Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
George_131
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот George_131 » Нед 19 дек 2010 16:03


Колега алуминиевото фолио е във вид на тиксо. Аз като правих моето парно, фолиото го взех от един приятел, но скоро гледах в Практикер че го има. Май беше към десетина лева и широчина към 7-8 см.


Мерси, тези дни ще мина да проверя :)




Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот freezone » Нед 19 дек 2010 18:09


Днес целият ми ден мина с отверки и кресчотка.Махнах таблото и видях прочутата клапа с 3 дупки.Искам да ви попитам само нея ли трябва да изолирам или ?
А толкова дунапрен имах по лаисните и по пътищата на въздушната струя,че чак свят ми се зави :!:
Автомобила е 1.9ТД ААЗ. Без клима.


zmn
Мнения: 53
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот zmn » Пон 20 дек 2010 12:52


freezone написа:Днес целият ми ден мина с отверки и кресчотка.Махнах таблото и видях прочутата клапа с 3 дупки.Искам да ви попитам само нея ли трябва да изолирам или ?
А толкова дунапрен имах по лаисните и по пътищата на въздушната струя,че чак свят ми се зави :!:
Автомобила е 1.9ТД ААЗ. Без клима.


Според мен най-добре ги оправи всичките клапи, за да не те е яд после ако другите се скапят.


Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот freezone » Пон 20 дек 2010 17:50


Днес купих силикон изрържащ високи температури.С друго парче ламарина със същите размери ще ги залепя и на клапа"Топло студено" и на "разпределителната клапа".
Наи голямия проблем обаче е ,че се счупи въздуховода близко до вентилатора.Мисля да го залепя с Капчица и след това да го мина със силикон отстраните покраи счупеното.
Какво ще кажете по въпроса ?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Вто 21 дек 2010 11:53


Ей как съм я забравил тая снимка. Понеже темата с клапите стана много актуална снимката е много полезна. В случая съм позвал битумна хидроизолационна лента с алуминиево фолио от Практикер, Но не я препоръчвам за клапи на климатроници защото с битума клапата става тежка и моторчетата ще се тормозят.
Също отличен вариант за облепване на клапи е широко армирано тиксо (гафер).
Прикачени файлове
DSC01567.JPG


Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот freezone » Вто 21 дек 2010 17:59


Да,полезна ще е на хората които тепърва ще го правят това.Първата клапа е за регулиране на посоката на въздуха,втората за топло/студено и последната която е във въздухопровода е с избирателна пропускливост(нея ако питате мен може и да не я облепвате,не е нужно).Процедурата е гадна доста,но пък неможе без нея иначе няма топло.Тфа с компресора където го четох на по задна страница е при запушен радиатор.
love.vwclub love.vwclub


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот JoJoooo » Нед 26 дек 2010 19:53


Утре отварям ГоУфу и ще видим какво ще стане...


Потребителски аватар
Vencitu
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Vencitu » Чет 06 яну 2011 19:41


Ако някой отваря за първи път таблото за да сваля парното,ще му пожелая мн търпение,че аз си таковах таковата от нервички и болченца и нз си кво още :D НО поне го направих! :да:


d1daka
Мнения: 200
Регистриран на: Нед 23 авг 2009 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pavlikeni

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот d1daka » Съб 08 яну 2011 15:50


Ще ви помоля за помощ колеги.Значи откопчани са щипките между гнездото с парното и климатика обаче няма как да се извади това гнездо.Някакви идеи? Колко ли не го въртях,мъчих,мърдах не и не.. Нито радиаторчето може да се извади нито гнездото незнам вече.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот stefarata » Съб 15 яну 2011 14:35


Първо да благодаря на автора на темата, че я има. Без нея нямаше да се навия да направя това което сторих. Става въпрос за парното на Голф 3 АБУ(с газ!)Нямаше никакво топло отникъде. При положение че съм на "вие" с монтьорските дейности ми отне два дена работа, само дето нощем не отвивах и завивах болтчета. Но видях че и моя Голф може да ми стопли душата и тялото. Облепих въпросните клапи, на никоя от които нямаше и помен от дунапрен, сглобих всичко, запалих колата, радиаторчето не го смених защото изглеждаше като ново (Валео, което по думите на съфорумците е добро), и след като стигна 90 градуса врътнах врътката за топлото, но такова не дойде. Умрях от яд че не съм сменил радиаторчето, но след 10 мин каране , явно се е обезвъздушила системата и в купето не се живееше от жега. БлАгодаря на автора на темата. Написана е перфектно.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот radi_nrj » Нед 16 яну 2011 18:33


stefarata написа:Първо да благодаря на автора на темата, че я има.


За нищо колега.

stefarata написа:радиаторчето не го смених защото изглеждаше като ново (Валео, което по думите на съфорумците е добро)

Защоооооооооооо!?! Щом е Валео значи е оригиналното! Това ще рече, че в твоя случай то таз година навършва 17 години. Това пък означава, че е като бомба с неизправен часовников механизъм - т.е. не се знае кога ще гръмне... Аз на комбито направих така като теб и 1 месец по-късно отварях пак защото Валеото протече :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот freezone » Нед 16 яну 2011 19:54


И аз не го смених ама и да се прецака процедурата ми е ясна :D


Virtual_Boy
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 04 юни 2010 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Virtual_Boy » Чет 27 яну 2011 13:50


Ако е спукано въпросното радиаторче, да не случайно да се наводнява шофиорското място ?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот Bai Sando » Чет 27 яну 2011 15:58


И на мен ми престои сваляне на таблото,щото взеха да фърчат разни дунапренчета от духалките mhihi
Но не мисля да сменям радиаторчето,в магазина продават такива ментета,че лошо ми става само като ги видя.Когато протече тогава.На скоро на един дядка му сменяхме на голф 2 радиаторчето,че му бяха сложили в един "сервиз" някакво ново и му бяха облепили клапите с чаршафи :lol: Пък и му взели 120 лв...Та тва радиаторче грееше наполовина по-слабо от оригиналното.От там хоп в моргата,хоп едно ориг.Валео от голф 3 и в 2-ката е баня :да: И дядото цъфти от кеф.
Имам един въпрос.Така и така ще свалям всичко,та искам да оправя и паяжината от кабели под таблото.С какво да омотая кабелите?С обикновен изолирбанд или от тоя текстилния :roll:


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ремонт парно Голф 3 + Снимки и Видео за модели с клима

Мнениеот parno » Чет 27 яну 2011 16:01


аз моето не го смених
ако се спука тогава
видя ми се читаво и си го оставих така
това беше миналата зима



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта