Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Shemeta__
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 11:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Shemeta__ » Вто 03 яну 2012 2:32


Колеги, аз имам малко по-различен проблем от ващите. При мен моторчето, пръскалката и всичко си е ОК. Но ми се изяде резбата на пластмасовото колело и съответно превърта и не задвижва, чистачката както преди, та даже днес и спря. Искам да ме насочите от къде мога да го купя само това зъбно колело или някой случайно ако може да ми го продаде! И всепак, ако няма вариант за отделно закупуване, да ме насочите за цялостната покупка.




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот k_garchev » Вто 03 яну 2012 17:15


И моя проблем е същия!Сега зацепва след леко побутване!Мисля че трябва да се купи целия механизъм с моторчето!


C0nfusi0n
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 06 фев 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот C0nfusi0n » Пон 06 фев 2012 10:52


Колеги,

Искам да споделя нещо интересно, което намерих по темата - подробна инструкция със снимки, за съжаление е на немски:

http://home.tiscali.nl/hobgob/alles%20wat%20IN%20de%20auto%20zit%20interieur/heckwmotor_rep_howto.pdf

Поздрави!


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Даскала™ » Сря 15 фев 2012 17:27


XmUrF написа:Изображение

Тая цицка накрая... как се измъква това нещо... тая тръбичка? Не виждам как може да стане.


:?: :?: :?:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот hooligan_sk » Сря 15 фев 2012 17:51


Даскала™ написа:
XmUrF написа:Изображение

Тая цицка накрая... как се измъква това нещо... тая тръбичка? Не виждам как може да стане.


:?: :?: :?:


Цицката ли? С дърпане.


simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот simonb » Съб 17 мар 2012 22:21


Как се маха кората на задната врата, никъде не виждам болчета или нещо подобно. Стоях ,стоях, гледах, пък накрая се отказах.. :roll: Моля за помощ.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Luciano » Съб 17 мар 2012 22:26


Има две винтчета, в дупките за ръцете на кората.


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот Rosenrot » Пон 19 мар 2012 14:45


Колеги,
имам доста странен проблем.
Нека първо да кажа, че съм с Голф 3, 97г. и при мен проблемът е, че пръскалката на задната чистачка не работеше. Иначе чистачката си работи перфектно.
Та, свалих моторчето и се оказа, че малката черна тръбичка, през кяото водата пръска очевидно се е запушила, защото до нея достига вода, но през нея не пръска. Чистих я, потопих я в оцет, но без резултат и в крайна сметка купих нова тръбичка за 12 лева.
Смених я и всичко е наред, НО сега пръскалката пръска толкова силно, че полива цялата кола отгоре и дори стига до предното стъкло.
Като погледнах по-внимателно, се оказа, че малката черна тръбичка не е напълно влезла в металната част - като влезне напълно, обаче, се изважда леко зелената г-образна тръба, към която е свързана и тече вода от нея вътре в механизма. 100 пъти се опитах да го натъкмя, но не става - или едното или другото не влиза, както трябва.
Може ли някой да помогне?


simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот simonb » Пон 19 мар 2012 23:39


Е само там не погледнах.,мерси много, утре разглобявам и ако не е от там проблема после ще се наложи да 'махам тавана и колонката' вътре в купето.. :roll: Маркуч е сигурен съм, щото като пръскам отзад (чистачката си чисти ама не пръска) в купето мирише на спирт.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот kn9453 » Вто 20 мар 2012 11:48


simonb написа:Е само там не погледнах.,мерси много, утре разглобявам и ако не е от там проблема после ще се наложи да 'махам тавана и колонката' вътре в купето.. :roll: Маркуч е сигурен съм, щото като пръскам отзад (чистачката си чисти ама не пръска) в купето мирише на спирт.



В лявата "колонка" на задната врата в горната част откъм тавана маркучето има снадка която се "щраква"
Там обикновено се изважда вследствие на "отварянето" на вратата(капака).Когато тази снадка "протече" започва да се мокри левия панел на колонката.
Абе голема некадърност е приложена при "проектирането" на този механизъм. mhihi (...както и на някои други)

п.с.
скоро правих профилактика на задната чистачка на Г2 .... е нЕма нещо толкоз лесно и практично "проектирано" heavy metal zork
за 15мин. механизъма (силно казано "механизъм) бе изваден почистен "омаслен" и събран отново.Всичко работи перфектно.Но, и там има "НО" червяка на мотора не се отваря (занитен е капака) и неможеш да приложиш "омасляване"


simonb
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 24 дек 2011 22:00
Автомобил: Golf 4 1.6 SR
Двигател: 1998
Местоположение: Варна

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот simonb » Сря 21 мар 2012 19:32


'В лявата "колонка" на задната врата в горната част откъм тавана маркучето има снадка която се "щраква"
Там обикновено се изважда вследствие на "отварянето"'
И как да стигна до тази снадка, къде се развива ?


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот kn9453 » Чет 22 мар 2012 19:04


simonb написа:'В лявата "колонка" на задната врата в горната част откъм тавана маркучето има снадка която се "щраква"
Там обикновено се изважда вследствие на "отварянето"'
И как да стигна до тази снадка, къде се развива ?

Трябва да свалиш декоративната лайсна която "затваря" тавана! Като отвориш капака тя се намира веднага преди тавана леко я повдигаш с отверка и ще видиш щипките (4 на брой) сваляш я,дърпаш "тавана" и пъхаш ръката вътре от ляво почти в началото е въпросната снадка. Малко е "тясно" и трудно се работи.


Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот surgula » Пон 16 апр 2012 16:09


Колеги, как да сваля рамото на чистачката ? Направо се е заварило, къпах го с какво ли не, но до сега ефект няма !


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот hooligan_sk » Вто 17 апр 2012 8:08


surgula написа:Колеги, как да сваля рамото на чистачката ? Направо се е заварило, къпах го с какво ли не, но до сега ефект няма !


Със скоба за лагери.


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт - профилактика на задна чистачка на голф 4 !

Мнениеот houzeboy » Нед 13 май 2012 6:23


Я сега аз да видя, кой колега иска да изпие една дузина Старопрамен ? =) В замяна на което, да направи профилактика и на моята колица. Че братчето ми е на 400км, а аз съм "счупен пръст" и 1000% ще прецакам всичко =)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта