в каква последователност се сваля?
За смяната на местата на тези неща става въпрос
Изображение
Снимката е примерна, ако някой си познае колата да не се сърди, нямам снимка на моята :oops:
Искам празната дупка да е най-отгоре, след това музиката и най-долу - управлението на климатроника.
Благодаря предварително!




Drcl
Мнения: 26
Регистриран на: Съб 21 яну 2012 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Няма

Re: Смяна на мястото на управлението на климатроника

Мнениеот Drcl » Пет 26 окт 2012 23:30


При мен е така, както искаш.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на мястото на управлението на климатроника

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 27 окт 2012 5:27


Така като гледам и трите са с различни размери, ако между климатроника и музиката разделителна част нищо не пречи да им се разменят местата, но как доста по- широката празна част ще отиде най- отгоре не виждам. Може и да има начин, но не съм се заглеждал подробно, че няма къде, по снимката обаче не мисля че ще стане номера.


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Смяна на мястото на управлението на климатроника

Мнениеот Soze13 » Съб 27 окт 2012 8:57


Аз съм ги виждал на различни места, което ми говори, че има начин. Не ми се започвча разглобяване обаче, ако не знам точно как става, защото внимателното махане на пластмаси не ми е силната част mhihi
Тук например управлението на климатроника е ниско долу, фабричната музика заема горните две места.
Изображение
В краен случай ще се примиря с това дупката да е най-долу, но ще пробвам да сменя местата на управлението и музиката. Причината за тези ненужни щуротии е че имам един Pioneer, който свири много добре, но е в средата на конзолата и не се вижда добре дисплея. Климатроника го ползвам по-рядко.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на мястото на управлението на климатроника

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 27 окт 2012 9:17


На двете снимки самата рамка на централната конзола е различна. Просто на първата снимка, няма как празното място да се качи нагоре, защото ширината му обхваща и бутоните отстрани на радиото и климатроника, а тях няма как да ги свалиш надолу, освен ако тая рамка не е някакси идеално кватдратна и да може да се завърти на обратно. Иначе така като гледам ако радиото ти е същото като на снимката, просто го извади със заводските щипки, мисля че са ламаринки които влизат в двата отвора които са в края на реда с дисплея. Като го извадиш, шейната вътре се държи на две зъбчета отстрани, тогава ще разбереш как се вади управлението на климатроника и ще му стигнат ли кабелите да слезе под касетофона.


Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Смяна на мястото на управлението на климатроника

Мнениеот BigTo » Сря 31 окт 2012 17:55


Без да Смениш конзолата няма да стане работата. Поръчваш си конзола за 2DIN и си готов, но съм чел, че не са от най - евтините.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта