Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
danny72
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 7:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот danny72 » Сря 03 фев 2010 19:12


DSC01399.JPG
Колега, а как успя да измъкнеш кутията с радиаторчето без да свалиш гредата отпред?
Моя Голф е с климатик и съм сигурен, че без да разкача гредата и да източа фреона няма да се справя.
Ако някой знае как се сменя радиаторчето без да се пипа климатика да се включи
10х




Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот gin » Чет 04 фев 2010 12:12


Един въпрос към всички, които са минали по този път.
След смяна на радиаторчето, колко време мина докато се изпече и спре да мирише на масло в колата?
След смяната му, замазваше ли ви се предното стъкло с една кафява гадост? След колко време спря да се маже?


zmn
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот zmn » Пон 08 мар 2010 15:14


gin написа:Един въпрос към всички, които са минали по този път.
След смяна на радиаторчето, колко време мина докато се изпече и спре да мирише на масло в колата?
След смяната му, замазваше ли ви се предното стъкло с една кафява гадост? След колко време спря да се маже?


Колега давам ти пресен отговор mhihi . От миналата седмица сряда май беше като го сглобих, днес вече почти няма миризма на смазка. Иначе замазване на стъклата след смяната няма никакво, дори и днес при тоя студ и сняг.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот radi_nrj » Сря 10 мар 2010 23:50


danny72 написа:Колега, а как успя да измъкнеш кутията с радиаторчето без да свалиш гредата отпред?


Сега в събота ако не ни мине котка път ще снимаме тоя трик на колата на колегата Blinder, която е с клима. Тоя трик вече съм го правил ама да се покаже е много по-лесно от колкото да се обясни ;).


Потребителски аватар
vromos86
Мнения: 86
Регистриран на: Пет 20 фев 2009 17:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот vromos86 » Чет 11 мар 2010 0:25


Много добра тема,ще я следа с интерес.Моя голф е с клима :beer


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Съб 13 мар 2010 21:17


Понеже забравихме да снимаме изваждането на кутията с клапите снимахме монтажа, който е същото, но в обратен ред...

Последна промяна от radi_nrj на Вто 14 дек 2010 14:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот PuShE_ » Съб 13 мар 2010 23:59


до колкото виждам не сте пипали изобщо климатика или се бъркам,извадили сте направо гнездото със радиятора за парното като сте разкачили щипките на въздухопровода или се лъжа :roll:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Нед 14 мар 2010 12:26


PuShE_ написа:извадили сте направо гнездото със радиятора за парното като сте разкачили щипките на въздухопровода


Точно така :да:


Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот gin » Сря 21 апр 2010 22:17


zmn написа:
gin написа:Един въпрос към всички, които са минали по този път.
След смяна на радиаторчето, колко време мина докато се изпече и спре да мирише на масло в колата?
След смяната му, замазваше ли ви се предното стъкло с една кафява гадост? След колко време спря да се маже?


Колега давам ти пресен отговор mhihi . От миналата седмица сряда май беше като го сглобих, днес вече почти няма миризма на смазка. Иначе замазване на стъклата след смяната няма никакво, дори и днес при тоя студ и сняг.



Колеги, голям проблем ми се заформи след смяня на радиаторчето на парното.
И на мен ми се замазва предното стъкло и мирише на масло, на тежко.
Положението е много, много не приятно. Предното стъкло го мия с веро на три-четири дена. Започна да ме дразни гърлото, мисля си от тея изпарения.
Лошото е, че от смяната минаха два месеца, а проблема си остава.
Радиаторчето е сменяно в сервиз, там са направили клапите с дунапрен и върху него от това сивото тиксо с конците вътре. Не знам вече от къде идва този проблем.
Нека колегата да сподели при него как са се развили нещата?
Работата отива към ново сваляне на таблото... :banghead:


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zfa159 » Сря 21 апр 2010 22:52


Ами има едни радиаторчета - менте,които са целияте в разни лепила и гнусотии и се отмирисват с месеци....ужасни са и следите са точно,като твоето оплакване.
По повод свалянето без да се пипа климатика - да се пипне климатика струва около 30-40лв,а не в една тема съм писал и показвал тази снимка ->
Изображение

Това е климатичния радиатор,на кола без филтър за купето.И не само филтъра е причина,да се пипне и климатика и да се свали цялото тяло - причината не е само,че примерно колата няма филтър,понеже дори да си има,от клапата за вътрешна циркулация,се отлюпват дунапренчета като от вътрешните клапи,които задръстват канала за оттичане на конденза от изпарителя (вътрешния климатичен радиатор) и той започва да се оттича,но доста по-бавно.Това води до следния проблем - постепенно изпарителя започва да седи постоянно накиснат във вода и разбира се гние...изпарителя за Пасат В3,Пасат В4 и Голф 3 струва 1030лв и не се произвежда вече...дали е доста по-ценен от 30-те или там колкото пари са,за да не пипате климатика? Аз лятото го смених на моята лина кола,по ред други причини и затова толкова настоятелно ви карам да си чистите и изпарителите,като си сваляте таблата за парно и за клапи.
Отделно аз си го написах и в темата - на никой колега от София и околността,никога не съм отказал да мине да му източа фреона (стига да е R134,де),да му го прибера и съхранявам,докато си оправи таблото и после да си му го върна,като му налея ново масло за климатика и фреон,колкото трябва да бъде.
Така хем си оправя всичко,под таблото,хем си прави една никак не лоша профилактика на системата откъм масло и фреон...което си е доста важно,да се прави така или иначе.Това,всичкото,струва не повече от 40лв и много мои колеги също го практикуват и няма да откажат да го свършат.
:beer


zmn
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zmn » Чет 22 апр 2010 12:24


Към колегата gin: след смяната нямаше абсолютно никакво замазване на стъклата, само за около седмица и нещо лека миризма на смазка. Още си следя нивото на антифриза и засега не е мръднал. Така че, можеш да следиш за загуба на антифриз и ако си сигурен че гарнитури, водни съединения и т.н. са наред, а има загуба на антифриз може и да си случил на ментак както е писал колегата. Ако не, явно радиаторчето е намазано с кой знае каква шитня.
Успех!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zfa159 » Чет 22 апр 2010 15:36


Един ден гледах едно в един кашон,малко преди да го купя за себе си (преди 2 години).Беше овито в някаква хартия и катоя развих,за да го видя и от него взе да капе някаква гнус :lol: .Ама направо си капеше на земята....цялото беше напоено,а не просто намазано или нещо такова...


zmn
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zmn » Чет 22 апр 2010 16:45


Ами нищо чудно на колегата да са му сложили такова като това дето си гледал ти. Иначе по моето имаше много малко смазка и за това и не съм си играл да го чистя.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот xalerrelax » Съб 17 юли 2010 18:25


Да изровя малко темата.
Интересува ме кое е подходящо лепило за залепване на алуминиево фолио към металните клапи.
Споделете с какво сте лепили.


Потребителски аватар
ПАЧО-80
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 02 сеп 2008 18:05
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: AVG TDI 2000
Местоположение: Добрич Passat B5 AVG

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ПАЧО-80 » Нед 18 юли 2010 19:05


ето аз с какво облепих клапите на моя пасат



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 129 госта