Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Пон 07 ное 2011 12:36


kemoto написа:здравеите имам един проблем с клапите ли е с радиатора ли нещо не мога да разбера,облепих клапата за топло и студено направих я като нова маркучите на радиатора са достатъчно топли и на вход и на изход,е на изход е по студен но ми се струва нормално да е така , но в купето си духа по хладен въздух изчистил съм радиаторчето да няма дунапрен по него. възможно ли е другата голяма клапа дето е след радиатора да е затворена и да пречи на потока на въздуха? или другия вариант е радиатора да е със слаба пропоскливост или пред запушване и не постъпва достатъчно топлина в него?

Виж да няма въздух в системата, тогава пак няма топло




Потребителски аватар
kemoto
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 23 дек 2010 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kemoto » Пон 07 ное 2011 17:59


ами мисля че системата е обезвъздушена напълно,освен вариант е да ми е заминала гарнитура на главата и да набива компресия в антифриза!!! а това как да го разбера ако е така !!!


Потребителски аватар
daniel_gpower
Мнения: 182
Регистриран на: Съб 01 дек 2007 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот daniel_gpower » Вто 08 ное 2011 8:59


kemoto написа:ами мисля че системата е обезвъздушена напълно,освен вариант е да ми е заминала гарнитура на главата и да набива компресия в антифриза!!! а това как да го разбера ако е така !!!

Това можеш да го разбереш като я запалиш и започне да "здървява" маркучите.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Вто 08 ное 2011 12:13


То може да пуска гас в антифриза и то изпарителя, и това е вариант


President
Мнения: 113
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 0:28
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот President » Вто 08 ное 2011 16:58


Здравейте колеги имам проблем с вентилацията. Значи врътката която е за въздуха, която разпределя къде да духа съответно на прозореца, в кратака, в средата и краката и средата неможе да се завърти до степен която да е само в средата, тоест в най крайна дясна посока. Четох във форума че било с някакви жила, но не видях как се оправя. Иначе си духа и топло и студено и климатика работи.


Потребителски аватар
kemoto
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 23 дек 2010 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kemoto » Вто 08 ное 2011 18:41


относно ръчката за разделителното духане тя освен че с жило тази на която разпределя потока има и зъбни колелца които може да са се разместили или изпуснали поради различни фактори. можеш да провериш като свалиш пласмасата под жабката и като завъртиш да видиш до къде върви и мести самото жило тези зъбчатки. а освен това може и да нямаш дунапрен на клапите на таблото.

колега genov1 нямам газ на колата карам си на бензин,не се кефим на газта


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Сря 09 ное 2011 8:01


President написа:Здравейте колеги имам проблем с вентилацията. Значи врътката която е за въздуха, която разпределя къде да духа съответно на прозореца, в кратака, в средата и краката и средата неможе да се завърти до степен която да е само в средата, тоест в най крайна дясна посока. Четох във форума че било с някакви жила, но не видях как се оправя. Иначе си духа и топло и студено и климатика работи.

Прецакала ти се е врътката, сменя се този панел с трите врътки, 20-тина лева е из автоморгите


erolkamburov
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 11 ное 2011 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот erolkamburov » Пет 11 ное 2011 20:25


здравейте колеги, вчера източих водата на голфа и сипах антифриз на -30. Тази сутрин като пуснах парното всичките ми стъкла се изпотиха, вечерта като се прибирам рекох да пусна парното отново и познайте какво стана... от въздуховодите излизаше направо пара, изключих парното прибрах се и сега си мисля да не би да е пробито това радиаторче на парното. Мисля утре да свалям радиаторчето. Какво ще кажете по този въпрос? да не би да е от нещо друго...
:| :| :!:


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Bai Sando » Пет 11 ное 2011 20:44


Направо си приготви един ден за ремонта :?


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Пет 11 ное 2011 21:21


erolkamburov написа:здравейте колеги, вчера източих водата на голфа и сипах антифриз на -30. Тази сутрин като пуснах парното всичките ми стъкла се изпотиха, вечерта като се прибирам рекох да пусна парното отново и познайте какво стана... от въздуховодите излизаше направо пара, изключих парното прибрах се и сега си мисля да не би да е пробито това радиаторче на парното. Мисля утре да свалям радиаторчето. Какво ще кажете по този въпрос? да не би да е от нещо друго...
:| :| :!:

Мдаа радиаторче, кофти работа


erolkamburov
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 11 ное 2011 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот erolkamburov » Пет 11 ное 2011 21:32


Емиии ще се поизпотим един ден толкова кво да се прави, зима иди няма на къде. Дано само да не завали :? :roll:


kirkir
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 авг 2011 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BULGARIA

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kirkir » Вто 15 ное 2011 12:45


Здравейте.И аз съм имам проблем с клапите,свалих таблото,обаче как да махна тази кутия,в която са клапите? :banghead:
Няма мърдане,гадината.
Голф 3 с климатроник.
П.П.Всъщност кутията с вентилатора се опъва,горната част,към която е филтъра,е съединена с купето-тя трябва ли да излезе?Яко е залепена,не виждам и гайки/болтове.Въх-х-х... :bishop

Мерси


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radotom » Вто 15 ное 2011 20:37


kirkir написа:Яко е залепена,не виждам и гайки/болтове.Въх-х-х... :bishop

Болтовете са от другата страна, от към мотора. Те държат кутията на филтъра за въздуха в купето.
Кутията с радиаторчето и клапите също има 2 гайки (на шпилки) в двигателния отсек. Малко са скрити с алуминиевото фолио на гърба на двигателния отсек


kirkir
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 авг 2011 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BULGARIA

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот kirkir » Вто 15 ное 2011 21:21


Да,двете гайки на кутията с радиаторчето ги развих,махнал съм и кутията с филтъра,но по-надолу тръбата с перката не помръдва,просто е залепена здраво за правоъгълния отвор в ламарината...Да руша и после да лепя ли?Дали така трябва да е? Намерих 1 болт откъм двигателя,който може би държи кутията в купето,развих го,но няма промяна.

Мерси


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот genov1 » Вто 15 ное 2011 23:55


Не ти трябва да сваляш тази кутия в която е радиатора на климатика за да стигнеш до клапите. Сваляш само тази кутия в която са клапите като развиеш двата болта от към двигателя и откачиш металните щипки между двете кутии



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта