Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот radi_nrj » Вто 04 авг 2009 11:25


PuShE_ написа:а как развихте гайките към двигателния отсек че при мене се въртят заедно с болтовете а е мн тясно да държа с нещо болта


Болтовете са с квадратна глава, която е захваната в пластмасата на таблото. Явно са превъртяли и ще е по-лесно някой от към купето да ти държи контра. Като махнеш въздуховодите за най-лявата и най-дясната духалка главите на болтовете се виждат.




Потребителски аватар
pecko1
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот pecko1 » Вто 04 авг 2009 17:33


И аз нещо да добавя,че е много важно.
Става въпрос за клапата студено/топло.Та тя е от дунапрен който с годините се разпада,затова задължително сменяте дунапрена с друг с висока плътност или както един майстор ми каза с мукет.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот valka » Сря 12 авг 2009 16:22


Браво и от мен за темата. Много добра работа.


burziq_gti
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 8:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dolna banq

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот burziq_gti » Чет 13 авг 2009 2:06


колеги след като направите сичко това сус разглобяване сменяне и т.н.т и духа хладно си сменете термостата тои е около 10 15 лв :P


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот PuShE_ » Чет 13 авг 2009 12:48


burziq_gti написа:колеги след като направите сичко това сус разглобяване сменяне и т.н.т и духа хладно си сменете термостата тои е около 10 15 лв :P

не е задължително да е термостат,може да не е обезвъздушена напълно системата и от там да идва проблема,ако е термостат като се пипнат двата маркуча на големия радиятор не трябва да имат голяма разлика в температурата след като е поработил малко двигателя,ако обаче горния е топъл а долния студен системата не е обезвъздушена,често се получава след като се смъкне радиятора на парното,затова е хубаво преди да се закачи към охладителната система радиятора на парното да се напълни с антифриз и тогава да се закачи :beer


Потребителски аватар
pitbull_power
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот pitbull_power » Чет 13 авг 2009 19:18


За клапите ползвам еддно алуминиево фолио (самозалепващо), което го ползват при промишлени вентилационни системи кадето има снадки и др. такива. Много е ефикасно и става вечно :shock
п.с. Работя в автосервиз, тествано е :lol: . Дано съм бил полезен ако някой има въпроси точно как става ... на лични. Успех !!! :beer


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот Koksan » Сря 19 авг 2009 10:12


Много добра идея с това фолио! Аз на Пасат В3 използвах дунапренчето в което е овито новото радиаторче и отгоре сложих естествена кожа (имах парчета разни) Това със едно хубаво лепило ... стана супер и сега многго мазно затварят и уплътняват клапите. Идеята с това фолио е супер само че наистина е хубаво да има нещо меко отдолу и да се оформи на ръка при поставянето на клапата на мястото и, защото точно в мястото на затваряне са малко криви повърхнините и може да не уплътнява добре!


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот nasko79 » Вто 08 сеп 2009 15:16


колеги някой да има снимка на жилата как са сложени на врътките,по точно има 1синио жило и 3 черни,реда им на поставяне кое къде е защото аз не помн кое къде беше а правя сега едно проектче и немога да навържа парното,благодаря


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот radi_nrj » Чет 17 сеп 2009 14:11


nasko79 написа:колеги някой да има снимка на жилата как са сложени на врътките,по точно има 1синио жило и 3 черни,реда им на поставяне кое къде е защото аз не помн кое къде беше а правя сега едно проектче и немога да навържа парното,благодаря


Синьото е за клапата топло/студено и се връзва на централната врътка. Най- дългото черно което ходи почти до вентилатора е за входящия въздух и се връзва на лявата врътка, която управлява скоростите на вентилатора. За другите две трябва малко логика да използваш - връзват се и двета на дясната врътка, която мести 2 лостчета, а кое за кое лостче се връзва, като ги размърдаш жилата и видиш кои клапи местят ще се сетиш сам. Просто не се сещам за начин по, който да ти го обясня.


elesar
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 7:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот elesar » Чет 17 сеп 2009 14:49


Аз да попитам нещо приблизително по темата: Кадърни майстори ми изпуснаха отверка във вентилатора на парното икакто се сещате той се натроши. Сега като пусна над 2 степен и се тресе цялата кола. Някой знае ли къде могат да ми го поправят (живея в софия)и дали се продават само перки или трябва цялото моторче да се купи? Мерси предварително!


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот radi_nrj » Чет 17 сеп 2009 22:22


elesar написа:Аз да попитам нещо приблизително по темата: Кадърни майстори ми изпуснаха отверка във вентилатора на парното икакто се сещате той се натроши. Сега като пусна над 2 степен и се тресе цялата кола. Някой знае ли къде могат да ми го поправят (живея в софия)и дали се продават само перки или трябва цялото моторче да се купи? Мерси предварително!


Търси цяло вентилаторче по моргите. И тук в "Продава" има тройки на части.

Последна промяна от radi_nrj на Нед 22 юли 2012 16:12, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот nasko79 » Чет 24 сеп 2009 17:25


мерси доло горе ми стана ясно кое къде е,само се нанизват жилата и това ли е не се ли хваща със нещо като шплент зада не изскочат от местото си


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот radi_nrj » Пет 25 сеп 2009 9:04


нанизва се, бронята на жилото се хваща с щипката и толкоз ;)


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот ogogin » Чет 22 окт 2009 22:57


Колеги, а след смяна на въпросното радияторче, някой да е имал проблем с топлото.... т.е. когато се подава газ духа горещо, но като се остави на обороти да почва да се охлажда??? При мен се получи точно това....
Идеи за оправането ако имате ще съм благодарен да ги "чуя"


Потребителски аватар
kukumitcin
Мнения: 71
Регистриран на: Пет 08 юни 2007 8:31
Автомобил: Passat B5.5
Двигател: AVF
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки (важи за модели без клима)

Мнениеот kukumitcin » Пет 23 окт 2009 6:48


ogogin написа:Колеги, а след смяна на въпросното радияторче, някой да е имал проблем с топлото.... т.е. когато се подава газ духа горещо, но като се остави на обороти да почва да се охлажда??? При мен се получи точно това....
Идеи за оправането ако имате ще съм благодарен да ги "чуя"



viewtopic.php?f=59&t=166993
:да:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 210 госта