Golf MK3 Поставяне на шибедах

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
monty
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 22:42
Автомобил: Hyundai i20
Двигател: 998cc TGDI
Местоположение: София

Golf MK3 Поставяне на шибедах

Мнениеот monty » Сря 01 сеп 2010 9:26


Колеги, реших да си сложа шибедах на голфа преди да съм го пребоядисал. Колата е излязла от завода без шибедах и следователно е без фабричните отводнителни канали на колонките при вратите и багажника. Какво бихте ме посъветвали, ако се направи кадърно има ли шанс да не тече? :mrgreen: Или е загубена кауза без отводнителните канали? Ползвах търсачката, но открих тема как се поддържа и какво може да се счупи, но не и как се поставя на кола без заводски такъв.
Благодаря предварително! :beer




Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот dinkonikolaev » Сря 01 сеп 2010 10:02


С удоволствие бих заварил ламарина на мястото на моя.Не че тече не че не работи,ако си имаш климатик просто не ти е нужен!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот Bai Sando » Сря 01 сеп 2010 18:07


В такъв филм ще се вкараш mhihi После и нов таван от вътре иска и нов плафон :screwy Ако наистина си решил да слагаш най добре си намери ударен голф с такъв и изрежи целия покрив и го сложи на твоя :screwy Или направо смени колата :beer


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот Vento » Сря 01 сеп 2010 20:44


dinkonikolaev написа:...ако си имаш климатик просто не ти е нужен!
Не е така! И аз обмислям дали да не си монтирам, макар да съм с климатроник. Люкът има много предимства, особено ако е стъклен - пролет/есен, когато е хладно и грее слънчице - супер яко е да влиза през стъклото - дава много уют и топлина. Освен това в много случаи времето не е за климатик, а за отворен прозорец или още по-добре люк (не ти духа и не шуми толкова)!
Та люк е готина екстра и аз съм се замислил дали да не резна тавана да си монтирам оригинален.
Оня ден оглеждах разглобен Голф 3, не е толкова сложно, ако вземеш цял таван с люка, ел. инсталацията и маркучите за оттичане на водата - които вървят по страничните греди назад и слизат надолу към багажника.
Ако реша да боядисвам Голфа, може да му сложа люк. Според мен си заслужава! На 2-ката имам и редовно го ползвам.


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот dinkonikolaev » Чет 02 сеп 2010 11:36


Да и ти си прав,особено че не шуми толкова колкото отверен розорец,и все пак си има недостатъци :wink:


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот Gencho87 » Чет 02 сеп 2010 14:32


Аз не бих си резнал тавана, за да си сложа шибидах, понеже колкото предимства има толкова и недостатъци, особенно ако вземем предвид, че е и допълнително поставян, а не оригинално. :roll:
От всички които познам, които имат шибидаси половината или не работят, или текат, или не се затварят плътно, изредих някой от проблемите. защото плюсовете всеки ги знае. Лично аз не бих си взел кола с люк, понеже не съм привърженик, имам клима, а само вентилатора също върши работа. 8)
Мнението си е лично мое, не карам никой да се съобразява с него и както знаете всеки луд с номера си :Mr Green Fun
Моят съвет е да не рускуваш с поставяне и евентуално(не е задължително ако всичко се изпипа) да те боли главата след време, но решението си е изцяло твое.
ПС. СЛедващата кола, която си купуваш я вземи с вибидах ;)


Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот 1,9TDI » Чет 02 сеп 2010 19:02


Ако ще си слагаш шибедах съвет от мен сложи си такъв с ръчка. Вероянтността да счупиш някой от водачите е по-малка. Аз съм с ел. моторче. Купих си здрав шибедах и го смених, но нещо не можах да го монтирам добре и малко трудно се отваряше назад. Иначе на горе нямаше проблем. Един ден дадох колата на един познат и явно се е опитал да го отвори назад и се е счупил водача. Иначе имаше една манивелка за ръчно прибиране ако откаже машинката. С нея без проблем си вървеше и на горе и назад, защото силата с която го въртиш е равномерна и плавно дърпаш шибедаха а машинката изведнъж и за това се чупят. Успех с монтажа ако си решил да слагаш :да:


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот Vento » Чет 02 сеп 2010 21:32


На Golf 3 с ръчка са много рядко, само на някои CL и то не всички... Друго си е джиииииит-джиит! Всички проблеми с люковете идват от неправилна подръжка и експлоатация. Колко от вас си го смазват редовно, колко от вас знаят, че уплътненията му се сменят на всеки 5г.??? Да не говорим за моторчето, водачите и т.н.


Потребителски аватар
traficanta
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе;Видин

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот traficanta » Чет 02 сеп 2010 21:42


Vento написа:На Golf 3 с ръчка са много рядко, само на някои CL и то не всички... Друго си е джиииииит-джиит! Всички проблеми с люковете идват от неправилна подръжка и експлоатация. Колко от вас си го смазват редовно, колко от вас знаят, че уплътненията му се сменят на всеки 5г.??? Да не говорим за моторчето, водачите и т.н.

:да: :да: :да: :да: :да: :да:


niki991
Мнения: 138
Регистриран на: Вто 30 юни 2009 13:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот niki991 » Пет 03 сеп 2010 16:05


неправи тази грешка :banghead:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 03 сеп 2010 16:18


niki991 написа:неправи тази грешка :banghead:

Напълно правилно, моята карета има люк и за нищо на света не бих го ползвал повече! Не бях го ползвал 7 месеца и оная седмица реших да измия колата, та като зе та пливна една вода в колата, ти казвам вътре стана басейн, сигурно ако беше отворен люка нямаше да влезне толкова вода, и от тогава филма се почна, почна се чистене и накрая изгоря машинката и се налага ръчно прибиране, за сега е така, дано да няма аварии че ше си такова таковата! За това по-добре не си търси белята! Всички екстри са хубави само до време, после ти излизат скъпи! Гледай колата да върви прозорци бол! А сега иде зимъска, не ти тряя туй животно!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот myrshavija » Пет 03 сеп 2010 16:18


Имам втора кола с люк и мога да кажа, че съм го ползвал само за спорта. Реална полза не виждам.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот Vento » Пет 03 сеп 2010 16:52


IceHeart написа:....
Което отново доказва, че проблемите идват от неграмотно отношение... няма да питам сменял ли си му уплътнението и кога последно си му чистил отводнителните канали... :mrgreen:


Потребителски аватар
traficanta
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе;Видин

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот traficanta » Съб 04 сеп 2010 22:26


Аз защо ли нямам проблеми :hmmmm :hmmmm :hmmmm :hmmmm


Потребителски аватар
bango.1
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 77
Регистриран на: Чет 10 дек 2009 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sf

Re: Поставяне на шибедах на Голф 3

Мнениеот bango.1 » Нед 05 сеп 2010 20:18


Vento написа:
IceHeart написа:....
Което отново доказва, че проблемите идват от неграмотно отношение... няма да питам сменял ли си му уплътнението и кога последно си му чистил отводнителните канали... :mrgreen:


Колегата е много прав,че абсолютно никой незнае че трябва да се подържа и,че има консумативи за подмяна и още един глас за Люк/Шибедах това за мен е една от най-добрите екстри замислил съм играта да я направя на Голф 4 но се оказа,че шината която имаме е крива и си търся читава намеря ли монтирам на секундата колега даваи смело не се замисляй
Успех



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта