Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот xalerrelax » Нед 18 юли 2010 21:11


Точно с това лепило го направих и съм доволен от резултата.
Сега остава да видиме колко време ще изтърпи.
Все пак благодаря,че някой се отзова. :да:




Потребителски аватар
ПАЧО-80
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 02 сеп 2008 18:05
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: AVG TDI 2000
Местоположение: Добрич Passat B5 AVG

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот ПАЧО-80 » Нед 18 юли 2010 22:31


ще останеш доволен :beer


zmn
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zmn » Пон 19 юли 2010 9:06


Относно клапите става и с алуминиево тиксо - ползва се при вентилационните системи. Моите клапи ги облепях с такова тиксо и стана идеално.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 28 окт 2010 12:46


Това жило къде е закачено ?
download/file.php?id=20943&mode=view
Намира се под жабката. Обаче какво го командва, от къде идва, кое е копчето което го задвижва ?


Потребителски аватар
swifter
Мнения: 611
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 15:00
Автомобил: 1999 Skoda Octavia AGN
Двигател: 2003 VW Passat TDI AVF
Местоположение: Велинград

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот swifter » Вто 02 ное 2010 21:50


pepi_berk написа:Това жило къде е закачено ?
download/file.php?id=20943&mode=view
Намира се под жабката. Обаче какво го командва, от къде идва, кое е копчето което го задвижва ?



Това жило е вързано за степените на парното. След като завъртиш врътката 4321--- до нула затваря клапата за въздушния поток вътре-вън,т.е. спира въздуха отвън.
А на тези клима мисля че беше със моторче и клапа точно под филтъра(над перката на парното.)


Yasen83
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 31 мар 2010 15:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Yasen83 » Пон 08 ное 2010 16:40


тази седмица направих тази процедура 2 пъти :lol: птрвия път облепих само клапите с дунапрен,който е с плат (за тавани) ,но се оказа, че не е само това и се наложи пак да разглобявам...смених радиаторчето,защото тежеше доста и сега топлоооо.... :wink: ..първият път ми отне 2 дни всичко,2-ия 2 часа разглобяване и 2часа сглобяване....зора е веднъж да го отвориш.залепих и въздуховодите на духалките с ново уплътнение и макар,че съм на газ и си прекарах водата да минава първо през изпарителя,парното е много добро :applause: не се плашете от разглобяването и сглобяването,не е страшно..успех на всички,които ще вървят по моите стъпки.


fantasy_boy
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 8:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko tyrnovo
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот fantasy_boy » Пет 12 ное 2010 7:15


Колеги и мен ме очаква същата процедура. Искам да ви попитам ако двата маркуча влизащи в радиаторчето за парното са горещи, това може ли да бъде критерий че радиаторчето работи прилично?


Yasen83
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 31 мар 2010 15:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Yasen83 » Пет 12 ное 2010 13:58


те може да са ти топли,но ако радиаторчето е задръстено (както беше при мен)пак си нямаш парно....не е никак трудно,не се плаши,за твое добро е да отвориш всичко и да си облепиш клапите.радиаторчето,най-вероятно ще тежи,защото е затлачено.ако е така-смени го.аз нямах миналата седмица никакво парно,но сега е друга работата,макар че съм на газ ;)


pistarkata
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево/София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот pistarkata » Пон 06 дек 2010 19:45


Колеги помагайте!Проблем с парното.Тоест ситуацията е малко деликатна.Парното си работи,стопля бързо но като се настрой да духа на степени на сила ( 1 ,2,3,4 ) се усеща че няма същата струя на топлия въздух все едно издиша от някъде.Като махнах кората под мястото до шофьора и сложа ръка отдолу се усеща ,че духа от някъде студен въздух вместо топъл и го издухва в краката.Не знам дали изобщо успях да обясня симптомите но ако някой има възможност или може да ми препоръча майстор, който наистина разбира и се е занимавал с тази система от автомобила ще бъда благодарен да ми го препоръчате .Ако пък някой от вас има желание да се опита да го оправи или поне да погледне - ще получи съответно договореното възнаграждение/почерпка.Просто зимата дойде а със запотено предно стъкло не може да се кара.Проблема навярно е нещо елементарно но просто нямам рутината и знанията за да се заема с решаването му.Лека и спокойна вечер.


Man1ak
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 0:50
Автомобил: VW Golf 3 2.0 8v
Двигател: 2E - 1992
Местоположение: Varna

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Man1ak » Вто 14 дек 2010 14:24


Колеги имам нужда от помощ за радиаторчето на парното,някои ако може да ме посъветва ще съм му много благодарен.Пуснал съм тема със снимки до къде съм стигнал. viewtopic.php?f=5&t=237538&e=0


Потребителски аватар
George_131
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот George_131 » Сря 15 дек 2010 22:43


Колеги, още миналата зима, парното спря да духа в краката и постепенно спря да работи първа и втора степен (духа съвсем малко и на 2-те), това което забелязах е че постоянно хвърля части от дунапрен. Мисля, че ако сменя дунапрена, ще почне да духа на 1-ва и 2-ра степен, но въпросът ми е дали ще започне да духа в краката? И другото което не ми е ясно е тази клапа е за топлия и студения въздух и от кое зависи на къде ще духа, някаква друга клапа ли има? Напоследък забелязах, че колата загрява много бавно - 20км. градско каране и стрелката е почти в най-ляво положение, а по борд компютър е 58градуса и парното хич го няма, дори и на 3та степен. Това симптом ли е на запушено радиаторче?


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот PuShE_ » Чет 16 дек 2010 23:14


ако колата ти загрява бавно си за нов термостат,покарай малко и пипни двата маркуча на водния радиатор,ако и двата са топли термостата е заспал отворен и върти вода през радиатора,което води до бавното загряване на колата,за 1-во време може да сложиш картон на радиатора отпреде но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЕ ТРЯБВА ДА ПОКРИВА НА 100% ЦЕЛИЯ РАДИАТОР,а за дунапрена като се смени ще започне да си духа накадето си е насочена струята,самите клапи имат дупки на тях и когато дунапрена падне въздуха започва да преминава през тях и за това не може да се настрой да духа топло-студено или в каква позиция да духа крака-прозорец-централно и тн...


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот VW`VENTO » Съб 18 дек 2010 12:38


да попитам и аз.Парно си имам и бързо си загрява,но при мен проблема е че в краката духа слабо и на челното стъкло където се лепи гражданската отговорност по бавно го обдухва.Искам да попитам нужно ли е да се сваля цялото табло за да облепя клапата насочваща въздуха в краката или може да мине с по малко разглабяне


Потребителски аватар
George_131
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот George_131 » Съб 18 дек 2010 13:24


PuShE_ написа:ако колата ти загрява бавно си за нов термостат,покарай малко и пипни двата маркуча на водния радиатор,ако и двата са топли термостата е заспал отворен и върти вода през радиатора,което води до бавното загряване на колата,за 1-во време може да сложиш картон на радиатора отпреде но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЕ ТРЯБВА ДА ПОКРИВА НА 100% ЦЕЛИЯ РАДИАТОР,а за дунапрена като се смени ще започне да си духа накадето си е насочена струята,самите клапи имат дупки на тях и когато дунапрена падне въздуха започва да преминава през тях и за това не може да се настрой да духа топло-студено или в каква позиция да духа крака-прозорец-централно и тн...


Мерси колега, вече смених термостата, сега си загрява и всичко е ОК, но времето е много студено и смятам на пролет да свалям таблото за да оправя клапите. Да попитам, с какво е най-удачно да се облепят, гледам пише с алуминиевото фолио, някой може ли да ми каже как точно се казва и от къде мога да си го купя?


zmn
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zmn » Съб 18 дек 2010 23:58


Мерси колега, вече смених термостата, сега си загрява и всичко е ОК, но времето е много студено и смятам на пролет да свалям таблото за да оправя клапите. Да попитам, с какво е най-удачно да се облепят, гледам пише с алуминиевото фолио, някой може ли да ми каже как точно се казва и от къде мога да си го купя?


Колега алуминиевото фолио е във вид на тиксо. Аз като правих моето парно, фолиото го взех от един приятел, но скоро гледах в Практикер че го има. Май беше към десетина лева и широчина към 7-8 см.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта