Как да премахна ръжда и с какви материали

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
LOCTEC
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 04 ное 2004 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Как да премахна ръжда и с какви материали

Мнениеот LOCTEC » Чет 04 ное 2004 18:58


Карам Голф 2-ка, вече бая старичък. Нямам оплаквания от него с изключение на това, че ламарините му вече по-изгниха. Та въпроса ми е: как да премахна ръждата и как да обработя местата след това. Интересува ме какво точно да използвам /материали/ и в каква последователност. Надявам се на компетентни мнения, а не на попара от глупости.




Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Чет 04 ное 2004 19:41


Ако ще е частично и само на някои места просто вземаш ъгошлайф(малък с диск за шлайфане, а не за рязане) чистиш ръждата до ламарина, китваш, шкуриш и боядисваш.Ниските части се очистват от ръжда, китват се и се нанася антико/автокор, а отгоре боята.Така с обяснение не става, трябва да си гледал или да си го правил... :roll:


LOCTEC
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 04 ное 2004 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LOCTEC » Пет 05 ное 2004 0:03


Става въпрос за веждите. Аз си мислех че трябва да се почисти много добре, и след това да се грундира и върху грунда боята. Чувал съм също че върху метала се нанася шприцкит. Е та кое от всичките е вярно? :(


Потребителски аватар
StreetThug16V
Мнения: 434
Регистриран на: Нед 24 окт 2004 7:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот StreetThug16V » Пет 05 ное 2004 9:57


Истината е, че щом си нямаш представа от технологията, просто не трябва да се захващаш.
Или събери пари за майстор или карай с ръжда.
Само ще съсипеш колата.


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пет 05 ное 2004 14:48


Шприцкит-а се нанася върху кита за тотално изравняване, запълване на малки дипки или рески от оформяне на кита с едра шкурка.Шприц кита се минава на водна шкурка докато стане идеално гладъл и се боядисва.Не знам как са ти изгнили веждите ама ако са като на опел просто трябва да се изрежат старите и да се заварят нови, след това кит и шприц кит,антикор отдолу.Повечето нови калници,прагове и вежди са с нанесен слой боя и в зависимост от майстора се пръскат и с грунд.Ако ламарината е изцяло гола това се прави задължително!
На кадетите веждите могат да се кърпят щото са долу-горе прави ама на голфа ще трябва да се сменят.Има ли дупки в които да си пъхнеш пръста?Ламарината станала ли е на люспи метална окис?


LOCTEC
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 04 ное 2004 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LOCTEC » Пет 05 ное 2004 18:14


Ръждата е съвсем повърхностна, няма никакви дупки, липсващи парчета или от сорта. Ок След няколко консултации реших просто да почистя добре мястото, да се грундита и отгоре боя. За резултат още незнам, ама като го направя сше се види. :)


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пет 05 ное 2004 21:56


Изчисти хубаво ръждата, ако трябва и до ламарина, ама там голфовете имат малко по-дебело покритие и не знам дали ще се разминеш без кит :roll:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта